erken çiçeklenme sorunu için yardım

heygidi

Yeni üye
iki adet auto tohum ektim. ilk defa auto deniyorum. çiçeklere, ilk 10 gün ışık stresi yaşattım ve bu sürede hiç gelişim göstermediler. sonradan toparlanmaya başlasalarda amnesia lemon olan çiçeklenmeye girdi. ufakta olsa bir kaç gram birşeyler almak istiyorum. bir kaç konuda yardımınızı rica ediyorum. diğeri kali mist ama o çiçeklenmeye girmedi daha.
sıcaklık ışıkta 24-26 arası, karanlıkta 20-24 arası. nem yüzde 50 civarlarında. ışık 240w qb 60cm de.
çiçekler 52.gününde (biliyorum mahfettim. :( )

şu anda verdiğim besinler
sensi grow ab
micro
magxtra
b52
vooodo (iki kere verdim)

elimdeki diğer besinler
sensi bloom ab
big bud
overdrive

çiçeklenmeye geçtiğine göre, boyu küçükte olsa sensi bloom a geçmeli miyim?
geçsem bile sensi grow ilave etmeli miyim?
en azından hasatı biraz daha arttıracak tavsiyeniz var mıdır?

auto amnesia lemon

auto kali mist

heygidi

Yeni üye
evet haklısınız ama diğeri daha çiçeklenmedi ve büyüyor. ikisinden 20-25 gr alsam bile en azından masraflarını çıkartır. bir de öylece atamıyorum çöpe. beceremiyorum. hep bir mut var içimde. :)
diğeri çiçeklenmeye başladığıktan sonra hemen yenilerine başlayacağım. tohumdu, filizlendi derken1 hafta geçse, ilk açtığı zaman az miktarda ışıkla (bu sefer stres yaratmadan) 2 hafta geçirip, saksı aldığımda diğerlerini hasat ederim diye düşünüyorum. o yüzden beklemek istiyorum. sizden de (biliyorum çok sınırlı yapabileceklerim) yardım rica ediyorum. ::):rolleyes:

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kankacıım mami üstada katılıyorum, elektirik zamlandı,daha en az 1000 TL masraf çıkaracak elektiriği suyu gübresi, emeği ve hüsranı pahabiçilemez. senin o çiçekteki bikin çoğumuzun ilk 10-15 günde ulaştığı nokta. 1000 liraya çorbacıdan sigara alsan, evet hukuki tehlikesi daha büyük ama daha çok hasat aldırır,bundan max 5 gram alacan diye bir ay daha bekleme.kazandığın tecrübe pahabiçilemez, at bir tohum daha stressiz 2 ay sonra var mutluluğa

heygidi

Yeni üye
o zaman yaptığım hatadan ders alıp yeni tura başlama zamanı. :)
hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim. sağolasınız.

Ü

Üye silindi 20768

Guest
ben olsam koparıp atmazdım kanka. tecrübe bu işin en önemli kısmı bence. her okuduğunu doğru sanıp yapmaya kalkarsan sıçarsın. kendi yöntemini kendin bulmalısın.

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
ben olsam koparıp atmazdım kanka. tecrübe bu işin en önemli kısmı bence. her okuduğunu doğru sanıp yapmaya kalkarsan sıçarsın. kendi yöntemini kendin bulmalısın.
kardeş adam yazmış yukarıya 53. gün 10 cm diye okumadın galiba??? yazık değil mi manasız bir tecrübe kasayım derken bi o kadar daha emeğe bi o kadar daha harcama yapmaya? adam tecrübesini almış zaten, yaptığı ve yapmayacağı şeyi kendi söylemiş! nasıl bir yol bulacaktı anlat da biz de öğrenelim bari

Ü

Üye silindi 20768

Guest
kardeş adam yazmış yukarıya 53. gün 10 cm diye okumadın galiba??? yazık değil mi manasız bir tecrübe kasayım derken bi o kadar daha emeğe bi o kadar daha harcama yapmaya? adam tecrübesini almış zaten, yaptığı ve yapmayacağı şeyi kendi söylemiş! nasıl bir yol bulacaktı anlat da biz de öğrenelim bari
herkesin kendi yöntemi yazmışım değil mi o senin bileceğin iş. benim sana anlatacak çok bir şeyim yok ben amatör growerım sen benden iyisindir belki. ayrıca adam diğer bitkim çiçeğe girdiğinde yeni bitkiye başlıcam demiş. ben yeni bitkiye başlama gibi birşey mi yazmışım?
kanka konudan ayrı üslubunu hiç beğenmedim. seninle ilgili bir şey yazsam seni etiketlerdim değil mi? harmansın galiba. :D
saygı görmek istiyorsan saygılı olacaksın kanka.

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
herkesin kendi yöntemi yazmışım değil mi o senin bileceğin iş. benim sana anlatacak çok bir şeyim yok ben amatör growerım sen benden iyisindir belki. ayrıca adam diğer bitkim çiçeğe girdiğinde yeni bitkiye başlıcam demiş. ben yeni bitkiye başlama gibi birşey mi yazmışım?
kanka konudan ayrı üslubunu hiç beğenmedim. seninle ilgili bir şey yazsam seni etiketlerdim değil mi? harmansın galiba. :D
saygı görmek istiyorsan saygılı olacaksın kanka.
kankacım insanı zan altında bırakıyorsun ''herkesin dediğini dinlersen sıçarsın'' diyerek, sonuçta herkesten biri de benim cevap hakkı doğru direkt.

ama göz var izan var kurban olduğum, 53 günlük bitkim 10 cm olsa kendi emeğime de acırım hemen yeni bir tane gömerim. mevzu daha iyi grower yada daha kötü olma mevzusu değil, arkadaşımız sökse bana zararı yok, baksa yararı yok, gördüğümüze kendimizce yorum yapıyoruz.

üslubumu beğenmemişsin kanka ama ciddiydim aslında, bir yolu varsa bu tarz bir bitkiyi kurtarmanın ben bilmiyorum, anlatırsan öğrenmiş oluruz bunda kızacak bişey yokki saygıdan giriyorsun bana :) saygı beklemem kimseden lakin saygısızlığa tahammülsüzüm(saygısızlık ettin düşüncesiyle demiyorum, yorumuna binayen) , neyse harman değilim aslında ve sen de en az benim kadar harman değilsin sanırım:D

Ü

Üye silindi 20768

Guest
kankacım insanı zan altında bırakıyorsun ''herkesin dediğini dinlersen sıçarsın'' diyerek, sonuçta herkesten biri de benim cevap hakkı doğru direkt.

ama göz var izan var kurban olduğum, 53 günlük bitkim 10 cm olsa kendi emeğime de acırım hemen yeni bir tane gömerim. mevzu daha iyi grower yada daha kötü olma mevzusu değil, arkadaşımız sökse bana zararı yok, baksa yararı yok, gördüğümüze kendimizce yorum yapıyoruz.

üslubumu beğenmemişsin kanka ama ciddiydim aslında, bir yolu varsa bu tarz bir bitkiyi kurtarmanın ben bilmiyorum, anlatırsan öğrenmiş oluruz bunda kızacak bişey yokki saygıdan giriyorsun bana :) saygı beklemem kimseden lakin saygısızlığa tahammülsüzüm(saygısızlık ettin düşüncesiyle demiyorum, yorumuna binayen) , neyse harman değilim aslında ve sen de en az benim kadar harman değilsin sanırım:D
kanka beni hep yanlış anlamışsın ya :D
bu bitkinin kurtarılacak hali olmadığını konu sahibi arkadaş dahil hepimiz biliyoruz. ancak arkadaş zaten yeni tohumlara başlayacağım demiş. kalsın kanka bunlar ilk auto deneyimiymiş finale kadar gitsin. bunun tecrübe edecek hali mi kalmış gibi bir şey demişsin, her gün apayrı bir tecrübe. senin bir günde cin çarpmışa dönen bitkin hiç olmamış belli ki, benim oldu. :D
saygı ve üslup konusu da apayrı aslında :D
ünlemler, arka arkaya soru işaretleri, emir kipiyle kurulmuş cümleler vs.
aslında kafam çok güzeldi tutulmuşum kanka **** et :D

heygidi

Yeni üye
kankalar merhaba, yine ben.
sizlerin dediği gibi yapmaya karar vermiştim ama moralim bozulunca biraz bıraktım. sonra işler felan derken çiçek gelişmeye başladı ve daha önce kafa yapan bir mahsül almadığım için devam etmeye karar verdim. zaten strese girmiş çiçekleri, küçük sürgünleri keserek yine strese soktum ama fazla stresli kalmadan gelişmeye devam ettiler.
şu an 72. gündeler ve çiçeklenmede ise 20. gününde. 2. çiçek hala çiçeğe girmedi.
nem40-50 arası
sıcaklık 22-24 arası
ışık 20-4
240w qb

1. bitki
sensi bloom a+b
micro
mag xtra
big bud
b52

2. bitki
sensi grow a+b
micro
mag xtra
b52

sizce durum nasıl?
çiçeğe girene overdrive başlamalı mıyım?
çiçeğe girmeyeni çiçeğe girmeye zorlamak için 12-12 ışığa geçmeli miyim? geçersem çiçekte olanı etkiler mi?

genel

1.çiçek

2.çiçek

heygidi

Yeni üye
kankalar bir göz atmanızı rica ediyorum.

sizce durum nasıl?
çiçeğe girene overdrive başlamalı mıyım?
çiçeğe girmeyeni çiçeğe girmeye zorlamak için 12-12 ışığa geçmeli miyim? geçersem çiçekte olanı etkiler mi?

amnesia lemon

kali mist

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A active661:
    ******** ** ******* ********** ***** hahahaha
  • A active661:
    ******* hahahaha***** **** hahahaha** * ******* ***** ********* ********* **** ****** **********
  • A active661:
    hahahaha* *** ***** ******** ***** ** ******* ****** ******* *** ******** ********* **** ******* ******** ** ***
  • A active661:
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** ********* ****** *** ***** hahahaha
  • A active661:
    **** hahahaha******** ****** ********** **** hahahaha ******** *
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** **** **** ******* hahahaha **** ****** **** **** hahahaha* *******
  • A active661:
    ** ** ********* *** hahahaha* **** *** hahahaha***
  • A active661:
    ***** **** hahahaha********* ********** ** ******
  • istr istr:
    +1
  • istr istr:
  • VendettaX VendettaX:
  • G ghostt7:
    ****** ** ******* ******** ***** ***** *** ***** ********* **
  • G ghostt7:
    ******* ********* ********** **
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ******* **** ******** ********* ********** ****** ***** ******** ******** ******* ***** hahahaha ******* * ********* ***
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    ********* * **** ** *** ******* hahahaha* ******** ******* ********* ****
  • G ghostt7:
    ****** ******* ******** hahahaha *** ***** ********* ** * ******* ****** ***** ** *
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********** **** ********** ***** hahahaha*
  • G ghostt7:
    hahahaha ******* *** ***** ******* ******* ********** ***** ***** ***** ****** hahahaha** ******* **
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha ** **** *** hahahaha ********* ********** ***** hahahaha**
    Ü Üfürükçü gargamel: hahahaha ** **** *** hahahaha ********* ********** ***** hahahaha**