Cocopeat ve gübreleme

Fatihtam35

Yeni üye
Slm ustalar İlk indoorumu cocoda yapmak gibi bi riske girdim bitkiler şuan iki günlük sizce ne zmn gübrelemeye başlamalıyım

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Bende coco yapıyom ilk hafta veriyom çeyrek ölçü çünkü coco sıfır toprakta azda olsa besinnoluyo

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Kullanmadım ama araştırdım kadarınla köklendirici hemen başlanıyo ektiyin gibi vermeliydin bu dönem ilk gübresini köklendiriciyle çeyrek ölçü grow ver ben olsam öle yapardım b52 bilmiyorum kullanmadım benim tarifim grow gübresinle ilerlerken üç sulamada bir grow a ek yarım ölçü bloom ve yarım ölçü yarasa veriyom 15 günde yada 20 günde bir boş sulamada litreye 2 ml calmag veriyom seninkilerin arasında göremedim yoksa temin et calmagsız olmaz olmazsa olmaz 3 gübreden biridir ve şunuda ekliyim cocoda boş sulama yapmayan ilerleyen arkadaşlarda var ben üç sulamadan birini boş yapıyom toprak gibi bir dolou bir boş deyil cocoda gübre ihtiyacı fazla ve bitkiyiniyi izle kitlenme oluyo çok gübreden ozmanda fulus atmalısın biraz özen ve izleme gerektiriyo fakat ksrşılığını veriyo

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Slm ustalar İlk indoorumu cocoda yapmak gibi bi riske girdim bitkiler şuan iki günlük sizce ne zmn gübrelemeye başlamalıyım
Gübrelemeye hemen baslamalisin coocopeat tin icinde hic bir besin yoktur toprak gibi. Elindeki gübre semasinin verilerinden % 25-30 daha az gübre ver. Coco zordur ama topraga göre cok avantajlari vardi.Ben yillardir coco da yetistiriyorum

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Kanka elindeki gübreleri tohum cinsini bana yaz. sana sema göndereyim .Aslinda elinde sema yoksa internnetde bulabilirsin

Fatihtam35

Yeni üye
Kardo ben aslında toprak ta bakmıştım geçen sene elimde gübreler var kalan sensi grow connoisseur bloom b52 ve calmag extra var ve ayrıca indomix marka azotlu köklendirici var bugun ilk gübreyi köklendirici ile başladım bir litre suya bir ml verdim iki bitkiye böldüm

Fatihtam35

Yeni üye
Kardo ben aslında toprak ta bakmıştım geçen sene elimde gübreler var kalan sensi grow connoisseur bloom b52 ve calmag extra var ve ayrıca indomix marka azotlu köklendirici var bugun ilk gübreyi köklendirici ile başladım bir litre suya bir ml verdim iki bitkiye böldüm
Fotoğraf attım bugun ikinci günleri 24 saat ışık veriyorum

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Birde elimdeki ışık 400 wat dobled 40000 lümen fakat veg ve bloom düğmesi ayrı ben sadece veg çalıştırıyorum sence ikisini birdenmi çalıştırsam bu şekilde ışığın gücü de düşüyo sanki
Su anda sadece veg calistir sömege bindigi zaman her ikiside

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Kanka gübreler için bişey demedin tohumlarım auto bu arada
Pardon kanka. Cok arkadasa yardimci oluyorum bu arada kafam karismis olabilir. Simdi kanka sindiye kadar kullandigin gübreleri unutali. Tabiki para verdin kullanmak istersin ama ben sana cok daha kolayini tavsiye edecegim. Toprak ve su diye bir site var. gir o siteye 1 adet bionova allmix, bir adet hesi pk 13/14 ve bir adette PH down. Ihtiyacin olan bütün hepsi bu. Gübreleme semasini ben sana gönderirim

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Pardon kanka. Cok arkadasa yardimci oluyorum bu arada kafam karismis olabilir. Simdi kanka sindiye kadar kullandigin gübreleri unutali. Tabiki para verdin kullanmak istersin ama ben sana cok daha kolayini tavsiye edecegim. Toprak ve su diye bir site var. gir o siteye 1 adet bionova allmix, bir adet hesi pk 13/14 ve bir adette PH down. Ihtiyacin olan bütün hepsi bu. Gübreleme semasini ben sana gönderirim
Allmix bir auto olani var bir de long flowering var dikkat et siparis verirken

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Kanka şemayı nerden buluyorsun ya da tecrübelerden mi ilerliyorsun?
Kanka semayi internetten buluyorum. Ben Almanyada yasiyorum ve burada internet sayfalarina bloklama yok. Türkiye de bu konudaki bir cok siteye engelleme var. Ihtiyacin neyse yaz bana buradan göndereyim.

Acil-çıkush

Yeni üye
Kanka semayi internetten buluyorum. Ben Almanyada yasiyorum ve burada internet sayfalarina bloklama yok. Türkiye de bu konudaki bir cok siteye engelleme var. Ihtiyacin neyse yaz bana buradan göndereyim.
İlk grow olacak, micro çalışacağım pc box içi. Jack herar düşünüyorum yüksek ihtimal. Var mıdır bir takvim? ya da denediysen micro için var mıdır bi önerin?

Ü

Üye silindi 24689

Guest
İlk grow olacak, micro çalışacağım pc box içi. Jack herar düşünüyorum yüksek ihtimal. Var mıdır bir takvim? ya da denediysen micro için var mıdır bi önerin?
Kanka ilk grow ve seceneklerde beklentilerde büyük. Tecrübeden yaziyorum yani iskenbeden degil. Auto cok hizli büyür ve coco cok dikkat ve biraz olsada birikim ister. Auto,coco ve ilk grow cok zorlu bir kombinasyon. Ama illaki ben böyle istiyorum dersen, elimden geldigi kadar yardimci olurum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!