DIY(KENDIN YAP) CO2 TORBASI YAPIMI

rotparub

Yeni üye
Herkese iyi forumlar uzun zamandir forumunuzu takip ediyorum ve olabildigince cok konuyu okuyorum vakit buldukca. Kizlarim(northern lights auto ve kofteci tohumu) guzel guzel buyuyorlar, led siparisi de gectim onun hakkinda da yakinda forumda bir konu acmayi planliyorum. 

Fazla uzatmadan konuma geleyim CO2 nin bitkiler icin cok onemli oldugunu duydum. 
https://toprakvesu.com/exhale-co2-torbasi

su linkteki gibi torbalarin is gordugu asikar ancak fiyatlari biraz tuzlu gibi. onun yerine ev yapimi tarif verebilecek(akvaryumlar icin mayali birseyler yapiyorlar) olan ustad var midir varsa yesillendirirse sevinirim hem bir cok arkadasimiz da bundan faydalanmis olur.

yetistirme ortami olarak elbise dolabi dusunuyorum ama havalandirma biraz yetersiz kalacak gibi cok bir zarari olur mu bitkim icin, ya da kapagini acik biraksam etki etmez mi

Blackbalrog

Yeni üye
Kanki bende öyle yapıyorum açık bırakmak şart ama ışık kapalı olunca ışık girmesin dikkat et içeriye hava alan wc fanlarından aldım bez dolabın altına koydum çünkü ben gömme dolabın içinde bez dolapta yetiştiriyorum hava alsın diye sadece içeriye açık fanım nvar önüde açık ordan da çıkarıyor hava sonra knk çok sulama ilk tecrübem bez saksıda yetiştirdiğim için alt taraflar yeşillendi küflendi çok sulama ve havasızlıktan içeriye şimdi exstra bitkime rüzgar değsin diye fan koydum sulamada sadece bitkinin köküne 250 ml max döküyorum 34günlük purple kush auto bitkim dikkat et nem de forumda ilk başlarda yüzde 90 faln sıkıntı olmaz diyolar ama onların sistemleri yani havalandırmaları  çok iyi bnde 90 yapınca küf oldu toprakta allhtan bez fark ettim nemi 70 i geçmesin bence knk dumanın bol olsun bunlar benim ilk grow tecrübem sormak istediğin olursa yaz knk

Co2 içinde forumda 400 w altına ihtiyaç yok diyolar tek bitki için gerek yok diyolar şimdi benimde 2 bitkim oldu bnde yapmayı düşünüyorum şişe sıcak su maya şeker karışımı var akvaryumcular yapıyor bende öyle bir şişe hazırlayacağım bugun bakalım zararı olurmu onu hiçbir yerde bulamadım büyük ihtimalle yok knk kimse yazmamış çünkü

50 wattlık ışıktaki bitkiyede co2 gerekir 1 bitkiyede co2 gerekir 12 bitkyiede co2 gerekir 3000watlık bitkyiede co 2 gerekir.

2.5 lt lik kola şişesi.
toz seker
kuru maya.

kola şişesinin içine 2 3 su bardağı toz şekeri koy, çay bardağına 3 4 çay kaşığı kadar mayanı koy üzerine birazcık dinlenmiş ılık su koy ve karıştır. 
Daha sonra 2 3 su bardağı seker koydugun 2.5 lt lik şişeye 2 3  su brdağı su koy karıştır. 
Daha sonra karıtırdıgın çay bardaktaki mayayı al 2.5 lt lik şişeye dök  sonra ağzına kadar su koy şişeye karıştır. 
Kapağı acık kalsın.

1 ay kadar yeter ayda bir yenile.

maliyet 5 10 tl

Mübarek

Yeni üye
Cvp: DIY(KENDIN YAP) CO2 TORBASI YAPIMI

çok pratik ve etkili ama kısa bir çözüm sunuyim dostum sana kuru buz ::) alıyorsun kuru buzu 1 parmak kadar suyun içine atıyorsun sıcak su olucak gelen havayıda bitkilere koyuyorsun bu aşırı etkili bir yöntem bir kaç sıkıntı var oda odanın içi fazlasıyla co2 dolucak ve çıkan buhar çok soğuk olucağı için biraz ısıtmalısın ve bir sorun daha var oda bitkiler aşırı verimli ve hızlı büyüyecek ::)
Not: kalan kuru buzları buzdolabının derin dondurucu kısmında saklaaya bilirsin

rotparub

Yeni üye
Cvp: DIY(KENDIN YAP) CO2 TORBASI YAPIMI

Baba Haze' Alıntı:
50 wattlık ışıktaki bitkiyede co2 gerekir 1 bitkiyede co2 gerekir 12 bitkyiede co2 gerekir 3000watlık bitkyiede co 2 gerekir.

2.5 lt lik kola şişesi.
toz seker
kuru maya.

kola şişesinin içine 2 3 su bardağı toz şekeri koy, çay bardağına 3 4 çay kaşığı kadar mayanı koy üzerine birazcık dinlenmiş ılık su koy ve karıştır. 
Daha sonra 2 3 su bardağı seker koydugun 2.5 lt lik şişeye 2 3  su brdağı su koy karıştır. 
Daha sonra karıtırdıgın çay bardaktaki mayayı al 2.5 lt lik şişeye dök  sonra ağzına kadar su koy şişeye karıştır. 
Kapağı acık kalsın.

1 ay kadar yeter ayda bir yenile.

maliyet 5 10 tl

sagolasın moruk, isime yarayacak!

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********