Damla sulama hakkında

BenMuro

Yeni üye
Herkese merhaba, 

Kendi imkanlarıma bi kaç ay önce bi dolap kurdum, 100x160x50 cm, 2 kök yapıyorum, CocoPeat kullanıyorum.

Bu iki kök için şöyle bi damla sulama yöntemi kullanmak istiyorum
Lr0iodw.jpg

MldC0cL.jpg

Elimde şu şekilde bi motor var

Ndzrswq.jpg

Birde şöyle bi dimmer var

1Y3c1ZF.jpg

Şöyle damlama uçlarından aldım

WtHMrMZ.jpg

Şimdi ben bunlardan bi sistem kurup günün belirli saatlerinde belirli miktarlarda olmak koşuluyla sulama yapmak istiyorum. bilen ve ilgilenen arkadaşlara soruyorum. Periyodları hangi zamanlarda ve hangi miktarlarda sulama yapacak şekilde ayarlamalıyım ?

knightcigenc

Yeni üye
Ekme deneyimim yok fakat arastırdıklarıma göre odanın icindeki nem miktarı sıcaklık kullanılan toprak saksı falan bunların hepsi degiskenlik göstericektir sulamak icin ortalama 3 günde 1 yapılıp saksıyı kaldırarak agırlıgını tahmini ölcerek suluyor abilerim bildigim kadarıyla  :D

BobFaruk06

Yeni üye
Cvp: Damla sulama hakkında

Kanka damla sulama da içerinin neminden sirkülasyona coconun kalitesine geçirgenliğine ve saksının hacmine kullandığın saksıya kadar bir çok değişken var. Plastik saksı ile airpot bir olmaz airpot ile de bez bir olmaz. Bu sorunun cevabını sana burda kimse net olarak veremez. Bu deneme yanılma yöntemiyle çözeceğin birşey çünkü. Önce az bir ayarla başla az a çare var ama çok daha zararlı. Yetersiz geldikçe doz arttıra arttıra gidersin

Vanlee65

Yeni üye
Damla sulama ile normal sulamanın küçük ölçekli bir sistemde fark yaratabileceğini düşünmüyorum. Günde 2 kez elle su verdiğim 2 kökten çok güzel verim almıştım. Ancak bir ara günde 3 sulamayı denedim(su miktarını deneyerek ayarlıyorsun zamanla) bu kez bitki su overdose yaşadı ve bir ton sorun gördüm. Otomasyon sistem için 12 saat arayla basit bir plc sisteme emir geçersin, başında durmadan halledersin işlerini

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    ********** ******* **** ***** hahahaha ** ******* ********* ******** hahahaha** ****** *******
  • Tiny Tiny:
    ********** ******* **** ***** hahahaha ** ******* ********* ******** ******** **
  • kkush kkush:
    **** ********* ** **** *** *** hahahaha*** *****
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • fenomenbey fenomenbey:
    ***** ** hahahaha ********* ****** ******* ** ******* ***** ***** ******** ****** **** hahahahahahahaha*******
  • Tiny Tiny:
  • ThomasShelby ThomasShelby:
    ******** ***** hahahaha ********* * ********* ******* ***** ****** ******** *** hahahaha**** ******* ****
  • kkush kkush:
    ** hahahaha** **** ** *** hahahaha ******** ****** **** ********** ** ***** * ***** ***
  • Tiny Tiny:
  • kkush kkush:
  • Tiny Tiny:
  • kkush kkush:
    ********* hahahaha ******** *********
  • Tiny Tiny:
  • Tiny Tiny:
  • kkush kkush:
    ********** ** hahahaha*******
  • Tiny Tiny:
  • Tiny Tiny:
  • kkush kkush:
  • Tiny Tiny:
    ***** hahahaha** ****
  • Tiny Tiny:
  • kkush kkush:
    ***** ** hahahaha*
  • Tiny Tiny:
  • kkush kkush:
    kkush kkush: *** **** ** ** ********* ******* ** ******* ***** ** ***** ***** ***