Crystal Candy xl Auto 60. gün Çiçekçi Gübresiyle Deneme

GreenStuff

Yeni üye
Merhabalar

Bu 2. grow denemem. 2 adet auto bitki bakıyorum. 60. gündeyiz ve sömekler hafiften şişmeye başladı.
Ortalama 5. haftada çiçeklenmeye girdiler.
Bazı durumlardan dolayı eksikliklerim oldu fakat güzel bir deneme olduğunu düşünüyorum.

Kabini kartondan kendim yaptım. Sıcaklık ortalama 28-30 derecelerindeydi hep. Nem oranım hep düşüktü ortalama %40 civarlarında kaldı.

Yetiştirme süreci boyunca maalesef çiçekçiden aldığım 50 liralık gübrelerle az çok NPK değerlerini kontrol ederek kullandım. Kaliteli gübre kullansaydım ne kadar fark yaşardım merak ediyorum.

Sulamayı da pH ayarlamadan musluk suyu verdim.

Işık olarak Mars Hydro ts600 ve 100 watt full specturum cob led kullandım.

Bir bitkim veg dönemde sıkıntılar yaşadı bu yüzden biraz küçük kaldı ama sömekleri daha erken dolmaya başladı.
Diğer bitkim ise veg dönemde iyi gelişti fakat çiçeklenmede biraz geri kaldı.

elonmusk

Üye
Ph kontrol cihazı alman lazım dostum ve ufak bi şişe ph düşürücü. Çeşme suyu bu bitkiler için ideal pH oranına sahip degil genelde 8 oranlarında gelir. Bitkinin ihtiyacı olanda 6.2
Şu anki gelişiminden daha iyi bir gelişim görmek istiyorsan bitkiye verdigin suyun Ph oranını iyi dengelemen lazım.

xskyrex7

Yeni üye
Ph kontrol cihazı alman lazım dostum ve ufak bi şişe ph düşürücü. Çeşme suyu bu bitkiler için ideal pH oranına sahip degil genelde 8 oranlarında gelir. Bitkinin ihtiyacı olanda 6.2
Şu anki gelişiminden daha iyi bir gelişim görmek istiyorsan bitkiye verdigin suyun Ph oranını iyi dengelemen lazım.
reis ph olcer almasam phsi 6-7 olan bi suyu bunlarla kabinde bekletsek olur mu acaba

xskyrex7

Yeni üye
dolabın içine yaptım dayı ışıklar çok para en ucuzları var şu an elimde trendyoldan aldim ama cidden güneş ışığından daha çok faydasıjı gördüm

5.yaprak

Üye
Kanka o led usb den calisan zimbirti mi eger o ise ben onu AliExpress'ten aldım ama baktım çok dandik gibi daha doğrusu yetersiz Geleceğine inanıyorum O yüzden hiç açmadım bile tekerlek halinde duruyor telefon şarjına taktım çalıştığını gördüm bıraktım o şekilde. Hatta ampul şeklinde olanı da aldım Ayrıca led 100 watt full specrum aldim birde 50 waat torch aldim birkilere yetersiz sanirim serit led

xskyrex7

Yeni üye
Kanka o led usb den calisan zimbirti mi eger o ise ben onu AliExpress'ten aldım ama baktım çok dandik gibi daha doğrusu yetersiz Geleceğine inanıyorum O yüzden hiç açmadım bile tekerlek halinde duruyor telefon şarjına taktım çalıştığını gördüm bıraktım o şekilde. Hatta ampul şeklinde olanı da aldım Ayrıca led 100 watt full specrum aldim birde 50 waat torch aldim birkilere yetersiz sanirim serit l

Kanka o led usb den calisan zimbirti mi eger o ise ben onu AliExpress'ten aldım ama baktım çok dandik gibi daha doğrusu yetersiz Geleceğine inanıyorum O yüzden hiç açmadım bile tekerlek halinde duruyor telefon şarjına taktım çalıştığını gördüm bıraktım o şekilde. Hatta ampul şeklinde olanı da aldım Ayrıca led 100 watt full specrum aldim birde 50 waat torch aldim birkilere yetersiz sanirim serit led
şimdi etrafını kaplayacığum ürünl geldi onlar hariç ampül var biri 35 biri 40w biri ful sepektrum yavaş yavaş düzenleyeceğim ilk growun cahilliyi dayi bide öyle çok para yok be

5.yaprak

Üye
şimdi etrafını kaplayacığum ürünl geldi onlar hariç ampül var biri 35 biri 40w biri ful sepektrum yavaş yavaş düzenleyeceğim ilk growun cahilliyi dayi bide öyle çok para yok be
Kanka yanlış anladın cahillikle alakası yok Ben de senden farklı değilim Bir ay öncesine kadar bilemedim 2 ay öncesine kadar aynı durumdaydık Hani buralara uğraşmadan önce daha doğrusu fark etmeden önce AliExpress'ten aldım Sonra da torçu'da devam edeceğiz ve coblet öldürmezsem devam

xskyrex7

Yeni üye
Kanka yanlış anladın cahillikle alakası yok Ben de senden farklı değilim Bir ay öncesine kadar bilemedim 2 ay öncesine kadar aynı durumdaydık Hani buralara uğraşmadan önce daha doğrusu fark etmeden önce AliExpress'ten aldım Sonra da torçu'da devam edeceğiz ve coblet öldürmezsem devam
kanka o tablet şeklinde olan güzelmiş onun daha büyüğünü alabkirim ilerleyen zamanlarda o şerit ledlerden 2tane 1 tanede farklı bi led var o attığın ampulun bi büğnü aldim 50 watlıkta sarı bi ampül aldım nemi düşürdü biraz nem makinesi aldim 60-70te şuan an derecede var hava giriş çıkış yerleri yok gardırobumda yapıyorum bide bunlara ne kadarda bir su verme lazım be

xskyrex7

Yeni üye

kanka senin kullandığın büyük olanın linkini atar mısın tablet gibi olan

5.yaprak

Üye
kanka senin kullandığın büyük olanın linkini atar mısın tablet gibi olan
Kanka kalmamış aldığım ama
AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 300,47TL 43%OFF | Bitkiler için LED tam spektrum fitolamp büyümek işık kapalı çiçek tohumları hidroponik yetiştirme fito lamba kuantum kurulu LED ışık

Numa benziyor

xskyrex7

Yeni üye
Kanka kalmamış aldığım ama
AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 300,47TL 43%OFF | Bitkiler için LED tam spektrum fitolamp büyümek işık kapalı çiçek tohumları hidroponik yetiştirme fito lamba kuantum kurulu LED ışık

Numa benziyor
baya uygun reis bu bundan 2 tane alsam bütün hasat dönemine kadar yeter mi yoksa ne kadar alayım bundan yeterli olur

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Didrug Didrug:
  • A active661:
  • A active661:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • A active661:
  • Didrug Didrug:
  • A active661:
  • Didrug Didrug:
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ********** ******** hahahaha ********
  • Didrug Didrug:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    +1
  • A active661:
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* **** ***** hahahahahahahaha*** ******** ********* *** **** **** *** hahahahahahahaha ******** ** ****** ** **** ***** ********* ********** **** * ***** **** hahahaha *** * ******* ******* **** ****
  • A active661:
    **** ** ****** hahahaha***** **** ***** hahahahahahahaha*** ******** ********* *** **** **** *** hahahahahahahaha ******** ** ****** ** **** ***** ********* ********** **** * ***** **** hahahaha *** * ******* ******* **** ****
    ***** ****** ****** *** hahahaha***
    +1
  • A active661:
    ***** ** ** ********* ** ** hahahaha* ******* hahahaha hahahaha*
    +1
    ***** ******** ** *** ******* ******** ****** **** ***** hahahaha**
    +1
  • A active661:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ***** ******** ** *** ******* ******** ****** **** ***** hahahaha******** hahahaha *** *****
    +1
    *** ** ******** *** ******* ******** ****** hahahaha*
    Lemonhazelover Lemonhazelover: **** ******* *****