DOĞAL GÜBRE

ltf

Yeni üye
Selam kankalar ben sizlere kendi yaptığım gübreyi paylaşmak istiyorum ben kendim denedim ve harika sonuçlar elde ettim. şimdi sizlere neler yaptığımı ve nasıl yaptığımı anlatayım bu gübre sömeklenmede kullanılır.
Gerekli olan malzemeler: Muz kabuğu kurutun ve lif lif olacak şekilde kurutun ayarlayın, Patates kabuğu kurutun, biraz çay posası toprağı havalandırmak için, kahve telvesi azot ve fosfor için, yumurta kabukları, ve birde aloavera.
önce yumurta kabuklarını 180 de ısıtılmış fırında 20 dakika pişirip saf kalsiyumu elde etmek için ısıtıyorum sonrada sirkede saf kalsiyumu dışarı çıkarmak için 1 saat bekletiyorum kalsiyum çıktıktan sonra kabukları havalandırıyorum ve 2 gün bekletip sirkenin uçmasını sağlıyorum. muz kabuklarını kurutup lif lif haline getiriyorum patates kabuklarını kurutuyorum kahve telvesi ve aloevera ekliyorum ve çay posasısı ekliyorum bunları suda karıştırıp veriyorum youtubede bir çok farklı şekilde yapımı var ben bildiğim bir kaç tanesini paylaşıyorum sizlerle.

https://www.youtube.com/watch?v=nmh2NlbkNi4

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 420x 420x:
    *** ********** **** *** hahahaha* hahahaha **** ***** ** **
  • NewGardener NewGardener:
    ** ********* ****** ******* hahahaha** ****** **
    +1
  • 420x 420x:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • 420x 420x:
    hahahaha** **
    +1
    ******* ******* ********* ***** hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******* ****** ****** hahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • C CHaRaMBoL:
    **** hahahahahahahaha******
  • 420x 420x:
    ***** **** ** hahahaha* ****** ******* ****** ***** ****** ****** ******* ****** **
    *** ********** ********* ******* ****** ********* ********** ***** ** ** ******** **
  • 420x 420x:
  • D dalton3535:
    ****** ** ******** ***** ******* ****** hahahaha ******* *** ****** *** * ****** hahahaha ******** *** ******** * ********* ** **** **** hahahaha ********* ***** ***** ******* ******
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ** **** ********** hahahaha ****** hahahahahahahaha
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha* ******* hahahaha ******* **** ****** ** ******** ***** ******* ****** hahahaha ******* *** ****** *** * ****** hahahaha ******** *** ******** * ********* ** **** **** hahahaha ********* ***** ***** ******* ******
  • C CHaRaMBoL:
    ***** ** **** ********** hahahaha ****** ******* ** ****
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha ********* **** ****** ********
    ***** **** hahahaha* *** **** ***** hahahahahahahaha***
  • T Tropikal.MR:
    ********* hahahaha* hahahahahahahaha***** hahahahahahahaha
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ****** ***** ****** ******** hahahaha*** ****** *** ***** ***** ******* ***** **** ****** ********* ******** ***** ******* ** ****
  • 420x 420x:
    ***** **** hahahaha* *** **** ***** hahahahahahahahahahahaha* ***** **** hahahaha*** **** ****** ***** ****
  • C CHaRaMBoL:
    ****** ***** ****** ******** hahahaha*** ****** *** ***** ***** ******* ***** **** ****** ********* ******** ***** ** ** ** *****
  • 420x 420x:
    ********* hahahaha* ********* ** **** *** ******* **** ****** ****** ****** **** ****** **
  • içiciadam içiciadam:
    *** ********* **** hahahaha* ******** ***** **** hahahaha* *** **** ***** hahahahahahahaha***
  • C CHaRaMBoL:
    ** ** ** hahahahahahahaha*****
    C CHaRaMBoL: ** ** ** hahahahahahahaha*****