Doğru sulama ve gübreleme

Hyperone

Müptezel
Kankalar 3. growumdayım , fakat hala sulamadan dolayı bir eminliğim yok , herkes başka bir şey söylüyor.

Kimi 2 litre kimi 5 litre su hazırlıyor bitkinin aynı dönemi için , 2 litrede 10ml gübre varsa 5 litrede otomatikmen 25ml gübre oluyor , bu da tek sulama için geçerli yani ciddi farklar var , ilk growumdan farklı olarak sulama yaptım ikinci growumda verimim arttı ama hala doğru suladığımı düşünmüyorum nedense birşeyler yanlışmış hissi veriyor.

Ayrıca bitki yaklaşık 30. günlerde çiçeğe girerkenki durumda çok fazla enerji harcayıp bir çok dalı yaprağı çürüyor , bunu aşamadım , buralardaki önlem ne olabilir ?

Bana dönem dönem hatta mümkünse gün gün auto için sağlam bir grafik var ise atabilir misiniz ? Toprak tam tamına, suladıktan 2 gün sonra kurumuş oluyor.

Greenn

Üye
Sulama miktarı saksıya göre değişir (kumaş saksı vs,) ama bir dolu bir boş her zaman başarılı bir yöntemdir aklında bulunsun.

Öncelikle ec metre alıyorsun. Tabloya göre gubreliyorsun. Saksidan akan suyunda ec sini olcuyorsuncikan farka göre mukemmel beslenmeyi yakaliyorsun. En doğru yol bu
runoff-ppm-best-ec-ph-tds-1024x625.jpg

Hyperone

Müptezel
Öncelikle ec metre alıyorsun. Tabloya göre gubreliyorsun. Saksidan akan suyunda ec sini olcuyorsuncikan farka göre mukemmel beslenmeyi yakaliyorsun. En doğru yol bu
runoff-ppm-best-ec-ph-tds-1024x625.jpg
Tablo için çok sağol kankam çok başarılı ama su miktari çok önemli değil mi ? Elimde kaliteli PH metre ve TDS ölçer var ondan yana sorun yok.

Fakat mesela şuan 15. gündeydim , lightmix olduğu için bugün ilk gübreli sulamamı yapacağım , saksı 15litre bez (şuan mini saksıda aktarma yapacağım haftaya)

Verilecek su miktarı da sanırım olması lazım bu tabloda , çünkü 1 litreye eklenen gübrenin PPM miktarıyla aynı miktarı 2 litreye eklediğinde durum değişiyor. Şuan mesela 15 günlük olduğu için yaklaşık yarım litre su hazırlayacağım , büyük ihtimal ppm değerleri bunun çok üstünde çıkacak litre düşük olduğu için. Dengelemek için mecbur su ekleyeceğim.

Bir de bu değerler her sulama için mi geçerli , yoksa 1 boş 1 dolu gibi mi gitmek mantıklı ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • S Sezercapone:
  • K Kırmızıtohum:
  • _sansar _sansar:
    hahahahahahahaha
    +3
  • S Sezercapone:
  • S Sezercapone:
  • Emmy Emmy:
  • G G28:
    **** ***** ** ***** *** **** ********* ***** ******* **** ********** * ** ********* ***** *
    Bandaleros Bandaleros: **