Dostlar Kızlar 6/7 günlük bi bakabilirmisiniz

Arkadaşlar kızları biraz yordum galiba sıcaklık nem derken yada benim kendi tribim genetik ilk kez yapıyorum torbacı tohumlarda 3 senedir yapıyorum 6/7 kere yaptım ne pH ayarladım ne de derece topping lst burada öğrendim sakınan göze çöp batarmış o oldu galiba bu kızların durumu nasıl acaba pH ayarı yapıyorum nem 12 saat 60/70 arası diğer 12 saat 45/60 arası derece kızların yanı 28/29 derece oda sıcaklığı 26 derece galiba geç büyüyor olabilirim mi acaba en azından ölmediler teşekkür ederim

Not: torbacı tohumlarda derece 34 /35 olmuştur ben çünkü bu zamana kadar odanın kenarından bakıyordum bunuda burada öğrenmiş oldum

CahilKush

Doktor
28 29 bu 6 7 günde ki bitki için fazla kanka 25 26 en mutlu oldukları derece ölçümünü her daim bitkinin tepe noktasından alırsan daha rahat edersin. Birde genetik ne auto mu ptomu ışık periyodunu 12/12 mi veriyorsun bunlari yazarsan yardim ederiz çünkü ptoho olsa veg. Donemi için 18/6 gitmen gerek auto ise 20/4 hasat alana kadar gidebilirsin

CahilKush

Doktor
Dostum ışığını eşit bolusturememissin bitkilerin bazıları tepeye bazıları ışığa yönelmiş öncelikle saksı altlarini kaldir şimdilik zaten ilk 20 gun vereceğin su toprağın altından cikmaz altlıkları kaldır hepsini ışığa tam denk gelecek sekilde birleştir toplu dursun ve sorduğum şeyleri de yaz gariii de gariii :D işe gitmeden yanıt verebileyim

Işıklar 6 tane 450 mh 1 ini kapattım sıcaklık yükselince ortadakini evet gayet iyi gözlemlemişsin helal olsun auto lemon white y.Mersini ilk 2/3 gün 24/0 verdim sonra 20/4 veriyorum alanım 8x3 20/25 m2 biyer yükseklik 1.80 hava girişi yan pencere kapı tarafından birde kahve vantilatörü
Çıkışı da 50 lik boru ama çıkış İçin fan yok
Nem dediğim gibi 12 saat 60/70 12 saat 40/60 arası
3 ortaktık 4 ortak olduk 4 kişi yapıyoruz ama ilgilenen benim diğer arkadaşlar hazırcı lar

CahilKush

Doktor
Işıklar 6 tane 450 mh 1 ini kapattım sıcaklık yükselince ortadakini evet gayet iyi gözlemlemişsin helal olsun auto lemon white y.Mersini ilk 2/3 gün 24/0 verdim sonra 20/4 veriyorum alanım 8x3 20/25 m2 biyer yükseklik 1.80 hava girişi yan pencere kapı tarafından birde kahve vantilatörü
Çıkışı da 50 lik boru ama çıkış İçin fan yok
Nem dediğim gibi 12 saat 60/70 12 saat 40/60 arası
3 ortaktık 4 ortak olduk 4 kişi yapıyoruz ama ilgilenen benim diğer arkadaşlar hazırcı lar
Ahaha kankam bitkilerin fena gelişmiyor biraz olması gerekenden fazla boya gitmişler gibi ama 6 7 günlük bitkilere göre durumları iyi sana verebileceğim en iyi tavsiye ortam nemini 70 lerde stabil yapıp ısıyı 24 26 arasında tutarsan ışık açıkken güzel gelişirler birde 6 tane 450 w mh mi :O kankam 2 bitkiye 1 450 Mh fazlası ile yeter 4 bitkine 2 mh yapıp tam tepelerine yerleştirsen yeterdi kaç adet filiz var içeride birde ışık masafen kaç kanka ?

işte kaç adet var dedin ya sıkıntı orada galiba ebesi çok olanın çocuğu ters doğarmış o hesap oldu herkes fikir verdi yordular beni 22 tane var
Işık yükseklik 70 cm civarı arkadaşta vakum motoru var ona bakıcam şu sanayi ütü masalarının motoru onu havalandırmaya takıcam dereceyi 1/2 derece düşürür eyvallah bro bu arada çok sağol yardımın için

CahilKush

Doktor
Kanka 70 cm çok fazla 450 w mh için bak @Kanka nın hps 400 w için 30 40 cm diyor sen onu 50 55 e kesin indir birde kanka sana belki öneri verir yoksa çok boy alır ışıktan az verim alırlar gövdesi ince uzun çelimsiz bitkilerin olur birde 22 ne aboww :D

Bro 50 cm indirdim beni yanıltan forumdaki derece faktörleri şimdi mh yi indirdiğin zaman 30/40 cm ye ister istemez derece 30 /32 leri görüyor çünkü bitkinin dibinde bunlar led gibi değil geçen elimi yaktı 1 derece yanık oldu
Torbacı tohumlarda ben hiç bitkinin yanına koymadım 3 yıldır @Kanka nında yardımını alayım eğer isterse birde 22 tane abartı zaten bununla ilgili konu açtım danıştım arkadaşlar 1 ışığa 3 saksı ideal dediler 4 ışık vardı bizde 4. Ortak girdi 6 ışık oldu 15/18 yapalım dedim kimse dinlemedi aç gözlüklü varya şimdi uğraşıyorum

CahilKush

Doktor
Bro 50 cm indirdim beni yanıltan forumdaki derece faktörleri şimdi mh yi indirdiğin zaman 30/40 cm ye ister istemez derece 30 /32 leri görüyor çünkü bitkinin dibinde bunlar led gibi değil geçen elimi yaktı 1 derece yanık oldu
Torbacı tohumlarda ben hiç bitkinin yanına koymadım 3 yıldır @Kanka nında yardımını alayım eğer isterse birde 22 tane abartı zaten bununla ilgili konu açtım danıştım arkadaşlar 1 ışığa 3 saksı ideal dediler 4 ışık vardı bizde 4. Ortak girdi 6 ışık oldu 15/18 yapalım dedim kimse dinlemedi aç gözlüklü varya şimdi uğraşıyorum
Kanka o elemanlara söyle zaten bu 6 ışık var ise elinde hepsine 2 bitki ideal bu şekilde zaten en iyi verimi alırsın diğer birde kanka ışıkları yaklaştırdıktan sonra en uzun bitkinin tepe noktasından ölçüm al alaet orada kalsın 3 5 saat tepe noktası yaprağın 28 i geçmezse fayda var aksi taktirde ısı stresine girebilirler sanki o konuna ben de yorum yapmıştım

Bro sıkıntım bu işte ışık yaklaşınca derece böyle oluyor kızlarla ışık arası 50 cm civarı 6 günlük bu
Dereceyi 1 metre ışıktan uzaklaştırıyorum 26,5/27 derece oluyor sıkıntı bu bro anlayacağın sağolasın bu arada gece 04.35 kalkmışken kenarları suladım nem artsın diye

Işık ilk 10 gün cfl bile yeterli olacaktır sakın ışığa çok yaklaştırma 6 7 gün için boy olarak normal seviyede ama yaprak genişlemesi biraz geriden geliyor. Işıgını 80 cm çek ve bitkini takip et 5 cm 5 cm yaklaştır 24 saatte bir ilk olumsuz tepkide 5 cm geri Çek orda kal. Isı 26 sorun olmaz içerideki havayı döndürebiliyorsan. Bu dönemde nemi 70 seviyelerinde tutarsan mutlu olursun

Işık ilk 10 gün cfl bile yeterli olacaktır sakın ışığa çok yaklaştırma 6 7 gün için boy olarak normal seviyede ama yaprak genişlemesi biraz geriden geliyor. Işıgını 80 cm çek ve bitkini takip et 5 cm 5 cm yaklaştır 24 saatte bir ilk olumsuz tepkide 5 cm geri Çek orda kal. Isı 26 sorun olmaz içerideki havayı döndürebiliyorsan. Bu dönemde nemi 70 seviyelerinde tutarsan mutlu olursun
Bro nem olayım şöyle sabah 8 toprak kenarları ve kumaş saksının kenarını duvara su fıskiyesi yapıyorum Buda 2 saat kadar 75/80 görüyor
Öğlen artık işten izin aldım 11:30 yine geliyorum suluyorum 75/80 i görüyor zaten 12/16 arası ışık kapanıyor su hemen kurumadığı için saat 18 e kadar 55/80 arası oluyor 20:00 ben tekrar suluyorum kenarları etrafı 2,3 saat yine iyi gidiyor sonuç olarak 15 saat civarı yüksek 60/80 arası gece maalesef 45/60 arası oluyor ben olmuyorum 3 adet vantilatör var 2 si bitkilere bir tanesi bitkilerin bulunduğu odanın kapısının dışındaki havayı bitkilerin odasına atıyor kapı dışındaki sıcaklık 20 derece civarı sağol bro

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H happyworld:
    ******* ***** hahahaha *******
  • T Turco:
    ********* *** **
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ***** hahahaha** ********** ******** ** ***** ***** ******* ******
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ******* ****** ***** ****** ***** ******** hahahaha ********* ******* *******
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ********* ******** ***** ******* hahahaha **** *** *** ***** ********
  • T Turco:
  • T Turco:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ******** ******** ** hahahaha* *** ***** ***
  • H happyworld:
    **** **** *** ****** hahahaha
  • T Turco:
    ***** hahahaha
  • H happyworld:
    ***** ***** ****** hahahaha***** **** ****** *** **** ******** ******** ******** ****** ****** *** **** *** ****** ******** ****** *** **** ********
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • Growerdigi Growerdigi:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
    Growerdigi Growerdigi: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**