Erkek bitki mi ? Destek Lazim

kanka ilk growum 100w cob led photo bitki yapmıstım 3. ayda cicege girmisti umutlandırmak istemem ama o kadar emek vermissin 2 3 hafta daha zaman ver derim

copperfield

Yeni üye
%100 erkek demem belki de abartı oldu. @Burjuvas kuzen bekle bakalım ne olacak cidden merak ettim.
Şahsen 4 yıldır erkek çıktığına emin olduğum zaman bir sonraki senenin tohumlarını elde etmek için hemen sökmüyorum. 15-20 gün daha bekliyorum. Böylelikle Her dişi bitkimden 10-15 tohum çıkıyor
Evet sigaranın kafası azalıyodur ama tohum elde etmek ve kendi tohumlarımı ekmek hoşuma gidiyor :))
Eğer erkekse senin de tohumların olur ki böylesi daha keyifli bence.
Sürdürülebilirlik Kuzen :D

Taylor

Yeni üye
bi de şunu söyliyim size, çift cinsiyetli bitkilerde hem pistil olur hem daşşak. Diğer 3 bitkinede yakın tutma zarar verir sana söyliyim .

@Taylor bu kadar kesin konuşmanı bende doğru bulmuyorum, ilk growum olması sebebiyle pratik olarak eksiklerim var, ancak forumu baştan aşağı hatim etmişimdir, sadece çok aktif yazı yazmıyorum. O yüzden olası bir sorunlu durumda panik yapmadan aksiyon alabiliyorum. Eğer çok acemi, anlamayan birisine böyle yazarsan bitkiyi direkt söküp attırabilirsin.

@amnesiaturk23 kankam bu gece tekrar kontrol edeceğim bir gelişme var mı pistillerde diye, 12/12 ye geçeli 1 hafta oluyor neredeyse. Eğer keselerde artış görüp pistil göremezsem kesmenin vakti geldi diye düşünüyorum. 1 hafta yeterli midir pistil atması için ?
Aynen kanka eli kulağında belli eder.

belli etmiş zaten sende adamı ümitlendiriyon :D inan var ya tek bakışta anlaşılıyor herşey , eğer sen bunu göremiyorsan acemisin demekti
Kankacim yukarda fotodan bana tohum keselerini işaretler misin. Çok tecrübelisin anlattığına göre vur yüzümüze hatalarımızı ☺️. Bu arada iddaa hala acik sana kanka ☺️

4 adet çorbacı tohumlarını 2/2.5 aylık veg sürecinden sonra 4 gün önce 12/12 ye aldım. 3 bitkim ince iplik şeklinde beyaz pistil attı. 4. bitkim ( şansıma en uzun veg verdiğim ve en büyük bitkim ) sanırım Taşşak çıkartıyor. Hiç pistil görmedim ama ilk growum olduğu için yeterli tecrübem yok. Bitkiyi sokmeden önce ustalara danışmak istedim. Pistil atma ihtimaline karşı biraz daha bekleyeyim mi yoksa direkt söküp atacak kadar belli ediyor mu ? hepinize teşekkürlerr <3

Kanka , fotoları güncellersen çok sevinirim. ☺️

Night owl

Müptezel
4 adet çorbacı tohumlarını 2/2.5 aylık veg sürecinden sonra 4 gün önce 12/12 ye aldım. 3 bitkim ince iplik şeklinde beyaz pistil attı. 4. bitkim ( şansıma en uzun veg verdiğim ve en büyük bitkim ) sanırım Taşşak çıkartıyor. Hiç pistil görmedim ama ilk growum olduğu için yeterli tecrübem yok. Bitkiyi sokmeden önce ustalara danışmak istedim. Pistil atma ihtimaline karşı biraz daha bekleyeyim mi yoksa direkt söküp atacak kadar belli ediyor mu ? hepinize teşekkürlerr <3

Sağlık olsun canım benim yol erkek en azından buraya kadar getirdin bir dahakine orjinal tohumla başla

Sağlık olsun canım benim yol erkek en azından buraya kadar getirdin bir dahakine orjinal tohumla başla
Ben buna pek katılmıyorum açıkçası, ilk growum olduğu için bilerek çorbacı tohumu attım erkek çıkma ihtimaline karşı 4 saksı yaptım 2 tanesi bana her türlü yeter diyerek. 3 tane dişim çıktı zaten :) Eğitim sürecinde 2 kere ana dal kırdım, 1 bitkimde yaprak biti çıktı diğerlerine bulaştı, biraz fazla stres yaşattım büyümeleri yavaşladı vs.vs. Bütün bunları orijinal tohuma yapsaydım çok daha fazla üzülürdüm. Şimdi en azından için rahat bidahaki sefere orjinal tohumla çok daha rahat ilerlerim

Ama tabii ki direkt orjinal tohumla başlamanın faydaları da çok fazla. İstediğin genetikle başlamak, dişi olduğunu bilmek daha güven veren bir başlangıç yapmakta kulağa iyi geliyor. Ben sadece ilk seferlik şansımı diğer taraftan kullanmayi tercih ettim kankam <3

%100 erkek demem belki de abartı oldu. @Burjuvas kuzen bekle bakalım ne olacak cidden merak ettim.
Şahsen 4 yıldır erkek çıktığına emin olduğum zaman bir sonraki senenin tohumlarını elde etmek için hemen sökmüyorum. 15-20 gün daha bekliyorum. Böylelikle Her dişi bitkimden 10-15 tohum çıkıyor
Evet sigaranın kafası azalıyodur ama tohum elde etmek ve kendi tohumlarımı ekmek hoşuma gidiyor :))
Eğer erkekse senin de tohumların olur ki böylesi daha keyifli bence.
Sürdürülebilirlik Kuzen :D
ilerleyen zamanlarda bunu bende düşünüyorum 2 dişi bitkiyi birbirine dölletip tohum alacağım ama ilk hasat sabırsızlıkla bekliyorum bu seferlik sürdürmeden devam edelim be kuzen :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H happyworld:
  • Growerdigi Growerdigi:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
  • lavrens lavrens:
  • NewGardener NewGardener:
  • K Kamacı6161:
    ***** hahahaha** ********** **** *** ***
  • L Levrekbaz45:
    ******* ****** ******* ***** hahahaha* ******** *** ***** ********** hahahaha***
  • I ichbinkrytpon:
    ******* *
  • I ichbinkrytpon:
  • O Oci137:
  • O Oci137:
    ****** ******* **** hahahaha **** ***** *** ******* ******
  • T Tropikal.MR:
    ****** *** ********* ******** hahahaha ***** **** ****** hahahaha** ********
  • T Tropikal.MR:
    ***** hahahaha **** ******
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
  • O Oci137:
    *** ******* ***** * ******** ***** *** ****** ****** ***** **** ** ***** ***** ***** ********
  • lavrens lavrens:
    ***** hahahaha****** ******* **** hahahaha **** ***** *** ******* ******
  • O Oci137:
    ** ** *** ****** *** * ***** *** *** ******** *** ** ** ******* ** *** ****** *** ****** ** ********* ******** ****** ********** * ****** ***** ******
  • lavrens lavrens:
    ***** hahahaha ** ********* ** *** ****** *** * ***** *** *** ******** *** ** ** ******* ** *** ****** *** ****** ** ********* ******** ****** ********** * ****** ***** ******
  • L Levrekbaz45:
    *** ****** *** ******** ***** **** ** ********* *** ****** ** ******* hahahaha
  • L Levrekbaz45:
    ******** ******** ***** ** hahahaha ***** ******** ** ******** ***
  • O Oci137:
    ********** ***** hahahaha**** ***** **** ******* ***** ********** ******* ********** ******* ********** ********** hahahaha ***** hahahaha ****** ****** ***** **** ** ******* ***** ***** ** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ******** ****** ******** ****** ******* ***** ** hahahaha* ******** ******** ***** ** hahahaha ***** ******** ** ******** ***
  • Night owl Night owl:
    *** ** ***** *** ** ****** hahahaha* ****** * ***** *** *** ** ******* ***** ******* hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**********
    Night owl Night owl: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*********...