Dwc günlüğüm sıkıntıdamı kankalar

Uzay11

Kıdemli Üye
Amnesia haze genetik
Gübre advence Sensi serisi
Şuana kadar gördüğüm Max ppm 1200 oldu son 12 gündür çok bir ilerleme görmedim herhafta suyunu değiştiriyorum son 4 gündür ppm 850 de devam ediyorum bitki genel anlamda sağlıklı görünüyor herhangi bir sağlık sorunu çekmedi ama somekler sismiyor bigbud ve budcady kullanıyorum. Fotoları ekliyorum kankalar bi el atarsanız sevinirim.

bitkinin yaşam döngüsünden de bahsetseymişiniz keşke. kaç haftalık acaba. bana acele ediyorsunuz gibi geldi .bence 1200 çok yüksek bir düzey şuan için. peak seviyelere erken başlamışınız yapraklarınız koyu yeşil renge dönüşmüş. ışığınızın şiddeti de stress sebebi olabilir.

Uzay11

Kıdemli Üye
bitkinin yaşam döngüsünden de bahsetseymişiniz keşke. kaç haftalık acaba. bana acele ediyorsunuz gibi geldi .bence 1200 çok yüksek bir düzey şuan için. peak seviyelere erken başlamışınız yapraklarınız koyu yeşil renge dönüşmüş. ışığınızın şiddeti de stress sebebi olabilir.
Kanka ışık sitresi yok son 4 gündür 800 ppm civarı gidiyor ortamda sorun yok olsa yazardım zaten giriş çıkış fan çalışıyor, ortam sıcaklığı 24 derece nem %55 bu bitkinin hemen arkasında bitane Coco ve hitraton karışımı yaptığım bitki var şuan o da 1100 ppmle besleniyor ve oldukça mutlu ama yapraklar evet çok koyu ve bu sebepten ppm düşürdüm ve bir süre 800 lerde gideceğim bakalım ne olcak durum. Buarada dwc 1 tane 2 kova var her değişimde diğerini önceden temiszliyorum içinde tuz birikmesine izin vermiyorum ama son 2 hafta hava taşı biraz dolmuştu tek aklıma o geliyor ve onuda 4 gün önce değiştirdim.

dwc cocoya gore daha hassastir. dwc sistemde kokler surekli suyun icinde ve oksijen banyosu halinde oldugu icin alinabilirlik daha yuksektir.
dwc de peak Ec sizin icin kactir mesela bitkinizi nerelerde zorlamayi planliyorsunuz bu growda?
hasata hayli vakit varken someklerin sismemesinden kaygilisiniz.

Son düzenleme:

Uzay11

Kıdemli Üye
dwc cocoya gore daha hassastir. benim deneyimlerim de bana bunu soyler. dwc sistemde kokler surekli suyun icinde ve oksijen banyosu halinde oldugu icin alinabilirlik daha yuksektir.
dwc de peak Ec sizin icin kactir mesela bitkinizi nerelerde zorlamayi planliyorsunuz bu growda?
hasata hayli vakit varken someklerin sismemesinden kaygili
Brom çiçeğe geceli tam olarak 40 gün oldu ve şuan ppm olarak 1200 hedefimdi fakat ters tepti bende 4 gün önce ppm i 800 lere indirdim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahahahahahaha*** ******* **** ***** ***** **
    hahahahahahahaha ***** ** ***** ****
    ***** **** **** ***** **** ***** **** *** **** ******* ***** ***** ***** ********** **** hahahaha* ***** ********** ***** ** *** ******** ********* ******* *** hahahaha*** ******** hahahaha **** ****** ********* hahahaha** *** ***
  • İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31:
    ******** ********* **** *** **
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    hahahahahahahaha
    ***** ***** ****** **
    ********* ** ******** **** hahahaha*** *******
    ********* ***** hahahaha *****
    * ******* ***** ********* **
    ***** ***** ******* *** **** **
  • D despotdes:
    **** ***** ****** ******* *** ********* **** ******** **** ******** ********* hahahaha ***** ******** **********
    ***** ** ** ********** ******** ******* hahahaha*** **
    *** hahahaha ** *** **** ******* *******
    *** ** ** ***** ***** ** ** ********** ******** ******* hahahaha*** **
    ****** ********* hahahaha
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    ** ** **** hahahaha* ***** ****** ******
    *** ***** ***** ***** ****** ** ********* **** ****** ***** ****** **** hahahaha ****** hahahaha*
    TabldotLife TabldotLife: *** ***** ***** ***** ****** ** ********* **** ****** ***** ****** **** hahahaha ******...