En ucuz HID sistem gereksinimleri 600w?

Sarmisak

Yeni üye
Arkadaşlar,600w HID sistemi ucuz şekilde nasıl kurabilirim,yangın riski falan olmadan(oturduğum ev biraz eski)? Bana maliyeti ne olur?

Narkotik

Kıdemli Üye
Ucuzdan kastın ne kadar kanka 600 watt balastlar 400 lira zaten ışıklarla 700-800 olur max

Elektrik tesisatın kötüyse bu işe bulaşma derim sıkıntı yaratır psikolojik olarak 2 gram dalga alcam diye paranoyak olursun mk yangın çıkacak mı diye diye ?

Sarmisak

Yeni üye
Cvp: En ucuz HID sistem gereksinimleri 600w?

Narkotik' Alıntı:
Ucuzdan kastın ne kadar kanka 600 watt balastlar 400 lira zaten ışıklarla 700-800 olur max

Elektrik tesisatın kötüyse bu işe bulaşma derim sıkıntı yaratır psikolojik olarak 2 gram dalga alcam diye paranoyak olursun mk yangın çıkacak mı diye diye ?

kanka Led'e karar kıldım,sence bundan 2 tane iş görür mü? https://www.marketdijital.com/urun/48x5-watt-samsung-351b-205x255mm-modul-beyaz
Totalde 48x5 watt elde ediliyor. 2 tane almayı planlıyorum,4 bitki için

Narkotik' Alıntı:

kanka Led'e karar kıldım,sence bundan 2 tane iş görür mü? https://www.marketdijital.com/urun/48x5-watt-samsung-351b-205x255mm-modul-beyaz
Totalde 48x5 watt elde ediliyor. 2 tane almayı planlıyorum,4 bitki için

Sarmisak

Yeni üye

Bozkurt06' Alıntı:
Kesinlikle görmez heleki 4 bitki

Dostum totalde hesapladığımda, 48x5=230 watt geliyor. W/lm =160 230x160 = 36800 Lümen. Neden yetersiz gelir dedin,açıklar mısın?

Elektrik tesisatın kötüyse ne fark ediyor led panel ya da hps sistem?
Bahsettiğin 2 tane led panel 460 watt..
400 watt hps alsan ne değişecek ki prizden yine aynı gücü çekecek.
Konuyu ben mi yanlış anladım hocam?

Sarmisak

Yeni üye

Resolut1on' Alıntı:
Elektrik tesisatın kötüyse ne fark ediyor led panel ya da hps sistem?
Bahsettiğin 2 tane led panel 460 watt..
400 watt hps alsan ne değişecek ki prizden yine aynı gücü çekecek.
Konuyu ben mi yanlış anladım hocam?

Yok doğru anladınız,fakat LED driverların oto koruması var diye biliyorum herhangi bir akım hatasında. oturduğum bina 30 yıllık,araya veririz vallahi binayı :D

Ben yinede hps al araya sigorta koyup güvenlik önlemini al devam et bunlarla uğraşma derim.  :)
İllaki led panel alacağım dersen de yine ben olsam 2 bitki dikerdim 40/45 gün olduğunda 2 tane daha patlatırdım.
İlk ektiklerimin hasatını alıp kaldırırken son ektiklerim de çiçeklenmeye girecek kıvama gelmiş olurlar. 
Tabi ki auto için konuşuyorum ve yine söylüyorum kişisel düşüncelerim.   :)

Bozkurt06

Yeni üye
Yanlışım varsa düzeltin lütfen bitki başına 10 bin lumen bu değer sömeklenmede 15 bin lumene çıkıyor 4 bitki 60.000 lumen

Sarmisak

Yeni üye

Resolut1on' Alıntı:
Ben yinede hps al araya sigorta koyup güvenlik önlemini al devam et bunlarla uğraşma derim.  :)
İllaki led panel alacağım dersen de yine ben olsam 2 bitki dikerdim 40/45 gün olduğunda 2 tane daha patlatırdım.
İlk ektiklerimin hasatını alıp kaldırırken son ektiklerim de çiçeklenmeye girecek kıvama gelmiş olurlar. 

HPS ve sigorta kısmını anlamadım kanka,daha net yardımcı olabilirim dersen,pm atayım,ilk growum olacak çok tecrübesiz fakat bolca okuyucuyum :)

Sarmisak

Yeni üye

Bozkurt06' Alıntı:
Ama 2 tane demişsin bu arada 48*5: 240 240*160: 38.400 2 tane olursa kaldırır

Evet,2 tane kanka,yaklaşık 80k lümen'e denk geliyor. Ama emin değilim,samsung marka olduğu için eminim doğru watt ve lüm. yazdıklarından fakat,renk sıcaklığı sadece 3k.

Bozkurt06

Yeni üye
Ama gerçekten kanka ben de şu an 600 watt çift spektrum Cob led kullanıyorum 2 bitkiye keşke 600 hps yapsaydım dediğim çok oldu

Sarmisak

Yeni üye

Bozkurt06' Alıntı:
Ama gerçekten kanka ben de şu an 600 watt çift spektrum Cob led kullanıyorum 2 bitkiye keşke 600 hps yapsaydım dediğim çok oldu

Kanka hps'ler hem tüketim hem sıcaklık,çok fazla sorun olmasından korkuyorum. Yoksa 600w HPS tek geçerim. Netiecede ne derin su kültürü'nde üretiyoruz,ne de kaliteli Led'lere ulaşım imkanımız var..

Sarmisak' Alıntı:
Resolut1on' Alıntı:

HPS ve sigorta kısmını anlamadım kanka,daha net yardımcı olabilirim dersen,pm atayım,ilk growum olacak çok tecrübesiz fakat bolca okuyucuyum :)

Kanka bende çok bilgili değilim okuyup öğreniyorum. 
https://www.bitkiyetistirmekabini.com/urun/philips-400w-lamba-balast-reflektor-set-mh-hps-grow-bloom-tum-donem/

Google a yazdım en üstte bu çıktı. 
Full set bu mesela hatta 600w alabilirsen ömürlük olur.
Balastının içinde koruma vardır muhtemelen ama prizden sonra uzatma kablonun arasına da bi tane sigorta koyarsın olay biter bence.

Sarmisak

Yeni üye

Resolut1on' Alıntı:
Sarmisak' Alıntı:

https://www.bitkiyetistirmekabini.com/urun/philips-400w-lamba-balast-reflektor-set-mh-hps-grow-bloom-tum-donem/

Balastının içinde koruma vardır muhtemelen ama prizden sonra uzatma kablonun arasına da bi tane sigorta koyarsın olay biter bence.
Cooltube olmadan nasıl soğuturum peki kanka? 2x FAN taksam ampülün ağzına,yararı olur mu?

Sarmisak' Alıntı:
Resolut1on' Alıntı:

Cooltube olmadan nasıl soğuturum peki kanka? 2x FAN taksam ampülün ağzına,yararı olur mu?

Evin durumu ne çok mu sıcak oluyor klima vs.. var mı eve göre hareket etmek gerek. 
Benim ev teras kat çok sıcak hps mümkünatı yok olmaz mesela 40 derecenin altına düşmez kabin ne yaparsam yapayım.

Sarmisak

Yeni üye

Resolut1on' Alıntı:
Sarmisak' Alıntı:

Evin durumu ne çok mu sıcak oluyor klima vs.. var mı eve göre hareket etmek gerek. 
Benim ev teras kat çok sıcak hps mümkünatı yok olmaz mesela 40 derecenin altına düşmez kabin ne yaparsam yapayım.

Kanka ege'de bi ildeyim. Yazları 40-44 arası değişir hava genelde

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha** ***** *** ******** ******* ** ***** **** hahahaha* ***** **** ****** ***** ******** ********** ** hahahaha** ******** *******
  • O obeb:
    ******** ******* ** ***** **** hahahaha* ***** **** ****** ***** ******** ********** ** hahahaha** ******** *******
  • H hussii:
    ***** ***** ****** ********* ******* ******* *** **** hahahaha *** ******** ********** ***** hahahaha ** **********
  • O obeb:
    hahahaha** *****
  • H hussii:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha** ***** hahahaha ********** ******* ***** **** **** ****** ******** **** **** ********* **** ***** ***** ****** ********* ******* ******* *** **** hahahaha *** ******** ********** ***** hahahaha ** **********
  • O obeb:
    hahahaha **********
  • O obeb:
    +1
  • H hussii:
    ******* ******* ****** ****** **
  • O obeb:
    ******** **
    ******* ******* ****** ****** **
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ******* *** *** hahahaha ***** ***** *** *******
  • O oziozi:
  • O oziozi:
  • O oziozi:
    hahahaha****
  • O obeb:
  • O obeb:
    hahahaha****
  • O oziozi:
  • H hussii:
    hahahaha**** ** ******* ****** *** hahahaha* ********* ********* *** *********
  • O obeb:
    hahahaha**** ** ******* ****** *** hahahaha* ********* ********* *** *********
  • O oziozi:
    ***** *** hahahaha**** ****** ****** *** *******
  • O oziozi:
  • O oziozi:
    ***** ****** hahahaha ******** ********** ****
  • H hussii:
    ********* ******** hahahaha ******** *** ****** *** ******** hahahaha* ****** **********
  • O obeb:
    ********* ******** hahahaha ******** *** ****** *** ******** hahahaha* ****** **********
  • O obeb:
    hahahaha hahahaha** hahahaha**
    O obeb: hahahaha hahahaha** hahahaha**