Ekilmeyen tohumun yaşama süresi

mrsmoke

Yeni üye
Ekilmeyen tohumun yaşama süresi nedir kankalar varsa bu süreyi uzatabilirmiyiz elimde çok fazla var ama hepsini kullanamam ne kadar süre sonra kurur tohumlar ?

monami

Yeni üye
Ekilmeyen derken neyi kasdettin üstad? Toprağa koymadıysan kuru bir ortamda yıllarca kalabilir. Yok tohumları çimlendirdiysen toprağa ekilmezlerse kısa süre sonra ölürler.

mrsmoke

Yeni üye
Cvp: Ekilmeyen tohumun yaşama süresi

monami' Alıntı:
Ekilmeyen derken neyi kasdettin üstad? Toprağa koymadıysan kuru bir ortamda yıllarca kalabilir. Yok tohumları çimlendirdiysen toprağa ekilmezlerse kısa süre sonra ölürler.

Aynen kanka toprağa koymadım kupkuru ortam yatarken boğuluyorum nemsizlikten öksürük felan tutuyo o kadar kuru ortam yıllarca sıkıntı olmaz diyosan çok iyi kanka sağolasın

trip1likedo

Yeni üye

mrsmoke' Alıntı:
Aynen kanka toprağa koymadım kupkuru ortam yatarken boğuluyorum nemsizlikten öksürük felan tutuyo o kadar kuru ortam yıllarca sıkıntı olmaz diyosan çok iyi kanka sağolasın

kanka sen bi nem makinasıda kendin için al o ne öyle insanada nem lazım :D

mrsmoke

Yeni üye

glow' Alıntı:
yıllarca saklamak için en iyi ortam buzdolabı kapağı dostum.

dolabın altımı üstümü dostum ayrıca orası nemli olmazmı ?

trip1likedo' Alıntı:
mrsmoke' Alıntı:

kanka sen bi nem makinasıda kendin için al o ne öyle insanada nem lazım :D

ölmeden maaşı alırsam alıcam kanka :D

glow

Yeni üye

mrsmoke' Alıntı:
glow' Alıntı:
yıllarca saklamak için en iyi ortam buzdolabı kapağı dostum.

dolabın altımı üstümü dostum ayrıca orası nemli olmazmı ?

dolabın içi dostum açtığın kapak var ya hani. yumurta bölmesi vs. oradan bahsediyorum ağzı kapalı ışık görmeyen bişeyin içinde orda muhafaza edebilirsin.

Coban

Üye
Normal oda sıcaklığında 1.5 - 2 yıl, buzdolabında ise 10 yıl bile saklarsın dostum.

Mertali54

Doktor
Odada 1 yıl saklandı 5 tohumdan 1 tanesi cimelendi bu bazen daha a bazen bir tık daha fazla süre bilir ben bilmiyorum buzdolabı veya başka bir saklama yeri bilmiyorum ben yaşadığım deneyimi anlatıyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********