Duvarı folyo kaplamak mantıklı mı?

KolpazanCash

Yeni üye
Dostlar herkese hayırlı işler öncelikle evimde 16 m2 bir odanın tümünü kabin yapmayı düşünüyorum odada montalanmış şekilde karbonfiltre fanlarım mevcut odanın tüm duvarlarını folyo ile kaplasam mantıklı olur mu düşüncelerinizi bekliyorum

Nazim_Red

Doktor
Folya bir süre sonra kirlenecek ve ışığı yansıtmayacak ve ayrıca gereksiz ısı yayacak, birde kişisel düşüncem 16m2 devir daim edecek karbon çok büyük olmalı en az 2 tane 3085 m3 gerekecek kabine yönlenmeni öneririm ısı ve nem sabit tutamazsın kaç tane ışık yakman gerek:)

istr

Ordinaryüs
Folyo değil kanka, mylar kullancan. Folyo çizilir tahrip olur, yalıtım yapmaz, dandiktir kısaca. Mylar biraz pahalıdır ama bu işin kılıfıdır. Myların rulosuna o kadar para vermemek için ilk yardım battaniyesi kullanabilirsin. (metre fiyatı kıyaslaması yap malzeme aynı) chatte gördüğüm kadarıyla 2 bitki düşünüyorsun bunun için tüm odayı kullanmana gerek yok, bir kabin daha mantıklı olur senin için. Kabin almayıp odayı kabine dönüştürmeye çalıştığında yapacağın masraf ve iş gücü kabine vereceğin paranın hakkını vermeyecektir. üstelik kabinle ortam daha küçük olacağı için ışık, havalandırma, scrog gibi ihtiyaçları sağlamak daha kolay olacaktır.

Ben 2 bitki değil oda dolusu bitki yapmak istiyorum diyosan da evet mylar kaplama mantıklı ve işini görür, ama ışığın voltajı ne kadar sağlam olursa olsun geniş alanda homojen şekilde bitkilere ulaşamaz, böyle bir durumda ışığın değerleri kadar boyutu da önem kazanıyor. her bitkinin aynı büyümesini istiyorsan aynı değerlerde ışık ve nem alabiliyor olmasını sağlaman lazım. Alan büyüdükçe masraf da büyür.

KolpazanCash

Yeni üye
Folyo değil kanka, mylar kullancan. Folyo çizilir tahrip olur, yalıtım yapmaz, dandiktir kısaca. Mylar biraz pahalıdır ama bu işin kılıfıdır. Myların rulosuna o kadar para vermemek için ilk yardım battaniyesi kullanabilirsin. (metre fiyatı kıyaslaması yap malzeme aynı) chatte gördüğüm kadarıyla 2 bitki düşünüyorsun bunun için tüm odayı kullanmana gerek yok, bir kabin daha mantıklı olur senin için. Kabin almayıp odayı kabine dönüştürmeye çalıştığında yapacağın masraf ve iş gücü kabine vereceğin paranın hakkını vermeyecektir. üstelik kabinle ortam daha küçük olacağı için ışık, havalandırma, scrog gibi ihtiyaçları sağlamak daha kolay olacaktır.

Ben 2 bitki değil oda dolusu bitki yapmak istiyorum diyosan da evet mylar kaplama mantıklı ve işini görür, ama ışığın voltajı ne kadar sağlam olursa olsun geniş alanda homojen şekilde bitkilere ulaşamaz, böyle bir durumda ışığın değerleri kadar boyutu da önem kazanıyor. her bitkinin aynı büyümesini istiyorsan aynı değerlerde ışık ve nem alabiliyor olmasını sağlaman lazım. Alan büyüdükçe masraf da büyür.
Yorumun için sağolsun Dostum bu hafta kabini yapıp atıyorum değerli fikrini beklerim dostum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** ********* ******** ****** ******* **** ******** ********* ******* ****** ******** ********** ***** ***** ***** ******** ********* ******** ********* ********** ****** ***** ** hahahaha**** ********* *** ****** ***** ***** ***** ***** ***** * ***** ******** ***** ******** ***** ******* * *** **** ******** ***** ****** ***** ******* ***** * **** ******** **** ***
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** ********* hahahaha ***** ********* ********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** ******* ****** ********* ********* ********** ** * ***** ***** hahahaha **** **** ****** ******* ***** **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** **** ***** hahahaha** ***** ******* ********* ***** ***** ***** ******* ***** ***** ***** ****** **
  • S SuperKafa:
    * ****** ** *** ****** hahahaha** ********* **** hahahaha* ********** ** ********* ******* ********* ***** ***** ******** ****** hahahaha* ** ********* hahahaha****** * **** ***** ********* ** ***** ****** *****
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    * ****** ** *** ****** hahahaha** ********* **** hahahaha* ********** ** ********* ******* ********* ***** ***** ******** ****** hahahaha* ** ********* hahahaha****** * **** ***** ********* ** ***** ****** ***** ******** *** ****** ** *****
  • S SuperKafa:
    ** ******* ***** ** *** ****** ** **** ****** hahahaha* ** ********* ***** ****** ******* ******* ******* **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahaha ****** **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahaha* *** ******** ***** ** hahahaha* ****** *** *****
  • S SuperKafa:
    ******* hahahaha* ******** ** ***** ********* ***** ********* ******* ******* ***** ** **** hahahaha* ********* ********* ** *** ** *** ********** ******* ******* **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ********* **** ***** ***** * ******* *** ***** ***** ********* ***** * ****** ***** hahahaha ********** ***** ***** *** ***** ******* *** ***** ***** ***** **** ***** ****** ********** ******** ***** ***** ***** ***** ** *****
  • S SuperKafa:
    *** **** ******* **** ******* *** hahahaha **** ******** hahahaha**** ****** **** **** **** hahahaha**
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • S SuperKafa:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ******* **** hahahaha* ** *****
  • S SuperKafa:
    * ******** * **** ** **** **** ******* *** ****** ******** ****** ********* *** ********* ******** hahahaha** ***** hahahaha ******** **********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    * ******** * **** ** **** **** ******* *** ****** ******** ****** ********* *** ********* ******** hahahaha** ***** hahahaha ******** ********** **** ****** ***** *****
  • S SuperKafa:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • S SuperKafa:
    * ** ****** ****** *** ****** ****** hahahaha* ********* ****** hahahaha* *********
  • S SuperKafa:
    +1
  • S SuperKafa:
    ******** ********* hahahaha*** ****** ******
    +1
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ********* ****** **
    ErdemRS6 ErdemRS6: ********* ****** **