Derdin neydi kuzum

ll_Cx_ll

Yeni üye
Hibrit bir autom var flush atmadan bir hafta önce pistil açtı yoğun bir şekilde. Bloom 13. Hafta ben hasat edecekken bitki büyüyor. Bu genetikten iki tene vardı ikisi de dikine büyüyor sömekler çok belirgin tanecik halinde enteresan geldi biraz. Sonuç olarak pistiller rakı renginde beklesem mi kessem mi zaten hasat çok az

MrTiger420

Müptezel
Hasata trikomlara göre karar verilir. Bitki ya stressden foxtail olur, yada genetikle alakalı. Büyük ihtimal sende genetikle alakalı bir durum. Ben olsam devam eder, bitkinin gelişmesine kendini bitirmesine izin verirdim.

ll_Cx_ll

Yeni üye
Bu bitkinin yaprakları nerde
9-11 haftada genetiksel sarardı morardı kurudu mor dediğim daha çok kahverengi. Zaten az olan yaprakları bitirdi tam 1 günde aniden yoğun yaprak bastı bitki ben Reveg olacak sandım ama 2-3 günde şeker yaprakları gelişti aynı anda da pistil gelişmesi oldu. Bir diğer auto 11. Haftada hasat edildi. Oda morarmaya başladığında kellelerden yeniden pistillenme başladı. 0 stres doğru sulama yaşadı ısı seviyesi 18-29 en yüksek en düşük sıcaklık günlük

ll_Cx_ll

Yeni üye
Sıcaklık ve nem değerin nedir? Popcorn olmuş bu. Yüksek sıcaklık sebep oluyor genelde
Popcorn olayını biraz daha açabilirsen sevinirim. Bitki ilk çiçeklenmede yoğun pistil göstermesine rağmen popcorn dediğin olayı yaşadım sanırım. Diğer bir genetiği 13. Haftasında hasat ettim bunun gibi popcorn olmuştu 2 haftada morardı aşırı trikom vardı üstünde yetiştirdiğim en şireli sigaraydı. Gr olarak az ama kalite yüksekti bu stresten olabilir belki ama genetik ağırlıklı mi diye

ll_Cx_ll

Yeni üye
Bu bitkinin yaprakları nerde
Yapraklar açık yeşilden sarıya döndüğünde üstünde leke olmayan bir sarı renkteydi. Yaprağın damarları da beyazdı. Leke yoktu ec bile ölçüp veriyorum. Sonuç olarak bir kez düşük pH ile suladım toplamda 3 flush attım veg bitince bloom ortası birde geçenlerde. Bir süre calmag eksikliği çekti doğal yapıp verdim harici toprakta ne varsa onu kullandı.

Ratata

Kıdemli Üye
Popcorn olayını biraz daha açabilirsen sevinirim. Bitki ilk çiçeklenmede yoğun pistil göstermesine rağmen popcorn dediğin olayı yaşadım sanırım. Diğer bir genetiği 13. Haftasında hasat ettim bunun gibi popcorn olmuştu 2 haftada morardı aşırı trikom vardı üstünde yetiştirdiğim en şireli sigaraydı. Gr olarak az ama kalite yüksekti bu stresten olabilir belki ama genetik ağırlıklı mi diye
Popcorn/foxtail olayında senin bitkinde görüldüğü gibi sömekler şişmek yerine kontrolsüzce yeni sömekçikler oluşturmaya başlıyor, seninkinde görüldüğü gibi tuhaf bir şekil alıyor. Yoğun sıcaklık altında gözlemlenebiliyor. İkisinin görüntüsü farklı tabi seninki foxtail şekil itibariyle. Ha eğer yüksek sıcaklığa maruz kalmadığına eminsen genetiksel bir durum da olabilir o konuda birşey diyemem ancak görünen uzun süreli sıcaklık sorunu

Tr@cyaLı

Ordinaryüs
Yapraklar açık yeşilden sarıya döndüğünde üstünde leke olmayan bir sarı renkteydi. Yaprağın damarları da beyazdı. Leke yoktu ec bile ölçüp veriyorum. Sonuç olarak bir kez düşük pH ile suladım toplamda 3 flush attım veg bitince bloom ortası birde geçenlerde. Bir süre calmag eksikliği çekti doğal yapıp verdim harici toprakta ne varsa onu kullandı.
Bitki yapraklardan hastalık belirtisi veriyor o yapraklara göre tedavi edicektin

foxtailing bu. bazı genetiklerde doğal olarak oluşurken genellikle aşırı sıcaktan dolayı olur. canopy sıcaklığın 30 derecenin üstüne çıkıyorsa foxtailing kaçınılmaz. sürekli yeni pistil atar ve tilki kuyruğuna benzer şekilde uzamaya başlar bitki :) sıcaktan kendini korumak için. yani sıcaklığa verilen bir tepkidir bu.

eğer canopy sıcaklığın normalse genetiktir. trikomlara bakarak hasadına karar verebilirsin. foxtailing olan genetiklerde trikomlarda amber rengini kovalamaya çok gerek yoktur. %50'den fazlası bulanıksa hasada gidebilirsin.

canopy sıcaklığını takip ediyorsundur umarım. oda sıcaklığıyla karıştırma. oda sıcaklığı da etken bi faktör ama canopy sıcaklığ daha önemli. odanın içi 32 derece ama canopy sıcaklığı 30'un altında olabilir. canopy sıcaklığı neyse bitkinin hissettiği sıcaklık odur :)

bu arada foxtailingde yeni oluşan trikomlar kristal renginde olabilir. altta ve aralarda kalan eski sömeklere bakarak trikom kontrolü yapman lazım. yeni büyümelere bakarsan kristal rengi görürsün :) foxtailing yanıltıcı olup hasadını geciktirebilir ve THC degrade olabilir. Bu olursa sigaran çok sedatif olur. Dikkat et :)

ll_Cx_ll

Yeni üye
bu arada foxtailingde yeni oluşan trikomlar kristal renginde olabilir. altta ve aralarda kalan eski sömeklere bakarak trikom kontrolü yapman lazım. yeni büyümelere bakarsan kristal rengi görürsün :) foxtailing yanıltıcı olup hasadını geciktirebilir ve THC degrade olabilir. Bu olursa sigaran çok sedatif olur. Dikkat et :)
Değerli yorumların İçin teşekkür ederim. Canopy dediğin sanırım hissedilen sıcaklık diyebiliriz? Dgrade sanırım en kalitesiz ama beni umutlandıran şey sömekler 404 Japon yapıştırıcısı gibi kokuyor. Son olarak eklemek istediğim şey foxtail olayı baştan başladı sanırım en baştan seyrekti node aralıkları. Sömekcikleri ve sömek dalları araları açık

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A angeshar:
  • A angeshar:
    ******** hahahaha* ******** * ******* ** ***** *** ****** ***** ******
  • Hyperone Hyperone:
    ***** ********* *** **** *** ********* ********* **** ****** ******* * *** ** **** ****** ***** * *** hahahaha**** *** ******* * ** ** *** ** ******* **** *** *** ******* **** ***** * ******* *** hahahaha***
  • A angeshar:
  • A angeshar:
    *** ** ** ********* ******* hahahaha* ******* **** *********
  • A angeshar:
  • Hyperone Hyperone:
    ***** *** ****** ** *** ** ******** ** ** *** ***** *** **** hahahaha
  • Hyperone Hyperone:
    ****** *** ****** hahahaha
  • M Miguel:
  • Hyperone Hyperone:
  • Hyperone Hyperone:
  • M Miguel:
  • A angeshar:
    ***** *** ******** ***** ** ***** **** ******* *** hahahaha** ******** ********** *** *** **** ********* ***** ***** ** **********
  • M Miguel:
    ****** **** **** ********* ***** ******** **** ******* ******* *** ******* ** ****** ********* *****
  • A angeshar:
    ******* ******** hahahaha hahahaha*****
  • M Miguel:
    ** hahahaha ******
  • H Heisenberg01:
    *** *** **** **** *** *** ******* ****** hahahaha** ********** ********** ****** ****** hahahaha** hahahaha *****
  • H Heisenberg01:
    ***** ***** ******* **** ***** ********* **
  • A angeshar:
    ******** ***** *** ** **** ***** ******** **
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
  • A angeshar:
    hahahaha ***** ***
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
    *** **** ***** ****** **** hahahaha