eksik yanlış var mı kanka?

selam kankalar, bu forum olmasa bu işe girişir miydim hiç bilmiyorum o yüzden konuya teşekkür ederek başlıyorum. uzun süredir konuları inceliyorum, araştırıyorum ve artık başlama vakti geldi ve sizden ekipmanlarım konusunda fikir beyanı talep etmeye geldim.
4 adet blue dream photo düşünüyorum sponsordan alacağım ve ilk growum.

Hali hazırda elimde olanlar ;
--Mars hydro kabin 150x150 - mars hydro 6 inch karbon filtre set, 300 m3 drkarbondan sessiz giriş fanı.
--Işık sponsordaki 340w ayarında 2 adet var.
--Nem makinesi 5 lt otomatik wewell olandan. ( yetmezse havlu takviye)

--Isı Nem ölçer 1 harici var(zemine bitkilerin ortasına koyacağım) bir de karbon filtre setinden problu geliyor onu da bitkilerin tepe noktasına koyacağım gibi.

Önümüzdeki maks 2 hafta içinde temin etmeyi düşündüklerim;

Gübre: An sensi growA/b, An sensi bloom A/b , voodoo juice,carboload,b52,sensizym, rhino skin,big bud,over drive, budfactorx,sensi calmag extra, revive, flawles finish. ----( şimdi bunları forumda runtz auto yetiştiren bir arkadaş var onun konusundan direkt buraya aldım çünkü bunları almayı düşünüyorum ama aşırı pahalı hepsi o yüzden AN starter Pack alıp ekleme yapacağım gibi duruyor, bunlar ,içinden olmasa da olur ya da şu da olmalı dediğiniz bir şey var mı ?)

Toprak: Biobizz lightmix

Saksı: Air saksı ve 15 litre düşünüyorum, air ekstra faydalı olmayacaksa bez saksı da alabilirim.

Isıtıcı: Piyasada uyguna bulunan kumtel fanlı ısıtıcı düşündüm, otomatik sisteme bağlayacağım derece düştükte çalışır sonra durur gibisinden.

Vantilatör önerisine açığım başlangıçta 1 adet düşündüm sonrasında çapraz olacak şekilde 2 tane koyacağım gibi.

PH ölçer önerisine ihtiyacım var.

-- co2 bag ilk dönemden itibaren mi koymalıyım ya da ne zaman ?

şu anlık aklıma gelenler bunlar kankalar lütfen görüşlerinizi esirgemeyin. bol dumanlar.

Son düzenleme:

Zagartin

Üye
Kanka ph ölçer için öneri yapabilirim. Adwa ad12 'den şaşma dedim. Ortalama fiyatı 1200-1700₺ ben bu ph metreyi bulana kadar 3 tane çöpe attım. Trendyolda kalibrasyon sıvısı ve saklama sıvısı ile beraber satılıyor.

VendettaX

Ordinaryüs
Bende saksıya ekleme yapicam bez saksı hayat soldurur daha hızlı kuruyor evet ama eksileri şu şekilde eğitim verirken kabloyubagladiginda eğilip buzuluyor dert açıyor bez sulu kalıyor kök çürüme vs sorunları olabiliyor ve su verirken soldan yanlardan heryerden su kaçıyor bu sebple 1 lt sulamam gereken bitkiyi 1.5 2 suluyorum 1 ltsi kaçıyor zaten şu ve gübre israfı ..

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka yeni basliyorsun, bence auto degil, photo yetistir. Auto hassadir, zaman kisa.Hata yaparsan hatiyi düzeltecek vakit yok. Photo da hata yaparsan düzeltecek vakit var. Ayrica photo da 5-6 hafta veg yaparsin, verirsin cicege ondan da auto süresinde hasat alirsin. Photonun bir artisida sömekler tas gibi olur, auto sömeklerin ici bos kaliyor, sünger gibi yumusak.

Bende saksıya ekleme yapicam bez saksı hayat soldurur daha hızlı kuruyor evet ama eksileri şu şekilde eğitim verirken kabloyubagladiginda eğilip buzuluyor dert açıyor bez sulu kalıyor kök çürüme vs sorunları olabiliyor ve su verirken soldan yanlardan heryerden su kaçıyor bu sebple 1 lt sulamam gereken bitkiyi 1.5 2 suluyorum 1 ltsi kaçıyor zaten şu ve gübre israfı ..
kanka senin bu dediğine göre airde de bu su kaçma olayı vs oluyordur ama bağlama konusunda air daha rahat olucaktır diye düşündüm. air de mutabık kaldım gibi.

Kanka yeni basliyorsun, bence auto degil, photo yetistir. Auto hassadir, zaman kisa.Hata yaparsan hatiyi düzeltecek vakit yok. Photo da hata yaparsan düzeltecek vakit var. Ayrica photo da 5-6 hafta veg yaparsin, verirsin cicege ondan da auto süresinde hasat alirsin. Photonun bir artisida sömekler tas gibi olur, auto sömeklerin ici bos kaliyor, sünger gibi yumusak.
kanka cevap için çok teşekkür öncelikle, şimdi şöyle oldukça vaktim var ve ilgilenebileceğimi düşünüyorum bitkiyle kabininde içindeki hava olsun ışık olsun bitkinin isteklerini karşılayabilecek şekilde güzel bir otomasyon sistem kuruyorum zaten geriye besin kısmında dikkatlice ilerlersem yapabilceğimi düşünüyorum. Autoda sömekleri sertleştirmek için yapılan bir işlem vardı şimdi baktım da bulamadım ama son haftada falan bir sıvı kullanılıyor ve sömekleri biraz daha sertleştiriyordu diye hatırlıyorum.
Photo kısmında senin tecrübelerinden yararlanmak adına şöyle bir soru sormak isterim, ben bu genetikle ortalama 70-75 günde 120-150g autodan alabileceğime inanarak bu yola çıkıyorum. bu durumu photoya çevirdiğimizde hasatı iyi olan bir genetikle(photo) bu sürelerde (hadi 90 gün olsun) bu seviyelerde hasat almak ne kadar mümkün ve gerçekçi mi sence ?

Son düzenleme:

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka bir autodan indoor da 120-150 gr almak cok zor. O sömek siseren gübre fosfor+potasyum gübresi. Ama genede auto sömekler photo sömekler gibi sert,ici dolu olmuyor. 90 günde photodan genetigine göre iyi hasat alirsin, ama bu hasat isi senin bakimina,verdigin egitimlere, ve daha bir cok nedene bagli. Ne kadar hasat almani tahmin edemem, bu gercekci olmaz. Ama ben 1 photodan 9-10 hafta vegten sonra 150+ gr alirsam iyi hasat derim. Tabiki cok daha fazla alanlarda var.

Kanka bir autodan indoor da 120-150 gr almak cok zor. O sömek siseren gübre fosfor+potasyum gübresi. Ama genede auto sömekler photo sömekler gibi sert,ici dolu olmuyor. 90 günde photodan genetigine göre iyi hasat alirsin, ama bu hasat isi senin bakimina,verdigin egitimlere, ve daha bir cok nedene bagli. Ne kadar hasat almani tahmin edemem, bu gercekci olmaz. Ama ben 1 photodan 9-10 hafta vegten sonra 150+ gr alirsam iyi hasat derim. Tabiki cok daha fazla alanlarda var.
kanka sen böyle söyledikten sonra çok düşündüm ve sonunda photoda karar kıldım teşekkürler. bu alana 4 tane atmayı düşünüyorum ne diyorsun sponsordaki 340w ayarında 2 adet ışık var. bir de şimdi saksı durumu nasıl olucak kaç litre önerirsin bir büyük birde orta boy mu almak gerekli artık ?

Yesil888

Ordinaryüs
kanka sen böyle söyledikten sonra çok düşündüm ve sonunda photoda karar kıldım teşekkürler. bu alana 4 tane atmayı düşünüyorum ne diyorsun sponsordaki 340w ayarında 2 adet ışık var. bir de şimdi saksı durumu nasıl olucak kaç litre önerirsin bir büyük birde orta boy mu almak gerekli artık ?
Kanka 6-8 hafta veg yapacaksan 15-18 lt saksi, eger 10-12 hafta veg yapacaksan 25 lt saksi tavsiye ederim.

Yesil888

Ordinaryüs
eyvallah reis toprak all mix mi light mı ne dersin peki, bir de gübreler konusunda AN markadan hangilerini tavsiye ediyorsun sen
Ben light mix tercih ediyorum, all mix cok güclü. AN gübrelerinden anlamam, ben canna kullaniyorum. Airsaksiyi bos ver, o paraya degmez, bildigin kare saksi 18 lt al. 25 lt alip icine az toprak koymakta bence gereksiz. Ben kare saksi kullaniyorum.

Ben light mix tercih ediyorum, all mix cok güclü. AN gübrelerinden anlamam, ben canna kullaniyorum. Airsaksiyi bos ver, o paraya degmez, bildigin kare saksi 18 lt al. 25 lt alip icine az toprak koymakta bence gereksiz. Ben kare saksi kullaniyorum.
kanka teşekkürler tavsiyelerinle ilerliyorum. air saksılar uyguna geldi o yüzden şu hızlı kuruma hızlı sulama olayını denemek için aldım. ve şimdi light mix toprağı aldım. tohumlar peçete arasında şimdi 2 güne sorun olmazlarsa patlar inşallah tohumlar, önce küçük saksılara alacağım, ilk 1 hafta- on günü bu saksılarda geçirecekler sonra da 20 lt ana saksıya alacağım. ufak ufak sulayarak ve arttırarak geçireceğim bu dönemi. buraya kadar tamamsa, nerde gübreli sulamaya başlamak doğru olur peki ?

Köklendirme için şöyle bir şey var toprağa ilk koyarken çok az miktarda kullanmayı düşünüyorum, sonra saksı değişirken biraz daha : https://www.growkent.com/Great-White-Premium-28-g-Toz-Mikoriza,PR-2161.html

eldeki gübreler AN Marka : sensi grow a-b / bud candy / b52 / sensizym / calmag

şemaya kendi sitelerinden bakarak mı yapayım ?

ve ışık konusu nasıl olmalı en başta

Yesil888

Ordinaryüs
Selam kanka, köklendikleri zaman alti delik karton bardaga al. Sadece kök güclendirme gübresi ver, Light mix 2 hafta gübre istemez, Kesin ilk 2 hafta kök gübresinden baska gübre verme. 3 hafta civari bardakta kalsinlar, sonra kücük saksi. Isik 5000 lux civari ilk önce, bitkiler büyüdükce yava yavas arttiirsin. Googlaya yaz " düngeschema advanced nutrients " orjinal gübre semalarini bulursun.

kanka çok teşekkürler, aldım şimdi minik saksılara yavruları (elimde çok küçük saksılar vardı sağını solunu altını deldim), alırken sadece köklendirme için elimde olan great white verdim ve ph 6.5 su ile can suyu verdim. nemi 75 üzeri tutuyorum sıcaklık 23-28 arası değişken. vakit bulduğumda günlük açıp ordan devam edeceğim. 2. haftadan sonra orjinal şemada yazan1 haftadan mı başlamak gerekli ?

Yesil888

Ordinaryüs
kanka çok teşekkürler, aldım şimdi minik saksılara yavruları (elimde çok küçük saksılar vardı sağını solunu altını deldim), alırken sadece köklendirme için elimde olan great white verdim ve ph 6.5 su ile can suyu verdim. nemi 75 üzeri tutuyorum sıcaklık 23-28 arası değişken. vakit bulduğumda günlük açıp ordan devam edeceğim. 2. haftadan sonra orjinal şemada yazan1 haftadan mı başlamak gerekli ?
Kanka bitkin ne kadarliksa semada ona uyan haftalik miktar la basla, ama dikkatli ol AN cok güclü bir gübre, bence semadaki miktarin yarisi ile basla, kademeli yükseltirsin miktari.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ** ***** **
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha** hahahaha ****** ****** hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha **** ******* hahahaha** **** ******* hahahaha** *** ****** ********* hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    * ****** *** * **** ***** ******** ********** ****** *** ******* * ********* ***** ********** hahahaha*** ****** hahahaha ***** ***** ******** *** *******
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ** ****** * ******* ********* **** ** ***** ******* ******** hahahaha* hahahaha
  • 2 2008Grower:
    hahahahahahahaha
  • 2 2008Grower:
  • bandaleros bandaleros:
    *** ******** hahahaha* * *** ***** ***** ***** ********* ****** hahahaha*** ****** ***** ****** * ** ** *** ********** ***** ******
    ********* ****** ***** ***** ***** ******** **
    *** ********* ******** ** ***** * **** hahahaha **** ******** ***** ******** *******
  • bandaleros bandaleros:
    **** ******* *** *** ***** ****** *** * ****** ******** ***** ****** ********* ********* hahahaha** ******* ***** ***
    ****** ****** ** ******** ********* *** **** ****** ****** ********* hahahaha*****
  • bandaleros bandaleros:
    **** ********* hahahaha* *** hahahaha ****** hahahaha* ***** *** ***** *********
    ********** ******* ***** ***** *** *** **
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha* ** **** ** hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    bandaleros bandaleros: ** **** * ****** **** ******** *******