Doz meselesi

• Konbuyu başlatan Üye silindi 19785
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 19785

Guest
Geçenlerde araştırırken bulduğum bir sitede mantarı lsd ye dönüştüren bir hesaplayıcı gördüm. Adamların dediğine göre 100ug lsd=2.4 Gr mantar şeklindeydi.
Oysa mantarda orta deneyimin 2 Gr olduğu şeklinde söyleniyor. Mantarı 200 ug lsd etkisi için 4.8 Gr yersek olacakları pek tahmin edemiyorum :D bana pek doğru gibi gelmedi.

Daha sonrasında internetin karanlık yüzündeki marketlerde gezinirken 155ug Gamma goblini inceledim. Vendor açıklamaya ilk başlayanlar için yarım doz, orta ve güçlü deneyim isteyenler için tam doz, güçlü deneyim isteyenler için iki doz , eğer 3 tane alıyorsan umarım ne yaptığını biliyorsun beyaz ışığın keyfini çıkarın demişti.

Öncelikle sorum şu 2.4 Gr mantar ile 100 ug lsd kafası birbirine gerçekten yakın mıdır?

İkincisi Gamma goblin 155 gerçekten bahsedildiği kadar güçlü müdür?
İlk ve son olarak 200 ug atmıştım açıkçası pek vaat edileni alamadığımı düşünüyorum. 2 tane yapıştırırım diyordum acaba hata mı yaparım?

Farklı tiplerin ; Gamma goblin, Haufman, Dr seus vs adı her neyse bahsedilen yada olduğu söylenen dozları birbiri arasında farklılık gösterir mi?

Ü

Üye silindi 19785

Guest
@Harmankush54 lsd nin yapıldığı mantar türü çok zehirli bir tür (Çavdar mahmuzu) farklı mantar türleri farklı etkilere sahip lsd mantara yakın etkiler gösteriyor ama mantar kadar doğal değil bu konuda çok fazla bilgim yok @IcBlue ya sorarsan o sana daha detaylı cevap verecektir.
Türlerle ilgili farklılıklar benimde aklıma geldi kanka

IcBlue

Doktor
200 asit atmış biri olarak (dozu tartışılır) 2.4 mantar ilk deneyim için hafif kaçar mı? Kafamda deli sorular :D
kimyasaldan daha temiz bir kafa mantar, beklenti işi o biraz. lsd gibi eğlendirsin istiyorsan mantarın pek çok türünü kafadan elemen gerekiyor. Türkiye içinde bulma ihtimalin en yüksek olan golden teacher örneğin, nispeten içsel bir deneyimdir, lsd beklentisiyle yaklaşırsan kaç gr kullandığın farketmeksizin zorlayacaktır. mantar türleri kendi içinde dahi keskin farklara sahipken bunu bir de kimyasal işlemden geçmiş bir başka mantar türüyle kıyaslamamak gerekir yani. kimyasalda deneyimli insanlar için 2,5 çok istersen 3le başla diyorum sorduklarında ama ne olursa olsun vücuduna yeni tanıştırdığın her şeyde çok yüksekten başlamamak gerekir aslında, ki yanlış hatırlamıyorsam ilk lsd deneyimini de kısa bir süre önce yaşamıştın. @SkippeRR ı biliyorsun, 3 gr civarı bir dozla yaşadığı kötü deneyimi anlattı yakın zamanda ki ilk deneyimi değil ve ne bekleyeceğini bilerek yaklaşıyor mevzuya. doz yükseldikçe kafayı kontrol etmek zorlaşır tabi bunda kullandığın mantarın karakteristik özelliklerinin yanında yetiştiricinin kalitesinin de çok büyük önemi var. biliyorum ki ben burda ne kadar şöyle güvenlik böyle zorluk diye anlatsam da herkes 3grmı falan uygun görüyor kendine, bu iyi bir deneyim olamayacağı anlamına gelmese de gereksiz risk almaktır. kafanda birşeyler oturması için şunu belirteyim, cap mantarların güvenli en yüksek dozu türüne göre 5-7 gr arası ve truffleler için 10 gr civarıdır. bir deneyim seni tatmin etmezse sonraki denemende bunun üzerine çıkmak rahatlıkla mümkündür ancak kötü bir deneyimin geri dönüşü o kadar kolay olmuyor. mantarda trip killerlar çalışmıyor, kötü bir deneyim halinde bunu en iyi ihtimalle rahat bir 4-6 saat çekiyorsun. yani daha da uzatmadan ben Max 2,5 gr ile başlamanı öneririm, tabi bu sefer çoluk çocuk yanında olmadan :) umarım gönlünce olsun, bol şans.

Ü

Üye silindi 19785

Guest
kimyasaldan daha temiz bir kafa mantar, beklenti işi o biraz. lsd gibi eğlendirsin istiyorsan mantarın pek çok türünü kafadan elemen gerekiyor. Türkiye içinde bulma ihtimalin en yüksek olan golden teacher örneğin, nispeten içsel bir deneyimdir, lsd beklentisiyle yaklaşırsan kaç gr kullandığın farketmeksizin zorlayacaktır. mantar türleri kendi içinde dahi keskin farklara sahipken bunu bir de kimyasal işlemden geçmiş bir başka mantar türüyle kıyaslamamak gerekir yani. kimyasalda deneyimli insanlar için 2,5 çok istersen 3le başla diyorum sorduklarında ama ne olursa olsun vücuduna yeni tanıştırdığın her şeyde çok yüksekten başlamamak gerekir aslında, ki yanlış hatırlamıyorsam ilk lsd deneyimini de kısa bir süre önce yaşamıştın. @SkippeRR ı biliyorsun, 3 gr civarı bir dozla yaşadığı kötü deneyimi anlattı yakın zamanda ki ilk deneyimi değil ve ne bekleyeceğini bilerek yaklaşıyor mevzuya. doz yükseldikçe kafayı kontrol etmek zorlaşır tabi bunda kullandığın mantarın karakteristik özelliklerinin yanında yetiştiricinin kalitesinin de çok büyük önemi var. biliyorum ki ben burda ne kadar şöyle güvenlik böyle zorluk diye anlatsam da herkes 3grmı falan uygun görüyor kendine, bu iyi bir deneyim olamayacağı anlamına gelmese de gereksiz risk almaktır. kafanda birşeyler oturması için şunu belirteyim, cap mantarların güvenli en yüksek dozu türüne göre 5-7 gr arası ve truffleler için 10 gr civarıdır. bir deneyim seni tatmin etmezse sonraki denemende bunun üzerine çıkmak rahatlıkla mümkündür ancak kötü bir deneyimin geri dönüşü o kadar kolay olmuyor. mantarda trip killerlar çalışmıyor, kötü bir deneyim halinde bunu en iyi ihtimalle rahat bir 4-6 saat çekiyorsun. yani daha da uzatmadan ben Max 2,5 gr ile başlamanı öneririm, tabi bu sefer çoluk çocuk yanında olmadan :) umarım gönlünce olsun, bol şans.
Öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim usta. Ben aslında gerek otta bile her alışverişimde düşük miktarda başlarım. Mantarda da açıkçası 2 Gr ile denemek istiyorum. Ayrıca dediğin gibi gereksiz risk almak olur ilk sefer için.

Golden teacher ın lsd den farklı olarak içsel deneyim üzerine olduğunu tekrardan hatırlatmanda çok yerinde oldu usta.
Etkiyi bilince durum daha kontrollü olur kanaatindeyim.

Hiç sigara dahi içmemiş bir dostum Netflix de izlediği mantar belgeselinden sonra vir vir vir başımın etini yediği için onunla birlikte olarak şuan tam netlestiremediğimiz (kapalı,açık alan) bir ortamda deneyeceğiz. Ama öncesinde bu hafta sonu tek başıma bir yolculuk düşünüyorum. En azından hiç kullanmamış biri ile ilk deneyimdense ikinci kullanımda yanımda onu da götürmek daha mantıklı geliyor.

Aslında bu tarz işlere hiç girmem yanımda ikinci bir kişi ile sigara bile içsem ya şimdi bu elemanın acil bir işi çıkarsa ne yapacak tribine giriyorum :D Ama işte neredeyse bir senedir en az her hafta ne zaman bulucaz ne zaman atıcaz diyen bir beyin yiyici olunca böyle bir şey yapmaya karar verdik.

Güvenli trip için sürekli araştırma yapıyorum sonuçta dostumun ilk deneyimi hayatının en kötü tecrübesi olsun istemem.

Ü

Üye silindi 30498

Guest
Benim "kötü" kabul edilebilir tribimi yaşamamı sağlayan golden doz 4gr idi. Öncelikle bunu belirtmek istedim.

2gr harika kontrol edilebilir, asla risk hissetmediğim, riskleri görsem de tercihler yapabildiğim bir lunapartk gibiydi.
3gr yine kontrol edilebilir, teslimiyet açısından çekince yaşarsan ağzına sıçmaya hazır, fakat bir noktada anlaşmaya yanaşan bir doz. Caddede yürümek gibiydi.
4gr ise senin ağzını açıp damlamasını beklediğin o derya denizi sana avucu ile değil, burnunu tıkayıp kova ile boşaltan aşırı yorucu ve sürükleyici bir dozdu.

Benim dozlar arasında yaşadığım farklar bu şekilde. Ve şuan ben kendi açımdan "kişisel görüştür, kişiye göre değişir" 3gr dozun şuan için ideal bir doz olduğuna karar verdim ve böyle devam edeceğim bir süre. Fakat yeni başlayacak biri için "ki lsd ile kıyaslanabilir bir olay değil götümü de yırtsam anlatamıyorum" 2gr çok ideal bir başlangıç noktası. Lunapark iyidir. Oradan başlanılabilir.

Şimdi gelelim bu işin lsd vs mantar kısmına. Buna neden bu kadar takılıyor insanlar onu da bilmiyorum ama, genel olarak bu "Şu kadar ug, bu kadar mantar eder kardeşim" argümanları vendorlardan çıkar, çünkü elinde mantar yoktur... Çok şükür ki elinde mantar gezen vendorlar yok.

Her neyse konuya dönelim.

Lsd tribinde iken yaşadığınız her şey, bireyin bu hisleri, duyguları, durum ve düşünceleri yaşaması için özel olarak üretilen kimyasal maddelerdir. Bir takım bileşenler taklit edilir ve sonuç olarak ortaya lsd çıkar. Fakat konuya mantar gözüyle baktığınız zaman işlerin rengi çok fazla değişir. Icblue kankamın da bahsettiği gibi türlere göre farklılık gösterse de genel olarak mantarın size vereceği şeyler lsd'den çok farklıdır. Mantarı ilk kez, ikinci kez ya da düzenli bir şekilde kullanmaya başladığınız zaman size doğanın içinden fısıldamaya başlar. Bunu söyleyince insanlar kafayı kırdık falan sanıyor. Hayır awk. Sana nereden geldiğini ve nereye doğru gittiğini açık açık gösteriyor. Kaldı ki mantar tribinde defalarca kendi hayatını ellerinle çizer, sonrasını da çizdiğin güzellikler içerisinde yaşarsın. Yine kişisel şeylere döndüm ben... Neyse

Toparlayacağım inş.

Beklentinizi neyi, neden, nasıl ve niye tükettiğinizi bilerek ayarlamanız gerekir. Aksi halde karşılaşacağınız manzaralardan tükettiğiniz şeyler sorumlu değildir. Şimdi hiç bir tarafımı yırtmayacağım güvenlik vs şöyle diye. Kişisel kararlardır. Dilediğiniz gibi tüketebilirsiniz. Ama mantar = lsd formülü doğru değildir.

Sevgiler & Saygılar.

Ü

Üye silindi 30498

Guest
Öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim usta. Ben aslında gerek otta bile her alışverişimde düşük miktarda başlarım. Mantarda da açıkçası 2 Gr ile denemek istiyorum. Ayrıca dediğin gibi gereksiz risk almak olur ilk sefer için.

Golden teacher ın lsd den farklı olarak içsel deneyim üzerine olduğunu tekrardan hatırlatmanda çok yerinde oldu usta.

Hiç sigara dahi içmemiş bir dostum Netflix de izlediği mantar belgeselinden sonra vir vir vir başımın etini yediği için onunla birlikte olarak şuan tam netlestiremediğimiz (kapalı,açık alan) bir ortamda deneyeceğiz. Ama öncesinde bu hafta sonu tek başıma bir yolculuk düşünüyorum. En azından hiç kullanmamış biri ile ilk deneyimdense ikinci kullanımda yanımda onu da götürmek daha mantıklı geliyor.

Aslında bu tarz işlere hiç girmem yanımda ikinci bir kişi ile sigara bile içsem ya şimdi bu elemanın acil bir işi çıkarsa ne yapacak tribine giriyorum :D Ama işte neredeyse bir senedir en az her hafta ne zaman bulucaz ne zaman atıcaz diyen bir beyin yiyici olunca böyle bir şey yapmaya karar verdik.

Güvenli trip için sürekli araştırma yapıyorum sonuçta dostumun ilk deneyimi hayatının en kötü tecrübesi olsun istemem.

Mantar ilk denemede çözeceğin ve hiç denememiş arkadaşını yanına alıp onu da beraberinde rahatlatabileceğin bir şey değil... Kankacım bak sen çok riskli işler yapıyorsun.

Şey gibi hissediyorum yazılarını okuyunca, uzun yolda 100-120 ile araba kullanıyorum, yanımdan denyonun biri 300km ile viuuvv diye geçiyor. Ve ben görüyorum ki o denyo bir yere vuracak.

Sigara dahi içmemiş arkadaşına mantar verme fikrini hayatından çıkarırsan senin ve arkadaşının hem akıl sağlığı hem de güvenliği açısından çok daha iyi olacaktır eminim...

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Mantar ilk denemede çözeceğin ve hiç denememiş arkadaşını yanına alıp onu da beraberinde rahatlatabileceğin bir şey değil... Kankacım bak sen çok riskli işler yapıyorsun.

Şey gibi hissediyorum yazılarını okuyunca, uzun yolda 100-120 ile araba kullanıyorum, yanımdan denyonun biri 300km ile viuuvv diye geçiyor. Ve ben görüyorum ki o denyo bir yere vuracak.

Sigara dahi içmemiş arkadaşına mantar verme fikrini hayatından çıkarırsan senin ve arkadaşının hem akıl sağlığı hem de güvenliği açısından çok daha iyi olacaktır eminim...
Bence de gidişat pek iyi değil. Dediğim gibi tek olsam sorun olmaz en kötü ihtimal evde yahut ormanda cenin pozisyonunda tribin geçmesini beklerim. Fakat yanımdaki 2.kişi beni her ne olursa olsun (alkol dahil) aşırı derecede tedirgin ediyor. Yekten 2.vites devam edeyim ben sağdan sağdan. Maazallah yola aniden elinde sustalı olan bir penguen çıkabilir ;)

IcBlue

Doktor

ikinci denemende bir başkasına yol gösterecek durumda olamazsın kankam, aksine birşeylerin kötü gitmesi durumunda birbirinizde daha çok hasara yol açmanız mümkün. ki kenevir bile deneyimlememiş biri için mantarın verimli yüzünü görmek oldukça zordur, ayrıca mantar canın ciğerin insanla dahi o an belki uyuşamayacağın kırılgan bir psikolojik ortam oluşturur. önce bir kenevir ortamında yeniden tanışmanızı sonra da mantarı illa birlikte denemek isterseniz yanınızda deneyimli birinin olmasını öneririm. (link) şu konuda mantar türlerinden ve dozlarından beklentiler detaylı olarak var, dozlar biraz konunun ilerisinde kaldı, sonlara doğru da kullanım şekilleri mevcut. (link) şurda da @SkippeRR ın deneyimi üzerinden güvenlik meselesinden uzun uzadıya sohbetimiz var. mutlu ve güvenli tripler yaşaman dileğiyle.

Ü

Üye silindi 30498

Guest
ikinci denemende bir başkasına yol gösterecek durumda olamazsın kankam, aksine birşeylerin kötü gitmesi durumunda birbirinizde daha çok hasara yol açmanız mümkün. ki kenevir bile deneyimlememiş biri için mantarın verimli yüzünü görmek oldukça zordur, ayrıca mantar canın ciğerin insanla dahi o an belki uyuşamayacağın kırılgan bir psikolojik ortam oluşturur. önce bir kenevir ortamında yeniden tanışmanızı sonra da mantarı illa birlikte denemek isterseniz yanınızda deneyimli birinin olmasını öneririm. (link) şu konuda mantar türlerinden ve dozlarından beklentiler detaylı olarak var, dozlar biraz konunun ilerisinde kaldı, sonlara doğru da kullanım şekilleri mevcut. (link) şurda da @SkippeRR ın deneyimi üzerinden güvenlik meselesinden uzun uzadıya sohbetimiz var. mutlu ve güvenli tripler yaşaman dileğiyle.

Hiçbir şey denememiş birine mantar deneyimi yaşatma fikrine kimse benim kadar tutulmuyordur muhtemelen. Mantara çok yakışacağına emin olduğum, fakat 2 double rakıyla bile maalesef dağılan biri var kafamda. Bu sebepten mantara olan yolculuğu ben kafamda şöyle çizdim;

Bunlar belirli süreler ile devam edip level atlayacak aşamalardır.

1-) Şarap (Şarap gerekli ortam oluşturulduğunda, gezegenler arası gezilebilen harika bir faytondur)
2-) Şarap + sigara (Küçük dozlarla)
3-) Sigara (Doz artarak)
4-) Hap
5-) Hap + sigara
6-) Uyarıcı bir kimyasal (araya kısa süreli girebilir)
7-) Tüm bunlar artık rahatça yönlendirilebiliyor ve artık uyuşturucu tanınıyorsa doğayı da katalım.
:cool: Mantar'a 1.5gr ile başlangıç

Bu sıralamayı mantara doğru yolculuk olduğu için ona göre hazırlayabilmek gerekiyor. Ve detaylı bir hazırlık sayesinde bu işin sonucunda hazırladığınız kişi muhtemelen sizden daha iyi verim alabilir.

Son olarak şunu ekleyeceğim;

Ben forumda bir takım güvenlik önlemlerinden ya da olurlardan olmazlardan bahsettiğim için maaş almıyorum. Sağ aşağıda bulunan like butonuna tıklanıyor olunması da bende seratonin etkisi yaratmıyor. Tek derdim; yok olmayın. Mantar kıyaslayabileceğiniz, tüketmeden anlayabileceğiniz ya da hafife almanıza taviz gösterecek bir "UYUŞTURUCU" çeşidi değildir. Ben bu denemelerimden şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; Kim olursanız olun, o aklınızı sizden alır ve siz kendinizi bulmak için çok mücadele edersiniz.

Benim dilim bazen keskin olabilir. Önlemler umursanmıyor diye bazen kırıcı da olabilirim. Ama günün sonunda beni iplemiyorsanız da Icblue kankamı dinleyin. Lütfen dinleyin. Rica ediyorum dinleyin. Hayır sıfır çıkarla bu kadar şeyi gecenin bu saatinde yazıyor olmakta bir insanın nasıl bir amacı olabilir iyiliğinizi düşünmekten başka?

Muhakemenizi ve tercihinizi yapın.

Mutlu tripler yaşarsınız umarım.

Sevgiler & Saygılar...

EDİT: Hiçbir şeye bulaşmamış birine tüm bunları yapmayın elbette...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 19785

Guest
Hiçbir şey denememiş birine mantar deneyimi yaşatma fikrine kimse benim kadar tutulmuyordur muhtemelen. Mantara çok yakışacağına emin olduğum, fakat 2 double rakıyla bile maalesef dağılan biri var kafamda. Bu sebepten mantara olan yolculuğu ben kafamda şöyle çizdim;

Bunlar belirli süreler ile devam edip level atlayacak aşamalardır.

1-) Şarap (Şarap gerekli ortam oluşturulduğunda, gezegenler arası gezilebilen harika bir faytondur)
2-) Şarap + sigara (Küçük dozlarla)
3-) Sigara (Doz artarak)
4-) Hap
5-) Hap + sigara
6-) Uyarıcı bir kimyasal (araya kısa süreli girebilir)
7-) Tüm bunlar artık rahatça yönlendirilebiliyor ve artık uyuşturucu tanınıyorsa doğayı da katalım.
:cool: Mantar'a 1.5gr ile başlangıç

Bu sıralamayı mantara doğru yolculuk olduğu için ona göre hazırlayabilmek gerekiyor. Ve detaylı bir hazırlık sayesinde bu işin sonucunda hazırladığınız kişi muhtemelen sizden daha iyi verim alabilir.

Son olarak şunu ekleyeceğim;

Ben forumda bir takım güvenlik önlemlerinden ya da olurlardan olmazlardan bahsettiğim için maaş almıyorum. Sağ aşağıda bulunan like butonuna tıklanıyor olunması da bende seratonin etkisi yaratmıyor. Tek derdim; yok olmayın. Mantar kıyaslayabileceğiniz, tüketmeden anlayabileceğiniz ya da hafife almanıza taviz gösterecek bir "UYUŞTURUCU" çeşidi değildir. Ben bu denemelerimden şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; Kim olursanız olun, o aklınızı sizden alır ve siz kendinizi bulmak için çok mücadele edersiniz.

Benim dilim bazen keskin olabilir. Önlemler umursanmıyor diye bazen kırıcı da olabilirim. Ama günün sonunda beni iplemiyorsanız da Icblue kankamı dinleyin. Lütfen dinleyin. Rica ediyorum dinleyin. Hayır sıfır çıkarla bu kadar şeyi gecenin bu saatinde yazıyor olmakta bir insanın nasıl bir amacı olabilir iyiliğinizi düşünmekten başka?

Muhakemenizi ve tercihinizi yapın.

Mutlu tripler yaşarsınız umarım.

Sevgiler & Saygılar...
Ama kankam sen böyle yaparsan ben bile tırsarım almaktan. Kaldı ki hayatımda kendi isteğimle hap dahi yutmamış biriyim. Bir çok şeyin etkilerinden korunmanın ilk ve temel metodunun o şeyi yapmamak olduğu üzerine bir otokontrolüm var. Yolda kafam güzel yürürken gideceğim yere kadar götürmek isteyen kankalarımın arabasından birinde meth ve pipe gördükten sonra direkt inişim bunun en güzel örneklerinden bunun yanı sıra net olarak 20 yıllık sigara geçmişim artık zamanın geldiğini söylesede içimde bir acaba kalıyor.
En büyük yolculuklar küçük bir adımla başlar. Yani sonuçta bir çoğunuz bu yollardan geçti. Amacım bu yollarda daha önce yürüyenlerin tariflerine uymaya çalışarak onların gösterdiği şekilde yürümek. Tecrübe ise bu yolda göreceğim engel,sendeleme yahut düsme ile kazanabileceğim bir şey. Bakalım zaman ne gösterecek.

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Bu sabah kargoyu aldım arkadaşla mantarları paylaştık. 2 Gr paketi göz kararı ikiye böldüm ve yaklaşık 1 Gr mantarı bildiğin kuruyemiş yer gibi yiye yiye eve geçtim. Sonrasında 1 saat 20 dakika geçmesine rağmen vücutta hafif bir karıncalanma ve garip bir hissiyat dışında hiç bir şey olmadı. Peşine gidip kapak aldım ve uzandım artık otun etkisinden midir yoksa mantarla karıştığı için mi bilemiyorum
midnight gospel epey anlamlı geldi. 15 gün sonra @IcBlue ustanın dediği gibi 2.5 Gr deneyeceğim.

Bünye ile ilgili olduğunu düşünüyorum açıkçası en son gece 4 de yemek yemiştim karnım da açtı hattaa üzerine bir de soda içtim ama anca bu kadar çalışabildi.

@SkippeRR ın dediği gibi 1.5 deneyecektim ama hap geçmişim olmadığı için yarım gramı ordan kestim ve 1 denedim tadı gerçekten hoşuma gitti.

2.5 deneyiminden sonra konuyu güncellerim.

Ü

Üye silindi 30498

Guest
Yarın 2 Gr alsam çalışır mı?
Hani 2 olarak değilde 1.5 gibi çalışsın ona bile razıyım yeter ki anlatsın biraz kendini.

İlk başta çalışmamasının nedeni diyet.

Diyetin iki sebebi var.

1-) Midendeki yağ, mantar midene girdiği anda onu kaplar ve kapaklar. Sen de tuvalete gider yediğin mantar kanına karışmadan s*çarsın.
2-) Mantar diyet fedakarlığını gerçekten istiyor. Ölümden uzak yaşayacaksın. Hiçbir canlı türüne zarar vermediğin bir normalin olacak. Ve sadece mantarın geldiği yerin, yani doğanın sana verdiği şeylerle besleneceksin ki, o da sana tüm kapılarını açsın.

Art arda almak doğru olmaz. Bunun da iki sebebi var.

1-) Vücudun mantarı yabancı ve zararlı bir madde olarak tanımladığı için, onu vücudundan atmak için önlem alıyor.
2-) Tripler arası kendine zaman vermen çok değerli. Her trip yaşandığı gibi çözülen ve sana bir takım anlamlar katan dersler halinde işlemiyor. Bazı tripler var ki üstüne 1 yıl bile düşünsen hep yeni anlamlar eklemeye devam edersin. Bu yüzden 15 gün (minimum) ideal bir zaman. Ben son yaşadığım trip üzerine bu süreyi diğer tribe kadar uzatmaya karar verdim. Şuan hazır değilim ve bekliyorum. Bunu kendinde zamanla ayarlayacaksın zaten.

(Güvenlik)

- 2 ya da 2.5 artık kaç alacaksan. Önce diyetini güzelce yap. 3-4 gün önceden başla ve hayvansal gıdayı kes. %100 kesmek zorunda değilsin, örneğin peynir falan da yiyebilirsin ama inan bana ne kadar %100'e yakın olursan, o kadar güzel geçecek.

- En önemli koşullardan biri bu. Kendini rahat hissettiğin bir yerde olmalısın. Bu fiziksel bir konfor değil. Ruhsal bir konfor. Kapısından geçtiğinde sana kasvet veren, olumsuz hissettiren yerlerden uzak dur. Aidiyet hissettiğin, mental açıdan sana iyi geldiğini düşündüğün bir yerde ol.

- Evde olman iyi olacaktır, akşam saatleri loş ortam (karanlık değil. görünü engelliyor) çok ideal olacaktır. Mümkünse evin zilini kopar. Çok güzel yolculuğun zirvesinde, aniden komşunun kapısını çalmasını istemezsin. Ya da telefonundan seni hiç istemediğin birinin aramasını ya da istediğin biri arasa dahi o an o telefonun çalmasını istemezsin.

- Trip killer yok. Bunun farkında ol ve yaşayacağın her iyi, kötü şeyin sana katacağı değerlerin peşinde düştüğün bir mentale şimdiden hazırla kendini.

- Tüketeceğin zamana kadar doğada vakit geçir. Git bir iki ağaca dokun. Daha önce hiç düşünmediğin şeyleri kurcala. Bir çiçek kokla mesela ya da bir yaprağı anlamaya çalış.

- İlla biriyle birlikte olacaksan bu hiçbir deneyimi olmayan biri olmamalı. Bak; İnsanoğlunun gözü ile evren arasında bir perde vardır. Mantar bu perdeyi bir kaç saatliğine senin için aralar. O yüzden çok yakın dostluğun, kendini çok iyi bilmenin hiçbir önemi kalmaz. Binlerce yıldır tanırsan tanı, orası başka bir gezegen. Orada tanımıyorsun. Bu sebeple derin insanlar seçmeye çalış.

- Teslim ol. Bu çok önemli. Sana kötü bile hissettirse (ilk bi 30 dk falan bu bazen yaşanabilir) teslim ol. Uzan rahat bir yere, aç kollarını, kapat gözlerini ve de ki; (Ben geldim. Şimdi al beni yok et. Ve kendimi baştan yaratmama müsaade et) İnan bana. Bu fikirle yola çıkarsan her şey çok daha güzel olacak.

- Rahatsız edilmeyeceğine emin ol. Bu çok önemli.

- Son. Müzik.

İlk deneyim için şiddetle tavsiye ediyorum.

Müzik aşırı önem arz eden bir olay haline geliyor ilk zamanlar. Normal gündelik hayatında dinlediğin müzikleri deneme. Onlar mantarı yanlış tanımana sebep olur. Derin bir yolculuk istiyorsan. Ve gerçekten anlatılanları dinleyeceksen al dostum bu müziği. İlk deneyiminde buna teslim ol. Bırak nefes olup çeksin, damla olup aksın, yağmur olup yağsın...

Mutlu tripler dilerim

Sevgiler & Saygılar.

Korkma. Biz en kötü senaryoda bile, bize katacağı değerlerin ve derslerin uğruna her şeye hazır olanız.

Ağlayabilirsin trip sırasında. Çok kafana takma, bırak sala sümük ak.

Ü

Üye silindi 30498

Guest
Bu sabah kargoyu aldım arkadaşla mantarları paylaştık. 2 Gr paketi göz kararı ikiye böldüm ve yaklaşık 1 Gr mantarı bildiğin kuruyemiş yer gibi yiye yiye eve geçtim. Sonrasında 1 saat 20 dakika geçmesine rağmen vücutta hafif bir karıncalanma ve garip bir hissiyat dışında hiç bir şey olmadı. Peşine gidip kapak aldım ve uzandım artık otun etkisinden midir yoksa mantarla karıştığı için mi bilemiyorum
midnight gospel epey anlamlı geldi. 15 gün sonra @IcBlue ustanın dediği gibi 2.5 Gr deneyeceğim.

Bünye ile ilgili olduğunu düşünüyorum açıkçası en son gece 4 de yemek yemiştim karnım da açtı hattaa üzerine bir de soda içtim ama anca bu kadar çalışabildi.

@SkippeRR ın dediği gibi 1.5 deneyecektim ama hap geçmişim olmadığı için yarım gramı ordan kestim ve 1 denedim tadı gerçekten hoşuma gitti.

2.5 deneyiminden sonra konuyu güncellerim.

Normal doz alacağın zaman çiğneme son olarak. Lemon tek demle. Mis gibi çiçek. Girerken de çok kasmaz. Lemon tek tarifi mükemmel insan (Icblue)'da var. Yazmıştı sağa sola. Ama özetle şu; her gram için 3 limon sık bardağa, üstüne çok küçük parçalar halinde doğradığın mantarı at, hafif bi karıştır. 25 dk sonra çak. Miss.

Ü

Üye silindi 30498

Guest
Dostum çom güzel yazmışsın emeğine sağlık iki dakkada aydım .

Trip killer konusunda yok demişsin ama bir bilgi babında ortaya tükürüyim. taze sıkılmış veya %100 içerikli portakal suyu tribi bitirir. Hatta çikolata da iyi bir bitiricidir.

Dostum denedin mi bilmiyorum. Fakat Portal suyu, şekerli ürünler ve çikolata mantarda sadece keyif veriyor. Tribin açılmasını sağlayacak hiçbir şey yok. Benim bunu çok bilinçli bir deneme halim olmadı. Fakat çikolatayı da, %100 doğal sıkma bol şekerli portakal suyunu da, çok bilinçsiz hallerde, canım o an çektiği için üst üste hayvan gibi tükettim. Ve uzanıp tribe kaldığım yerden devam ettim. İlk başlarda ben de bunların işe yarayacağını düşünüyordum ama öyle olmadı. Umarım bunu kötü yollardan tatmaz kimse.

Kaldı ki ufak da olsa trip killer özelliği varsa bile, zaman algısı inanılmaz farklı olduğundan, tribin ölümü, bad tribin bitiminden sonraya denk gelecektir. Çok minicik saniyeler, dakikalar arasında sanki asırlardır devam eden yaşamlara katılıyorsun. Buradan çıkış elbette otokontrolüne bağlı çoğu zaman, fakat işte bahsettiğim o zaman algısını kırmak mümkün değil.

Lsd'lerde şekerli şeyler, portakal falan harika kesicilerdir bu arada. Ama mantarda buna çok güvenmenizi tavsiye etmem.

Ü

Üye silindi 30498

Guest
Bilinçli olarak denediğim bir yöntemdir. Tavsiye ederim. Özellikle taze sıkılmış portakal suyu yanınızda bulunsun derim. ama uzakta dursun tabi, acemilikle ay bana bişeler oldu diyip güzel olacak bir şeyi ilk panikle mahvedebilirsiniz.

Bu arada bu dediklerim zınk diye kesmez ama içtiğiniz anda yükselme biter ve aşağı ivme kazanır, 4 saatte açılacaksanız 45 dakikada açılırsınız. Bu yöntemi ilk amsterdamda truffle satıcısı özellikle tembihlemişti. ben genelde trip iyi yönde de olsa kötü yönde de olsa yaşamam gereken bir olay olduğunu düşünüp müdahale etmemeye çalışırım. ama bir kere portakal suyu denemek zorunda kaldım. (Ex ile mantarı birlikte tükettiğimde) ve gayet işe yaradı. beraber tükettiğim arkadaşlar da çokça kullanıp verim aldılar.

Bu tavsiyelerim acizane 5-6 yıldır mantar yiyen birisi olarak yapıyorum. her kişide kesin öyle olur diyemem because her insan ayrı bir kainat.

Teşekkürler o halde. Fakat deneyeceğimi ben de sanmıyorum. Yine de acil bir şey olabilir düşüncesiyle bulundurmak doğru olabilir.

Ü

Üye silindi 30498

Guest
dostum bazen yalan da olsa güzel bir umut insanı hayatta tutar. Psikolojik olarak; bunu içtim ayılıcam düşüncesi bile en bela bad tribi alt eder.

sen de benim gibi düşünüyorsun sanırım pek müdahale etmek istemiyorsun tribe. bence her insanın gerçek ve halisünasyon arasında ayrımı yapacağı bir obje, düşünce veya hareketi olmalı. inception filmindeki topaç gibi mesela. bad e girdiğinde veya gireceğini hissettiğinde ona odaklanmalı.
:)

kezzap

Üye
@Harmankush54 yapma dayı yanarız:D
Sen elindeki asidi ve mantarı bana yolla ben dener test eder sana detaylı rapor çekerim. Bir de btc hesabıma 500₺ test ücreti atıyorsun ben sana evet aynı kafa veya değil diye test sonucu ulaştırıyorum. Bu konuyu @SkippeRR a çok söyleme sonunda elinde bıçakla sana koşan penguen göreceksin. Şaka bir yana daha önceden kafa yaşamamış arkadaşın mantar lsd meskalin dmt gibi üst kafaları yaşarsa hem senin hem arkadaşın açısından iyi olmaz. Bergene bağlayıp tribini berbat eder(tecrübeyle sabit. Sen de yaşamışsındır) ikincisi de sen ben kafanın nasıl olacağı ne yapacağı hakkında bilgimiz var biraz da olsa yön verebiliyoruz anlayabiliyoruz. Arkadaşın hem psikolojik sağlığı etkilenebilir hem de sizi paket etmesi olası. Onun için uzun lafın kısası mantarını sağlam bir arkadaşla denemen araba kullanmak bilmeyen birine 40 ayak tır vermek istiyorsun dayıcım. Seviyorum seni dikkat et kendine:D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ** ****** * ******* ********* **** ** ***** ******* ******** hahahaha* hahahaha
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
  • 2 2008Grower:
    hahahahahahahaha
  • 2 2008Grower:
  • bandaleros bandaleros:
    *** ******** hahahaha* * *** ***** ***** ***** ********* ****** hahahaha*** ****** ***** ****** * ** ** *** ********** ***** ******
    ********* ****** ***** ***** ***** ******** **
    *** ********* ******** ** ***** * **** hahahaha **** ******** ***** ******** *******
  • bandaleros bandaleros:
    **** ******* *** *** ***** ****** *** * ****** ******** ***** ****** ********* ********* hahahaha** ******* ***** ***
    ****** ****** ** ******** ********* *** **** ****** ****** ********* hahahaha*****
  • bandaleros bandaleros:
    **** ********* hahahaha* *** hahahaha ****** hahahaha* ***** *** ***** *********
    ********** ******* ***** ***** *** *** **
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha* ** **** ** hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
  • 2 2008Grower:
    ** ******* ******* ***** ****** ****** ** ******** ****** ***** ****** hahahaha***** ******** *** ***** ***** ****** **** ********* hahahaha **** **** ***** hahahaha** ******** *** ***** ****** *********
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    ** ******* hahahaha****
    ********** ***** hahahaha**** ******* **** ******** ********** ******** ****** hahahaha***
  • bandaleros bandaleros:
    ******* * ******* *** *** **
  • bandaleros bandaleros:
    **** ********** ****** ***** ********* ****** *** ******* hahahaha ******* ********* **** ****** ***** ***** ********** hahahaha* ****** ***** ******** ***** ******** ** *******
  • bandaleros bandaleros:
    ******* ***** **** ******* hahahaha ***** ******* *********
    **** ****** * * **** ********* ***** hahahaha***
    VisneliKadayif VisneliKadayif: **** ****** * * **** ********* ***** hahahaha***