En yüksek gramaj için hangi eğitimler ?

BobFaruk06

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba. Forumdaki ilk konum 10 yıl kadardır kendi çapımda outdor çorbacı tohumlarıyla kendime yetecek kadar bir kaç kök yapıyorum. Ph perfect AN tüm seri 18 cins gübrem var programıyla beraber kullanıyorum. Elimde cheese, ak-49, la blanca gold, northern light , blue power var(hepsinden birer tane toplam 5 kök). Işığım 11 adet 100 w full spectrum ampül. 5 adet takılı şuan kabinim 140*170  nem makinam, ısı nem ölçer var saksilarim 27 litre bez saksi. Biobiz light mix topragim var bana en yüksek gramajı verecek tavsiyelerinizi bekliyorum. Ben önce main lining peşine lst gibi düşündüm sizinde fikirlerinizi almak isterim.

Auto diyince ülkemizde korkarak yaklaşılıyor ve gördüğüm kadarıyla da lst dışında teknik uygulayan yok.
Standart bir düzen almış başını gidiyor ve sana şöyle yaparsan daha fazla hasat alırsın diyen de çıkmaz diye düşünüyorum lst dışında...
9 adet tohumum yolda aksilik olmazda elime ulaşırlarsa 2 kök yapma planım var.
Birisine hiç dokunmayacağım diğerine ise topping ve lst uygulayacağım. 
Eğitim verdiğim bitkide stres gözlemlemezsem bir kez daha topping uygulayıp 4 kelle yapma niyetim var.
Şuan elimde 2 kök photo var birisinde 4 kelle var sıkıntı yok.
Isı problemimden dolayı bitkileri çok fazla strese soktum yeni yeni toparlanıyorlar gibi. Şuanki growlarım bana kılavuz olacak bu konularda.
Dediğim gibi kesin bir olay yok auto olayında.  Herkez kendi çapında üç beş birşeyler alıyor işte.
Kendimiz uygulama yapmadan bilemeyiz. Ha ne olur bir kaç bitkiyi çöpe atarız denemedik demeyiz soru işareti kalmaz kafamızda hiç değilse. En azından benim düşüncem bu yönde.

cannabis16

Ordinaryüs
Cvp: En yüksek gramaj için hangi eğitimler ?

Resolut1on' Alıntı:
Auto diyince ülkemizde korkarak yaklaşılıyor ve gördüğüm kadarıyla da lst dışında teknik uygulayan yok.
Standart bir düzen almış başını gidiyor ve sana şöyle yaparsan daha fazla hasat alırsın diyen de çıkmaz diye düşünüyorum lst dışında...
Eğitim verdiğim bitkide stres gözlemlemezsem bir kez daha topping uygulayıp 4 kelle yapma niyetim var.
Isı problemimden dolayı bitkileri çok fazla strese soktum yeni yeni toparlanıyorlar gibi. Şuanki growlarım bana kılavuz olacak bu konularda.
Dediğim gibi kesin bir olay yok auto olayında.  Herkez kendi çapında üç beş birşeyler alıyor işte.
Kendimiz uygulama yapmadan bilemeyiz. Ha ne olur bir kaç bitkiyi çöpe atarız denemedik demeyiz soru işareti kalmaz kafamızda hiç değilse. En azından benim düşüncem bu yönde.
ben autoflowera topping yaptım..yapar yapmaz o toppingli haliyle çiçeklenmeye girdi..daha da uzamadı,dalllanmadı..
şimdiki genetikleri bilmiyorum,auto demek az hasat demek olduğundan ellemiyorum ..eğer sen de yaptıklarını güncelersen auto meraklısı arkadaşlar için güzel bi kaynak olur..
ayrıca bir defa topping yaptın mı,zaten diğer sömek dalları yakalıyor tepe dallarını..50 cm e ulaşınca bitki tepede 4 tane dal görüyorsun zaten,tekrar tekrar toping yapmana gerek kalmıyor..6-7  tane tepe sömeği istiyorum dersen..topping uygula,çıkan 2li ana dal 25-30 cm e gelince dallardan birini sağa,diğerini sola yatır iple ve saksıya delik aç,oraya bağla..o şekil kalsınlar..lst yap yani.10 güne bir bakıyorsun bir sürü tepe budu olmuş..
uğraşmaktan erinmeyen bi kardeşimizsin,illaki güzel sonuçlar alırsın..
işin rast gitsin..

Cvp: En yüksek gramaj için hangi eğitimler ?

cannabis16' Alıntı:
Resolut1on' Alıntı:
ben autoflowera topping yaptım..yapar yapmaz o toppingli haliyle çiçeklenmeye girdi..daha da uzamadı,dalllanmadı..
şimdiki genetikleri bilmiyorum,auto demek az hasat demek olduğundan ellemiyorum ..eğer sen de yaptıklarını güncelersen auto meraklısı arkadaşlar için güzel bi kaynak olur..
ayrıca bir defa topping yaptın mı,zaten diğer sömek dalları yakalıyor tepe dallarını..50 cm e ulaşınca bitki tepede 4 tane dal görüyorsun zaten,tekrar tekrar toping yapmana gerek kalmıyor..6-7  tane tepe sömeği istiyorum dersen..topping uygula,çıkan 2li ana dal 25-30 cm e gelince dallardan birini sağa,diğerini sola yatır iple ve saksıya delik aç,oraya bağla..o şekil kalsınlar..lst yap yani.10 güne bir bakıyorsun bir sürü tepe budu olmuş..
uğraşmaktan erinmeyen bi kardeşimizsin,illaki güzel sonuçlar alırsın..
işin rast gitsin..
Abi biliyorum senin auto maceranı konuşmuştuk. 
Şöyle bir problemim var ama.. Sen tecrübelerini aktardıkça kendi kendime; ulan çok bi s*k mi biliyon adam yapmış olmamış işte bi akıllı senmisin diyorum. Sonra da şeytan geliyor heralde dene **** dene işte diyor.  :D 
Biliyorsun benim tesisatla olmaz zaten bu yazdıklarım.
Bir kaç gündür arabayı satıp 1800w led alıp evi değiştirip tam gaz devam modu var kafamda ama arabama da kıyamıyorum bilmiyorum ne olacak.. Ledleri araştırıyorum şu aralar yurtdışında 1800w full spectrum ledler 500/600 tl gibi fiyatlara satılıyor hazır kit fanı soğutucusu vs.. birlikte fişe takıp çalıştırıyorsun.
Şu tohumlar bi gelirse paslaşacağım zaten seninle abi müsaden olursa. 
9 tohum gelecek tanesi herşey dahil 29 tl ye denk geliyor o yüzden 2/3 tanesini deneme tahtası niyetine kullanıp helak edebiliriz abi.  :D

http://imgur.com/mb1wYC0
Beni bu tarz autolar bitiriyor gaza getiriyor işte.
Şuanki tecrübe ile hayal tabi bunlar ama adam akıllı sistem kurup uğraşırsan neden olmasın yurtdışında yapan adamın bizden ne farkı var. 
1 tane yapacaksın tam yapacaksın misali.  :)

BobFaruk06

Yeni üye
:S Kankalar beni aydınlatacak kimse yokmu ya ışık periyodum 20-4 şuan tohumdan çıktıktan itibaren 8 hafta veg yapcam. Tohumlarım auto değil bu arada photo

C

Cannabistürkiye

Guest
Auto gdp ye topping + mainlining uyguladım 105 günde bitti tek bitki 100g aldım yani olmaz denilemez ışığın güçlü toprağın iyi saksın büyükse gübreyide ayarladın mı korkma vur makası.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********