En iyi grow odası min ne kadara kurulur? +Koku

verysan

Yeni üye
İyi geceler kankalar.Bu işe girmeyi dusunuyorum.Yalniz şöyle bir sorunumuz var benim meslek gereği hiçbir şekilde afişe olmamam gerekiyo.Bu yüzden bir kişinin dahi haberi olmayacak.Ayrica koku olayı içinde 2750 m3 karbon filtre alicam(2 bitki için) Sıfır koku istiyorum.(Odaya girince bile kokmasin yani o derece) bi de koku giderici xiaomi aletler falan var buzdolabı gibi 2k falan.Onlardan alsak faydası olur mu? ya da sizin şunu al koku olayını düşünme dediğiniz başka zavazingolar varsa onları da yazın kankalar.Kisacasi yetiştirirken tribe girmemek için min ne kadar harcamaliyim?
Yardımcı olacak dostlara şimdiden teşekkürler ☘️

verysan

Yeni üye
@verysan https://www.growkent.com/urun/harvest-master-bitki-yetistirme-kabini-140x140x200 kabin alsan işini görür kanka büyük bile attığım karbonfiltre setide yeterli olacaktır senin için ışığa bol bol konular var kanka tercihini kendin yapmalısın bence maddi sıkıntın yok diye düşünüyorum :)
Kanka çadır baya iyimis kaydettim bunu sagolasin.Diger malzemeleri de araştırıyom ufaktan ufaktan.Para mevzusuna gelirsek tribe girmemek için parasını vereyim rahat olayım kafasindayim.Para sicmiyoruz yani kankam :D Kılçıksız 15k ya canavar bı sistem kurar miyim sence?

Ü

Üye silindi 14596

Guest
15 k ya 2 bitki için marsa çıkarsın kankam :D

Ü

Üye silindi 22479

Guest
İlk deneyim için forumda photo onermisler hep kanka.Ben de photo düşünüyom valla.Ha farkiları ne bilmiyom :D normal esrar istiyom esrar elli bin tane terim var **** :D
Kanka kac m3 alırsan al koku sorununa en etkili karbon filtre markası forumda herkesin önerdiği canlite markalı karbon filtre.
auto otomatik çiçeklenen bitki 3-4 ay arasında ürün alırsın photolarda ise 4-6 ay arası sürer hasat alman.
auto narindir photoda bitkiyi daha iyi öğrenirsin o yüzden onerıyorlar

2MoreWeeks

Doktor
Kankacım hayırlı olsun şimdiden. Kokuyu dert etme, paran varsa destekleyici olarak Ona jeller var ondan alırsın, çadırın dışına odaya koyarsın problem olmaz. Apartman kapınla arasında en az 2 kapı olsun ama uzak oda seç. odanın kapısı da devamlı kapalı olsun.

Sponsordan Northern Lights autoflower almıştım. Hasatlarından çok memnunum yeni bitti. Bunları koyacağım çadırın karbon filtresini kendim yapmıştım, o yüzden koku problemi yaşayacağımdan emindim. En kokusuz genetik olarak bunu aldım. Çiçeklenmeye girerken hafiften koktu 1-2 hafta, sonra kesildi mum gibi yetişti bitki. Burnumu dibine sokmadan kokusunu alamıyordum. "her çiçek kokar" inanışını desteklesem de, bu genetik istisna bence.
İndicalar daha az kokuyor. Autolar photolara göre daha az kokuyor. Genetik seçerken değerlendirebilirsin bunları da.

Alet olarak bunu öneririm. Üst modeline 800daha vermek gereksiz olur. Biraz sesli olur hem de. Bunun bi düşük modelinin kapasitesi yarısı kadar ve 250 tl gibi fark var. 330luk sana yeter de artar bile.

verysan

Yeni üye
Kanka kac m3 alırsan al koku sorununa en etkili karbon filtre markası forumda herkesin önerdiği canlite markalı karbon filtre.
auto otomatik çiçeklenen bitki 3-4 ay arasında ürün alırsın photolarda ise 4-6 ay arası sürer hasat alman.
auto narindir photoda bitkiyi daha iyi öğrenirsin o yüzden onerıyorlar
Dediğin karbon filtreler uygunmuş kanka kaydettim onları.Bi de bu auto photodan bağımsız thc oranı en düşük onereceğin tohum var mı? Biraz farklı fikirlerim var :D Degenetica'dan baktım maşallah 20 nin altında thc yok.Bunlar adamı uçurur :D

verysan

Yeni üye
Kankacım hayırlı olsun şimdiden. Kokuyu dert etme, paran varsa destekleyici olarak Ona jeller var ondan alırsın, çadırın dışına odaya koyarsın problem olmaz. Apartman kapınla arasında en az 2 kapı olsun ama uzak oda seç. odanın kapısı da devamlı kapalı olsun.

Sponsordan Northern Lights autoflower almıştım. Hasatlarından çok memnunum yeni bitti. Bunları koyacağım çadırın karbon filtresini kendim yapmıştım, o yüzden koku problemi yaşayacağımdan emindim. En kokusuz genetik olarak bunu aldım. Çiçeklenmeye girerken hafiften koktu 1-2 hafta, sonra kesildi mum gibi yetişti bitki. Burnumu dibine sokmadan kokusunu alamıyordum. "her çiçek kokar" inanışını desteklesem de, bu genetik istisna bence.
İndicalar daha az kokuyor. Autolar photolara göre daha az kokuyor. Genetik seçerken değerlendirebilirsin bunları da.

Alet olarak bunu öneririm. Üst modeline 800daha vermek gereksiz olur. Biraz sesli olur hem de. Bunun bi düşük modelinin kapasitesi yarısı kadar ve 250 tl gibi fark var. 330luk sana yeter de artar bile.
Sağolasın kanka girdik bi yola bakalım :D Tam dediğin gibi grow odasının yeri.Yalniz ben bu odanın camını 7/24 açık mı birakicam onu çözemedim kanka.Bunun yazı kışı var nasıl olacak bu mevzu.(en üst katta olduğum için camı 6-7 saat açmayı düşünüyom önüne siyah bi perde çekip)

2MoreWeeks

Doktor
Hele daha dur kanka neler düşünüyosun. hayırlısıyla kur da, duruma göre cam senin sigortan olur. Ben hep kıvık tutuyorum, kalorifer kapalı. oda soğuk değil. odanın kapısı kapalı olunca cam ceyran yapmıyor. usul usul taze hava giriyor.

Perde takman veya camı kaplaman gerekebilir.

Bende güneşlik var. Bildiğin kaba koyu kahve kumaş. Değil ışık hava geçmez dersin. Hem güneşlik dediğinin sarı bile olsa ışık geçirmemesi lazım. Bu perde tamamen kapalı. Geçen çadırın ağzını açmıştım nemi seri kaçsın diye. Yukardan ortaya kadar açık, lambalar da ortadan başlıyor zaten! market dönüşü cama bi göz attım uzaylılar istila etmiş gibi **** parıl parıl. Salon ışığından falan farklı meret. Gece karanlığında camdan ışık sızarsa, birileri de camını yandan bile olsa keserse, bi noluyoruz derler :) Apartman dairesi ise, çadırı açtığında diğer dairelerden farklı görüntün oluyor. Uyandırayım kanki :)

verysan

Yeni üye
Hele daha dur kanka neler düşünüyosun. hayırlısıyla kur da, duruma göre cam senin sigortan olur. Ben hep kıvık tutuyorum, kalorifer kapalı. oda soğuk değil. odanın kapısı kapalı olunca cam ceyran yapmıyor. usul usul taze hava giriyor.

Perde takman veya camı kaplaman gerekebilir.

Bende güneşlik var. Bildiğin kaba koyu kahve kumaş. Değil ışık hava geçmez dersin. Hem güneşlik dediğinin sarı bile olsa ışık geçirmemesi lazım. Bu perde tamamen kapalı. Geçen çadırın ağzını açmıştım nemi seri kaçsın diye. Yukardan ortaya kadar açık, lambalar da ortadan başlıyor zaten! market dönüşü cama bi göz attım uzaylılar istila etmiş gibi **** parıl parıl. Salon ışığından falan farklı meret. Gece karanlığında camdan ışık sızarsa, birileri de camını yandan bile olsa keserse, bi noluyoruz derler :) Apartman dairesi ise, çadırı açtığında diğer dairelerden farklı görüntün oluyor. Uyandırayım kanki :)
Mimar hesabı plan projeyi oluşturup malzemeleri öyle almak lazım :D yetistirirken illa cam acilacak diye bı kural yok mu yani kanka?
Perdeler hazır,amcalar 0 grow 1 :D

verysan

Yeni üye
Karbon filtre az
o zaman sistemime bakabilirsin

Karbon filtre az değil mi kanka 6 bitki için

LucaChangretta

Kıdemli Üye
3kya 4 bitkilik sistem kurarım herşeye özenme biraz katma değer el emeği yap kafayı kullan 3kya halledersin ben 2sene önce 1900liraya sistem topladım hala kullanıyorum karbon filtre hiç kullanmadım ben 1-2 bitkiye gerek yok mari torbacı esrarı gibi kokmaz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • gorilladam gorilladam:
  • H H4.20:
    hahahaha*** ******* *******
  • kokokoco kokokoco:
  • gorilladam gorilladam:
  • gorilladam gorilladam:
  • gorilladam gorilladam:
  • gorilladam gorilladam:
  • kokokoco kokokoco:
    ***** ** ****** ********** *** ******** **** ******** ******* ****** ***** ** ** *** **** **** ****** ********* ******** ******
  • H H4.20:
    *** ****** ****** **** ******** **** ******** *** ******* ** ******** ****** ******* ***** ********* ******** ********* *********
  • gorilladam gorilladam:
    *** hahahaha*** ********* ****** hahahaha**** ***** hahahaha*
  • gorilladam gorilladam:
    ******* ********* ***** ******** ***** ****** ****** **** ********** **** ******* ******** **** ********** *** ******* ***** ** ****** ********** *** ******** **** ******** ******* ****** ***** **
  • kokokoco kokokoco:
    ******** **** ********* ***** hahahaha**** *** hahahaha*** ********* ****** hahahaha**** ***** hahahaha*
  • gorilladam gorilladam:
    ***** ****** ****** **
  • gorilladam gorilladam:
  • gorilladam gorilladam:
    ******* hahahaha* ******** ***** *********
  • gorilladam gorilladam:
    ***** ********* ******** ******* ********* ***** ******* ****** ********** **** *********
  • gorilladam gorilladam:
    ****** ******** ****** hahahaha** ******** ******* **
  • kokokoco kokokoco:
    **** ***** ***** ******* ******* ***** hahahaha*** ***** ********* ******** ******* ********* ***** ******* ****** ********** **** *********
  • kokokoco kokokoco:
    hahahaha
  • gorilladam gorilladam:
    ***** ***** ***** ***** ********** ******* ****** **
  • MalrukLord MalrukLord:
  • MalrukLord MalrukLord:
  • gorilladam gorilladam:
    hahahaha hahahaha ******** ***** ******* *****
  • kokokoco kokokoco:
    *** ********** * **** ***** *** ****** hahahaha ** ******** **** ********* **
    kokokoco kokokoco: *** ********** * **** ***** *** ****** hahahaha ** ******** **** ********* **