El Yapımı Mikro Grow Kabin

Kafirimam

Yeni üye
Herkese selam, uzun zamandır takipçi olduğum sitede artık bir grower olmaya çalışıyorum. 38x50x100 bir kabin yaptım parlak beyaz olacak şekilde.

İçerisinde 7 kök corbaci tohumu var dişi cikan bir tanesini alıp digerlerini imha edeceğim, ve tek bitki yapacağım. 2 adet 55w torch led kullanıyorum. 18/6 ışık süresinde ilerliyorum ancak biraz fazla isiniyor gibi geldi. Havalandırma yeri açacağım 120lik ve 80lik pc fanları kullanmayı düşünüyorum nereye açmalıyım? İsi ve nem ölcer cihazim henüz yok edineceğim o zamana kadar nem işini nasıl sağlayabilirim? İlk aciliyetim şuan da fanlardır. Önerilerinizi bekliyorum.

cokorama

Üye
aşağıdan hava girişi yukarıdan hava çıkışı ver grow kabinlerine bakarak görebilirsin. ısı oluyor bu lambalarda saglam bi nem makinesi alman gerekecek cunku bu lamba nemi yok ediyor bende de var. sinbonun makineleri iyi alabilirsin 2.el falan. havalandırmayı acınca nem düşer o yuzden nem konusunda problem yasayabilirsin. ayrıca bitkiler buyuyunce lambaların kapaklarını cıkart. bitkiler cılız bi şekilde boya gitmeye baslarsa lambayı yakınlastır.

Kafirimam

Yeni üye
aşağıdan hava girişi yukarıdan hava çıkışı ver grow kabinlerine bakarak görebilirsin. ısı oluyor bu lambalarda saglam bi nem makinesi alman gerekecek cunku bu lamba nemi yok ediyor bende de var. sinbonun makineleri iyi alabilirsin 2.el falan. havalandırmayı acınca nem düşer o yuzden nem konusunda problem yasayabilirsin. ayrıca bitkiler buyuyunce lambaların kapaklarını cıkart. bitkiler cılız bi şekilde boya gitmeye baslarsa lambayı yakınlastır.
Havalandırmayı bir giriş bir adette çıkış olarak 120lik fan kullansam yeterli olur mu? Nem makinesi şuan biraz uzak duruyor farklı bir şekilde ortamı nemlendirmem mümkün mü?

Mordecai

Moderator
ilk aşamada 10 lt pet şişeyi çapı daralan yerden kesip,üzerine sigara ucuyla delikler aç 7-8 tane.içine de su spreyle.
bardakların üzerine bu peti kapat içerideki sıcaklık ve nemi ölç.

Greenn

Üye
Dişi olduğunu anlaman için çiçeklenmeye girmesi gerekir, o zamana kadar bitkiler nerede büyüyecek ? :)

Emmy

Müptezel
Bence 10gun bile yeter hemen 24 saat karanlık ve arkasina 12 12 git 1 aya zaten hasatın ne olacagi belli olur 15 gr alsan her kokten kar hem erkenden meyvesini yersin zaten pek bisey beklemiyorsun

Kafirimam

Yeni üye
Bence 10gun bile yeter hemen 24 saat karanlık ve arkasina 12 12 git 1 aya zaten hasatın ne olacagi belli olur 15 gr alsan her kokten kar hem erkenden meyvesini yersin zaten pek bisey beklemiyorsun
Bu şekilde düşünmemiştim açıkcası disi cikan birini beslerim digerlerini imha ederim diye düşünüyordum buda mantikli geldi

Emmy

Müptezel
Bu şekilde yapayım o zaman, biobizz indoor pack var elimde bu gübreler yeterli olur sanirim degil mi
Kanka normalde genis bi yelpazesi var yeterli hicbir zaman olamaz bakimin her zaman ust duzeyi vardır sen acemiligini at hasadini al keyfini yaşa yapa yapa anlayacaksin zaten besin cetvelini aşma egitim konusunda fazla ileri gitme hatta sogda hic verme bile bence

Kafirimam

Yeni üye
Kanka normalde genis bi yelpazesi var yeterli hicbir zaman olamaz bakimin her zaman ust duzeyi vardır sen acemiligini at hasadini al keyfini yaşa yapa yapa anlayacaksin zaten besin cetvelini aşma egitim konusunda fazla ileri gitme hatta sogda hic verme bile bence
Önerilerini dikkate alacağım teşekkür ederim ilgin için

Tommy vercetti

Müptezel
Kamka eğitim vermeden o bitki o alana sığar mı sığmaz eğitim şart en kötü 1 toping

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • K kiraquma:
    *** * *** ********** ***** ***** **** *** * ****** **
  • W westside83:
  • W westside83:
  • K kiraquma:
    ******** hahahaha ** *** ****
  • W westside83:
  • K kiraquma:
    *** ** ****** **** hahahaha* hahahaha hahahaha*** ** ***** ******* hahahaha ** ********** ****** ****** ********* *** hahahaha*****
  • K kiraquma:
    hahahaha* ****** ****** *** *** ***** hahahaha* **** ****** hahahaha** ******* hahahaha***
  • K keyifpezevengi:
    ***** ******* ***** ******** ********* *** ** ** ***** ******* ******* ** ***** hahahaha **** ********* **********
  • K kiraquma:
    ****** ****** **** hahahaha*
  • K kiraquma:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • W westside83:
    ** **** hahahaha** **** ******** ******* ******* ******* ****** ***** ***** ******* ********** ****** ********** ***** ** ***** ********** *** ********** ********** ********* **********
  • K kiraquma:
    ** **** ****** ***** hahahaha hahahaha ****** ******** **** ***** ******* ***** ******* hahahaha** ***** *** ********** **** ***** ****** hahahaha**** **** *****
    K kiraquma: ** **** ****** ***** hahahaha hahahaha ****** ******** **** ***** ******* ***** *******...