dişi mi erkek mi anlayan varsa cevaplıyabilir mi

endnyz1

Yeni üye

endnyz1

Yeni üye
reis bitki 65 günlük arka bahçemde bakıyorum çok boy attı diye üst kelleyi aldım bi sıkıntı yaratırmı bitkiye?

AwaKe4

Müptezel
reis bitki 65 günlük arka bahçemde bakıyorum çok boy attı diye üst kelleyi aldım bi sıkıntı yaratırmı bitkiye?
Sorun olmaz yukarıda da yazdım zaten ama bitkin 65 güne göre baya küçük sayılır. Güneş le alakalı bir durum ne kadar ekmek o kadar köfte

endnyz1

Yeni üye
Sorun olmaz yukarıda da yazdım zaten ama bitkin 65 güne göre baya küçük sayılır. Güneş le alakalı bir durum ne kadar ekmek o kadar köfte
40 güne kadar iyi güneş göremedi kestim etrafındakı ağaçları şimdi günde 7-8 saat net görüyo güneş bide çukuru derin kazamadım komple bütün taşmış zemin 40-50cm arası bi çukurda kök dibe gidemez diye komple etrafınıda diz boyu kazdım yumusattım topragı bi faydası olur inşallah ilk oldugu için deneme amaçlı yaptım seneye inşallah güzelce hazırlıgımı yapıp öyle yapıcam

AwaKe4

Müptezel
40 güne kadar iyi güneş göremedi kestim etrafındakı ağaçları şimdi günde 7-8 saat net görüyo güneş bide çukuru derin kazamadım komple bütün taşmış zemin 40-50cm arası bi çukurda kök dibe gidemez diye komple etrafınıda diz boyu kazdım yumusattım topragı bi faydası olur inşallah ilk oldugu için deneme amaçlı yaptım seneye inşallah güzelce hazırlıgımı yapıp öyle yapıcam
Kökler için çok iyi olmuş o çukur eline sağlık. Bitki büyümeden kökleri fazla gelişmeden iyi bir uygulama olmuş. Bitkin büyüdükçe kökleri daha fazla alan kaplayacak ve toprağa müdahale şansın azalacaktı.

endnyz1

Yeni üye
Kökler için çok iyi olmuş o çukur eline sağlık. Bitki büyümeden kökleri fazla gelişmeden iyi bir uygulama olmuş. Bitkin büyüdükçe kökleri daha fazla alan kaplayacak ve toprağa müdahale şansın azalacaktı.
teşşekkür ederim kanka zaman ayırıp cevapladıgın için iyi veya kötü bi durum olursa atarım resim

endnyz1

Yeni üye

endnyz1

Yeni üye
Evet o kankam kızın hayırlı olsun :)
Evet o kankam kızın hayırlı olsun :)
kanka bitkiyi oldugu yerden taşımak zorunda kaldım komple topragıyla beraber köklerine zarar vermeden almaya çalıstım abim büyük yaptakların hepsını kesmiş diğer çıkan dallara gölge yapıyo diye 2 gün oluyo yer değiştireli suan bitki komple açık arazide güneşin doğuşundan batışına kadar güneş görüyor yeni çıkan ufak dallar 2 günde nerdeyse 2 kat büyümüs yapraklar gidince bitkide sadece dalı kaldı sence bu bitkiden 1 sigarada olsa içebilirmiyim bu halini görünce moralim iyice bozuldu sanki birşey olmucak gibi bundan ☹️

endnyz1

Yeni üye
kanka bitkiyi oldugu yerden taşımak zorunda kaldım komple topragıyla beraber köklerine zarar vermeden almaya çalıstım abim büyük yaptakların hepsını kesmiş diğer çıkan dallara gölge yapıyo diye 2 gün oluyo yer değiştireli suan bitki komple açık arazide güneşin doğuşundan batışına kadar güneş görüyor yeni çıkan ufak dallar 2 günde nerdeyse 2 kat büyümüs yapraklar gidince bitkide sadece dalı kaldı sence bu bitkiden 1 sigarada olsa içebilirmiyim bu halini görünce moralim iyice bozuldu sanki birşey olmucak gibi bundan ☹️

kanka yer değiştirdikten sonra bitki çok hızlı gelişmeye basladı bi bakarmısın bi sıkıntı var mı gelişiminde diğeride 1.5 aydır 5kglik saksıdaydı topraga aldım onuda

AwaKe4

Müptezel
Kanka güzel gelişimler hızlanmış, bitkiye daha trim budama falan yapma. Tepesindeki dalları sağa sola açarak lst yapabilirsin. Küçük olanı da toprağa aldığın iyi olmuş.

endnyz1

Yeni üye
kanka yer değiştirdikten sonra bitki çok hızlı gelişmeye basladı bi bakarmısın bi sıkıntı var mı gelişiminde diğeride 1.5 aydır 5kglik saksıdaydı topraga aldım onuda
kanka her gittigimde fotograf çekip atıyorum her gün değişiyor bitki abim yeni çıkan dalların hepsine topping uygulamıs bi faydası olur mu sence?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** hahahaha*
  • F FISCUHARA:
    ******* ******** hahahaha**
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • S sonche:
    ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ******** ***** ***** ********* hahahaha**** ***** ********* **** ** hahahaha*** ** hahahaha***** ********** ******** **********
  • T taysın:
    **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • muadip muadip:
    ****** ***** ****** ****** ****** ******* *** ****** ****** ******* ***** **** ***** **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • T taysın:
    **** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T taysın:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ********* ***** ****** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
    TabldotLife TabldotLife: ********* ********* ********* ***** ****** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****