Dikkat.! Fotoğraf Paylaşırken Açık Veriyorsunuz.

Sari2205

Kıdemli Üye
Sa Beyler. Basit bi durum ancak çoğunuzun bilmediğine eminim. Çekilen Her fotoğrafta Exif diye bi bilgi olur ve bu fotoğrafa gömülür.

Burada internet sitelerine upload ederken veya direkt olarak siteye yüklerken ilk olarak bu bilgiyi kontrol etmelisiniz.

Forumda geçen buna dikkat ettim, ve bi kaç fotoğrafa baktım 1 tanesinde gps bilgilerine ulaşım çok basitti. Fotoğrafı çekerken cihazın konum iznini kapatın ek güvenlik olarak çektiğiniz fotoğrafı ekran görüntüsü alarak ekran görüntüsünü upload edin.

Sonra yapılan baskınları internet alışverişi veya muhbir var diye falan düşünüyosunuz ancak bu siteye bir bilişim memuru girse emin olun ki ilk bakacağı şeylerden biri fotoğrafların exif bilgisi olacaktır. İyi forumlar Dilerim.

Kame7

Yeni üye
Haha arkadaşın birini uyardım aynı konuda. Her fotoğrafı konum bilgili. Bir şey olmaz dedi. E kendi bilir

Ü

Üye silindi 25993

Guest
Knk lar benm cihazda konum kamera için izin verilmeyenlerde bu yeterli mi acaba

Sari2205

Kıdemli Üye
En basiti ekran görüntüsü alıp atmak veya arkadaşın dediği gibi bi uygulamada düzenleyip atmak falan. fotoğrafı çektiğiniz gibi orjinal şekilde buraya yüklemeyin. tabi cihazın konum iznini kapatmak en başta gelen güvenlik olacaktır.

En basiti ekran görüntüsü alıp atmak veya arkadaşın dediği gibi bi uygulamada düzenleyip atmak falan. fotoğrafı çektiğiniz gibi orjinal şekilde buraya yüklemeyin. tabi cihazın konum iznini kapatmak en başta gelen güvenlik olacaktır.
Ben yeniyim, kameramin konum erisimi kapali buna ektsra ss alarak paylasim yapmam yeterli olur mu?

Grow Muhabbetleri
Help Users
    TabldotLife TabldotLife: ********* ** ** ******** hahahaha** ***** ***