Elektrik sorunu

YAMYAMM

Yeni üye
Kankalar o kadar elektrik yakıyoruz elektrik sağlayıcısı anlayıp bi baktırmaz mı sizce amcalar çökmesin üstümüze daha demin bi konu okudum aşırı elektrik kullanımından alınabilirsiniz falan yazıyordu

Coban

Üye
Normalde 65-70 lira gelen elektrik faturam 18-6 ışık periyodunda 200 lira geldi. 12-12 ye geçtikten sonra 140 lira geldi (400 watt hps). Fazla elektrik yüzünden apartman vs kimseden böyle bir şüphe veya tarafıma soru gelmedi.

tranquila1

Yeni üye
Cvp: Elektrik sorunu

Coban' Alıntı:
Normalde 65-70 lira gelen elektrik faturam 18-6 ışık periyodunda 200 lira geldi. 12-12 ye geçtikten sonra 140 lira geldi (400 watt hps). Fazla elektrik yüzünden apartman vs kimseden böyle bir şüphe veya tarafıma soru gelmedi.
bu yorumu çok faydalı buldum, umarım bu tarz bilgilendirme daha çok olur..

YAMYAMM

Yeni üye

Coban' Alıntı:

Kanka elektrik dağıtıcının birim ücretini söyleye bilir misin netten kolayca bulabilirsin

TohumsuzEsrar

Administrator
Yönetici
Yok knka oyle fazla elektrik kullanana bakmazlar. Eger narco cokmek istese elektrik dairesinde bir adam butun grow yapan evleri 5 dakikada bulur. Sonucta grow icin 12/12 isik kullanildigi icin hangi ev hergun 12 saat normalden daha fazla elektrik kullaniyor diyip hepsine coker. Hadi en basiti bizim askerde kullandigimiz termal durbunlerle bile evlerin icindeki isi aninda belli olur. Yani adamlar cokmek istese 1 tane grower birakmazlar ama ne hapiste yer kaldi nede adamlar is cikarmak istiyor.

YAMYAMM

Yeni üye

TohumsuzEsrar' Alıntı:
Yok knka oyle fazla elektrik kullanana bakmazlar. Eger narco cokmek istese elektrik dairesinde bir adam butun grow yapan evleri 5 dakikada bulur. Sonucta grow icin 12/12 isik kullanildigi icin hangi ev hergun 12 saat normalden daha fazla elektrik kullaniyor diyip hepsine coker. Hadi en basiti bizim askerde kullandigimiz termal durbunlerle bile evlerin icindeki isi aninda belli olur. Yani adamlar cokmek istese 1 tane grower birakmazlar ama ne hapiste yer kaldi nede adamlar is cikarmak istiyor.
Kanka eyvallah ona okey de bir ev için 600w ışık fanlar vs ile beraber elektrik sistemine zarar vermez mi kaldırabilir mi yani Türkiye kapsamında yangına sebebiyet verme olasılığı var mıdır

Coban' Alıntı:
Tek zaman (kWh) 0,27909800
Dağıtım bedeli      0,15408900

Eyvallah daykom kralsın yukarıdaki soru senin içimde geçerli

Coban

Üye
Dostum şöyle düşün. Ben 400 watt kullanıyorum fakat hadi 1000 watt kullanıyorum diyelim. Evimdeki fırınım 2500 watt ile çalışıyor. Elektrikli ısıtıcı ise 2000 watt. Buzdolabı, pc vs onları saymıyorum. Fırın+ışık+elektrikli ısıtıcıyı çalıştırıyorum ve ne sigorta atıyor ne bir şey oluyor. Zaten aşırı yük olsaydı eğer sigorta atardı. Kolay kolay bir şey olmaz merak etme.

TohumsuzEsrar

Administrator
Yönetici
Turkiyede prizler 240volt oldugu icin amperler genelde az oluyor. Amper az ise tehlikede az demektir. Bizim burdaki prizler 120volt ve ben bodrumda 10 bin watt a kadar kullaniyordum ve hicbir ariza cikmadi. Sende hayatta cikmaz. Yangin sorunu sadece eger Magnetik ballast kullaniyorsan cikabilir oda fazla yuklenmeden degil genelde Ballastin dandikliginden cikiyor.

YAMYAMM

Yeni üye
2 kral adamsınız ilk growum siz kankalar vesile olacaksınız tanımasakta birbirimizi seviyorum sizleri görüşmek dileğiyle bir gün ??

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • quorthon quorthon:
    ***** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** ****** ***** **** ******** ********* hahahaha** ****** *** **** ********* hahahahahahahaha***
  • T Turco:
    * *
  • T Turco:
    T Turco: ****