Cocoda kafa yapan kaktüsler yetiştirilir mi

Kankalar elimde yeni satın aldığım meskalin kaktüsü san pedro var. Etkileri görselleri çok güçlü bazen lsdyi aratmıyor ama mide bulantısını da azaltmak için kendimce çare arıyorum bu yüzden coco kullanmayı düşünüyorum daha önce deneyimleyen olduysa yardımcı olabilir mi bu kaktüse coco da bakabilirmiyim

OttoMan347

√SEFİR√
Kaktüsler kumlu ve aşırı havadar toprağı sever. Coco fazlasıyla havadar olabilir deneyebilirsin. Kaktüslerin beklenen özellikleri iyi bakılmasıyla vermediği bişey olduğunu bilerek bakmak lazım. Kaktüsler çölün zorlu koşullarında ayakta kalabilecek şekide tasarlanmış oldukları için zorlu koşullarda bakılırsa beklentini daha iyi karşılayabilir

Pacho

Üye
Kankalar elimde yeni satın aldığım meskalin kaktüsü san pedro var. Etkileri görselleri çok güçlü bazen lsdyi aratmıyor ama mide bulantısını da azaltmak için kendimce çare arıyorum bu yüzden coco kullanmayı düşünüyorum daha önce deneyimleyen olduysa yardımcı olabilir mi bu kaktüse coco da bakabilirmiyim
nasıl aldın meskalin i aga

Crack

Yeni üye
Kaktüsler kumlu ve aşırı havadar toprağı sever. Coco fazlasıyla havadar olabilir deneyebilirsin. Kaktüslerin beklenen özellikleri iyi bakılmasıyla vermediği bişey olduğunu bilerek bakmak lazım. Kaktüsler çölün zorlu koşullarında ayakta kalabilecek şekide tasarlanmış oldukları için zorlu koşullarda bakılırsa beklentini daha iyi karşılayabilir
Nasıl bulup yetiştiricez

Kaktüscülerde yada alışveriş sitelerinde satılıyor kankalar ben sürekli internetten sipariş veriyorum

IcBlue

Doktor
San Pedronun dozunu kabaca kendi vücudunuza göre ayarlamak için yumruğunuzdan dirseğinize kadar uzunlukta ve yine en az yumruğunuz kalınlığında bitkiler seçmeniz yeterli olur. Genç San Pedrolar istenilen etkiyi sağlamadığından aldığınız bitki 8 yaşın üstünde bir anneden klonlanmış olması idealdir. Son derece hızlı büyüyen ve kolayca klonlanan bir kaktüs olduğundan üretimi kolaydır, yine de kendiniz yetiştirmeyi seçmişseniz tam performansa ulaşmak için önünüzde ortalama 2 yıl kadar bir süre olduğunu bilmelisiniz. San Pedro bir orman kaktüsüdür, bakımı ince ayrıntılarla çöl kaktüslerinden ayrılır. Drenajı yüksek ancak besleyici ve 7.5-9.0 ph aralığında alkalin bir medyaya ihtiyaç duyar. Coconun bu nedenle iyi bir tercih olmayabileceğini düşünüyorum. npk ihtiyacı 2-7-7 veya 4-7-7dir, ben medyayı azot bakımından zenginleştirip fosfor ve potasyumla besleme yapmayı tercih ediyorum. Su ihtiyacı da yine çöl kaktüsüne kıyasla bir tık fazla, ancak uykuda olduğu kış sezonunu hiç sulanmadan geçirebilir. Meskalin üretimi stres ortamında artar, yine de bu bitkiye ihtiyacı olanı sağlamamak anlamına gelmiyor. ihtiyaçları tam karşılanmayan her bitki gibi San Pedronun da gelişimi yavaşlar ve hastalıklara karşı kırılgan hale gelir. zaten uygun şartlarda bile içini kemiren böceklerden, mantardan ve kök çürümesinden muzdariptir, çok dayanıklı olsa da sağlığını korumak özen ister. Meskalin üretimini arttırmak için gün doğumundan gün batımına kadar kesintisiz güneş alacağı açık bir yere konumlandırılması gerekli stresi sağlar. Ancak küçük bitkiler ve yeni klonlar öğlen güneşine karşı dayanıksızdır. Mide bulantısını hafifletmek için yeşil çeperi en az yarım santim kalınlığa ulaşmış bitkileri tercih etmek ve sadece bu yeşil çeperi kullanmak yararlı olabilir. Toz halinde tüketmek de şuruba göre daha az mide bulandırır. Yine de kusmanın bu işin spiritüal yanının büyük bir parçası olduğunu ve kendine dönük kötü düşünceleri gerçek anlamda kusarak attığını da belirteyim. Meskalin içe dönük bir trip olduğundan öğreticidir, kendinle saçma sapan bir şekilde barışmanı sağlar. Kus derse kusuyorsun, kalk derse kalkıyorsun, şimdi dön birde şu dağlara doğru bağır bakayım bi derse bağırıyorsun :D tabi her işte olduğu gibi bu işte de mutlak bir doğru yok, yetiştirme tarzın da tribin de bitkiyle birlikte deneyim edindikçe şekilleniyor. ben 6 yıldır yetiştiren ve kullanan biri olarak kendi deneyimimi paylaşıyorum, umarım hepinizin güzel kaktüsleri olsun. bol şans.

Shantii

Kıdemli Üye
Çok bilgilendirici bir yazı olmuş kankam. Bende yeni bir rapor vermek istiyorum cannazym ve b vitamini içeren gübre verdim kullandım daha önce kullandığım kaktüslerden daha güçlüydü. San pedro büyüten diğer arkadaşlara enzim ve b vitamini vermeye başlamasını tavsiye ederim. Buraya before after yazarlarsa sevinirim.
bunu mutlaka deniycem +1

BronzBaykus

Yeni üye
Nerden aldın knka link bırakır mısın?

Bende yeni bir rapor vermek istiyorum cannazym ve b vitamini içeren gübre verdim kullandım daha önce kullandığım kaktüslerden daha güçlüydü. San pedro büyüten diğer arkadaşlara enzim ve b vitamini vermeye başlamasını tavsiye ederim.

Dolar$

Kıdemli Üye
trendyolda bir satıcıda var Echinopsis Pachanoi San Pedro 4350 ye satıyor Boy:150 cm Çap :12cm Dış çevre :38cm Yaş:12 bu şekilde bilgiler yazmış gerçekliği tartışılır denemek lazım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    *** hahahaha* ******* ** ***** ***** **** ** hahahaha*
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ***** *** hahahaha** **********
    ***** * ***** ******* hahahaha* ***** ***** *** **********
    hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha********* ***** *** ******* *******
    **** ***** ***** ****** ***** ** ******** ******* ***** hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha****
    *** ******** hahahaha ** hahahaha* ********* *** hahahaha* ****** ********** *** ******* hahahaha
    * ***** ********** hahahaha**** *** *** **** hahahaha** **
    **** hahahaha *** **** *****
  • M Marryhuana:
    ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    ***** ******* hahahaha*
  • Q Qirve:
    ******** ******* ***** ****** **** ***** ******** ***** ***** ***** ****** ****** hahahaha*****
    ******** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    ***** ** ***** hahahaha** **** hahahaha ****** ****** ******* ****** ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    **** ****** hahahaha********
    **** ******** **** hahahaha*** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    +1
    ***** ***** ******* ********** hahahaha *** hahahaha***
    +1
    hahahaha** **** ***** *******
  • M Marryhuana:
    ******* *** ***** ********** *** *** ****** ******* ** *** *** ***** ** *** * ******** hahahaha** *** ** ***** hahahaha** ** *** * *** ****
  • P PsyWeed:
    hahahahahahahaha
  • P PsyWeed:
  • Q Qirve:
    Q Qirve: ********** ******** ***** *******