El yapımı Co2 kullanım şekli nedir arkadaşlar?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 24169
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 24169

Guest
Selam arkadaşlar, ustalar. Ben bugün el yapımı co2 yaptım. 2.5 litre kola şişesine 4.5 bardak şeker 5.5 çay kaşığı kuru maya ile birazcık sıcak suyla baya vicalkaladim karıştırdım. Kapagi maketle deldim hortum pipet bulamadigim için burada kalin bir kablonun içindeki ince kablolari çektim çıkarttım pipet yaptim. Onuda kapağa sıcak silikonla yapıştırdım. Fakat dibine indiremedim hortumu. Tepeden bakıyor bitkilere. Bu sekilde kullanabilirmiyim bu co2 yi? Etki eder mi acaba bitkilere? https://ibb.co/bHKhzmQ

Cashh

Doktor
Selam arkadaşlar, ustalar. Ben bugün el yapımı co2 yaptım. 2.5 litre kola şişesine 4.5 bardak şeker 5.5 çay kaşığı kuru maya ile birazcık sıcak suyla baya vicalkaladim karıştırdım. Kapagi maketle deldim hortum pipet bulamadigim için burada kalin bir kablonun içindeki ince kablolari çektim çıkarttım pipet yaptim. Onuda kapağa sıcak silikonla yapıştırdım. Fakat dibine indiremedim hortumu. Tepeden bakıyor bitkilere. Bu sekilde kullanabilirmiyim bu co2 yi? Etki eder mi acaba bitkilere? https://ibb.co/bHKhzmQ
Buradaki konu nedir

Ü

Üye silindi 24169

Guest
Dostum benim vantilator isigin da ustunde. Buyuk taktim kucuk bozulunca. Oda cok buyuk bildigin vantilatorun başı. Asagi dogru ışığın arkasından vuruyor. Dedigini anladim ama. Dur bakalım nasıl olcakbi deneyelim de
Kanka onu biraz daha uzatıp ışığın üzerinden aşağı dogru verirsen tadından yenmez veya vantilatör arkasına da verebilirsin

Aguş

Doktor
Ucuna boru takıp bitkilerin üstünden verirsen daha iyi çünkü c02 02 den ağırdır ve daha çok yere inme eğilimi vardır

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Soruya soran silinen üyeye cevap verenlere teşekkürler. Bende araştırıyordum iyi oldu

bossx

Yeni üye
Hocam ev yapımı yapacağım co2'yi şimdi bitki bunu topraktan emebiliyor mu köklere kadar çöküyor mu bu co2?

merak ettiğim diğer şey vantilatör açık olacak co2 uçup gitmez mi rüzgardan? pipeti vantilatörün önüne koysak bitkiler daha mı çok daha mı az faydalanır sizce co2'den?

Aguş

Doktor
Yapraktan emiyor bitki co2 yi co2 havadan ağır olduğundan yere çöküyor mantık bitkiden yuakrı koymak yada vantilatörle dağıtmak

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Turco:
    ********* ***** **
  • T Turco:
    **** ********** ****** * **** ********** ** *** ****** *** **** ****** ******* ********* ***** ********** ** **** ****** *****
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahaha** ******** hahahaha*** **** ********* ***** ***** ** *** hahahaha** *****
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
    *** ** ********** *** ******* ****** ***** ********** ***** **** ***** *****
  • B bayfrodo33:
    hahahahahahahaha********
  • B bayfrodo33:
    hahahahahahahaha********
  • X Xgon:
    *** ** ********** hahahaha ***** ******* ****** *** ******* ***** *** *****
  • B bayfrodo33:
    hahahahahahahaha********
  • B bayfrodo33:
    ******* hahahaha ***** ********* **
  • lavrens lavrens:
    ***** ******** ********* hahahaha** hahahaha ***** ********* **
  • X Xgon:
    *** ** ********** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
    +1
    **** * ******* **** **** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
  • X Xgon:
  • X Xgon:
    **** **** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
  • X Xgon:
    ***** ****** ***** **** ******** ***** ******* ** *** ******** ***** ***** ********
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
    +1
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ***** ****** ** *****
  • Houp53 Houp53:
    ****** ****** ******* ********** *** ****** **** ******* ***** ****** ********* hahahaha **** ********* ****** ******** ******
    Houp53 Houp53: ****** ****** ******* ********** *** ****** **** ******* ***** ****** ********* hahahaha ****...