Esrarın psikoloji etkisi [tartışma]

Merhaba saygıdeğer arkadaşlar,
aranıza yeni katıldım fakat bir süredir siteyi keşfedip uzaktan takip ediyordum. Kenevir ve ya esrar hakkında forum sayesinde çok güzel bilgiler edindim. Benim de aklıma takılan benim için önemli bir konu var, bu konularda bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa mutlu olurum.

Benim anksiyete bozukluğu, major depresyon gibi sorunlarım var. Paxil, rexapin gibi ilaçlar kullanıyorum uzun bir süredir. İlaçların etkisi muhakkak oluyor ama maalesef sorunlarım git gide çoğalmaya başlıyor. Bana tek iyi gelen şey kenevirdir. Çok high kafa yaşamak için değil, çok az duman alırsam tüm kaygım, endişem ve atağım geçiyor. Benim anlamadığım sorunum tam olarak ne? Kenevirin verdiği etkilere sahip yasal ilaçlar yok mu? Bu konuyu psikiyatriye de danışamıyorum, malum ülkede yasal değil.

Keneviri seviyorum, ara ara keyif için de kullanırım ama iyi hissedebilmek için sürekli kullanmaya mecbur hissetmek istemiyorum.

Görüşlerinizi rica eder, vakit ayırdığınız için teşekkür ederım :)

Cloudx

Kıdemli Üye
aranıza yeni katıldım fakat bir süredir siteyi keşfedip uzaktan takip ediyordum. Kenevir ve ya esrar hakkında forum sayesinde çok güzel bilgiler edindim. Benim de aklıma takılan benim için önemli bir konu var, bu konularda bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa mutlu olurum.

Benim anksiyete bozukluğu, major depresyon gibi sorunlarım var. Paxil, rexapin gibi ilaçlar kullanıyorum uzun bir süredir. İlaçların etkisi muhakkak oluyor ama maalesef sorunlarım git gide çoğalmaya başlıyor. Bana tek iyi gelen şey kenevirdir. Çok high kafa yaşamak için değil, çok az duman alırsam tüm kaygım, endişem ve atağım geçiyor. Benim anlamadığım sorunum tam olarak ne? Kenevirin verdiği etkilere sahip yasal ilaçlar yok mu? Bu konuyu psikiyatriye de danışamıyorum, malum ülkede yasal değil.

Keneviri seviyorum, ara ara keyif için de kullanırım ama iyi hissedebilmek için sürekli kullanmaya mecbur hissetmek istemiyorum.

kanka sanırım bu konu hakkında psikolog ile görüşmende sorun olmayacaktır. Bunu bi araştır istersen

Bir amca vardı rahmetli oldu, yıllarca tepecikten gittim ot aldım içtim dedi çok iyi nazik biriydi,bu amca ömrünün son zamanlarında parkinson oldu kısa kısa az az adımlar atıyordu,ben de acaba çok fazla içerek beynindeki kimsayalları (nörotransmitterler) çabuk mu tüketti diye düşünmüştüm böyle bir şey olabilirmi.? Bu yüzden biraz tırstım.

Thornado

Kıdemli Üye
Dostum bu konuyu cok araştırmadım ama kenevirdeki CBD Kannabidiolun tıbbi etkileri var diye biliyorum. İlaç vs yapımında kullanılıyor. CBD yi ve etkilerini bi araştırmanı öneririm

acemiceday

Müptezel
Bir amca vardı rahmetli oldu, yıllarca tepecikten gittim ot aldım içtim dedi çok iyi nazik biriydi,bu amca ömrünün son zamanlarında parkinson oldu kısa kısa az az adımlar atıyordu,ben de acaba çok fazla içerek beynindeki kimsayalları (nörotransmitterler) çabuk mu tüketti diye düşünmüştüm böyle bir şey olabilirmi.? Bu yüzden biraz tırstım.
Aksine Parkinson hastalarında tedavi ve rahatlatıcı olarak kullanıldığını gösteren bir çok video paylaşımıda görmüştüm kanka.
Hatta bir parkinson hastası titriyordu nasıl adam içiyor sigarayı adam normal oturup hareket etmeye başladı. Yok artık dedim izleyince. Dostum binlerce yıldır tedavi ve maneviyati güçlendirmek için kullanılmış heryeri yararlı bir bitki yahu.
Yıllar önce zeytin yağı ve tereyağı yemeyin zararlıdır diyen doktorlar varmış yahu hatırlarsanız :) YouTube de gördüm şaşırdım yahu arkadaş :)
Şimdi kim parayı goturecekse ona engel olan doğallığı istenmeyen ilan etmek için kullanıyor medya gücünü. Ama sigarada dünya artık anlıyor gerçeğin ne oldugunu bro.
Ben ağır depresyondayım bir süredir. İnan doktor tonla ilaç yazdı ve onları içsem böbrek kara ciğer kalmaz adamda. Kendi otumu yetistirip takılıyorum yanlız. Mis mis diyorum umurumda degil bir bok. Şuanda çok rahatım ve hayata daha çok sarılıyor insan

Thornado

Kıdemli Üye
Dostum CBD ile ilgili 2020 yılında yapılan araştırmanın makalesine buradan bakabilirsin google translate i kullan

Uyku problemi, migren , sakinleştirici gibi faydaları var . Medical olarak bazı hastalarda kullanıyor. Çok fazla arşiv ve makale var.
Uyku problemi, migren , sakinleştirici gibi faydaları var . Medical olarak bazı hastalarda kullanıyor. Çok fazla arşiv ve makale var.
Evet bu konuda mümkün kadar bilgilenmeye çalışıyorum. Genel anlamda çok faydalı bir bitki olarak gözüküyor. Merak ettiğim kısım esrarı tüketmeden verdiği etkiyi (kafa anlamında değil) ilaçlar ile ve ya yasal bir yol ile edinmek mümkün mü?

Pek zannetmiyorum hocam. Şu an yapılan araştırmalar bu konu için yetersiz gibi gözüküyor okuduğum kadarıyla fakat eğer abartılmıyorsa o kadar kalıcı hasar bırakacağını düşünmüyorum.

Dostum bu konuyu cok araştırmadım ama kenevirdeki CBD Kannabidiolun tıbbi etkileri var diye biliyorum. İlaç vs yapımında kullanılıyor. CBD yi ve etkilerini bi araştırmanı öneririm
Doğrudur hocam araştırmalarım kadarıyla ben de bu sonuca vardım fakat asıl soru şu; cbd ilaçlar ile alınabilir mi? Alınırsa aynı etkiye mi sahip olur? Nasıl reçete edilir? vs.

Dostum CBD ile ilgili 2020 yılında yapılan araştırmanın makalesine buradan bakabilirsin google translate i kullan

Okuyacağım hocam çok teşekkürler.

istr

Ordinaryüs

Selam kanka, ben de bi çok başta stres kaynaklı uykusuzluk olmak üzere rahatsızlık yaşıyorum, daha önce psikiyatr ve nörolojiye başvurdum, eğer gidip esrarın sana iyi geldiğini söylersen bu probleminin zaten esrar yüzünden kaynaklandığı hakkında vs sana baskı yapacaklar :D o yüzden tavsiye etmiyorum. Kenevir kanımca yasal ilaçlardan daha mantıklıdır. Senin ihtiyacına yönelik olarak evde indica bir saksı bile auto grow yapman seni growdan growa idare edecektir, üstelik toprakla ve bitkilerle uğraşmak stres ve anksiyeteyi bol bol alıyor.

Evet bu konuda mümkün kadar bilgilenmeye çalışıyorum. Genel anlamda çok faydalı bir bitki olarak gözüküyor. Merak ettiğim kısım esrarı tüketmeden verdiği etkiyi (kafa anlamında değil) ilaçlar ile ve ya yasal bir yol ile edinmek mümkün mü?
Etken madde olarak bazı ilaçlar da belirli dozlarda olduğunu
multipl skleroz AIDS li çocuklarda iştah açıcı olarak kullanılan romatizma hastaları da ağrı kesici için kullanılır , cesamat ve idrasil diye ağrı kesiciler var Google'dan baktım haberin olsun :D :D

Kanka

Administrator
Yönetici
Kanka bende 4-5 yıldır bazen ara verıp bazen ara vermeden uzman bı danışmandan yardım alıyorum , fakat guncel hayatıma dair bilgi vermeden sadece fiziksel olarak yaşadıgım sorunlar uzerınden gıdıyorum , en son 200 mg lustral , tranko buskas , xanax , ritalin , concerta , aripa maripa dayadı döşedi ne varsa yazdı adam , en son cigara iciyorum 2 duman alıyorum ter basıyor , 2 duman daha alıyorum istifraya cıkıyorum , durum böyle olunca ilacıda doktoruda bıraktım :D düzeldim suan rahat rahat sıgara ıcebılıyorum bı sorun yok ama bu seferde sıkayetlerım yıne hafıften cıkmaya başlıyor , şikayetlerde sık sık bas agrısı iç yanması gibi bazı şeyler , sanırım bızım gıbı içici insanlara ilaçlar iyi tepkiler vermeyebılıyor doktorunla içtiğin şeylerı durust sekılde aktarmalısın ama oda bunun etkılerını bılen bırı olmalı geçmiş olsun

Psikoterapi vs olmadan ilacı yazıp göndermek tedavi filan değil ülkede doğru dürüst psikaitrik tedavi yok,eskiden çok gezdim Özcan Köknel den Gülseren Budayıcıoğluna varana kadar.Bu hanım Anafranil diye bir ilaç yazdı ağız kuruluğu kabızlık bulanık görme terlemeden kurtulamamıştım.Mantar iyi geliyor gibi,.Thc vape formunu deneyeceğim iyi geleceğini tahmin ediyorum.

Ü

Üye silindi 31432

Guest
Kanka sigara psikolojik sorunlari iyilestirmez, bastirir. Bu da bagimliligi beraberinde getirebilir cunku icmedigin zaman sorunlarla karsilasirsin. Tamam ictigin zaman iyi geliyor da, yaninda olmadigi zaman ne yapacaksin? Sorunu kokunden cozmek sart. Iste bu noktada mantar, lsd ve benzeri seyler devreye giriyor. Ulkemizde meskalin, ayahuasca, dmt ve ibogaine neredeyse hic bulunmuyor, bulunsa da ne oldugunu anlamiyorsun kanka (yakip icilen ayahuasca bi tek burda gordum ****)

Kesinlikle lsd veya mantar kullanip yasadigin sorunlara odaklanmani tavsiye ederim. Eger bunu yapacaksan aklinda bulunsun, eger bu saydigim maddelerden birini kullanacaksan uzun bir sure bahsettigin ilaclardan kullanmadigindan emin ol. Ilac kullandigin bir donemde bahsettigim maddelerden birini kullanirsan daha kotu seylere bile yol acabilir.

Uyarimi da geceyim hemen,
Esrarin ve bahsettigim malzemelerin tuketimi, bulundurmasi ve satilmasi ulkemizde yasal degildir ve bu maddeleri kullanmak sagliginiza zararlidir. Kullanmamanizi tavsiye ederim. Illa kullanacaksaniz da iyice arastirip almaniz gereken guvenlik onlemlerini almanizi oneririm

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
    ****** *** ***** hahahaha** ***** ****** ********* ******* **** *** ******* ** ******** *** ***** ******* ******* ***** *** ** **** hahahaha ****** **
  • içiciadam içiciadam:
    ** *** ** **
    +1
  • 420x 420x:
    **
  • R RainGrow:
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ** *** **
    +1
  • T thescq:
    hahahaha*** ****** ** ******** **** hahahaha* ******** ****** ******* **** ****** ******* ***** ***** **********
  • içiciadam içiciadam:
    ******** *** hahahaha ******** ***** hahahaha** ******* ****** ***** **
    +2
  • R RainGrow:
    ********** ****** ***** **** ****** ******* ***** **** ***** * * ********* **** ******** ** ***** **** ******* ** ****** *** ***** hahahaha** ***** ****** ********* ******* **** *** ******* ** ******** *** ***** ******* ******* ***** *** **
  • T thescq:
    ********** ***** ********** ********* ***** hahahaha ***** ****** ********* **** **
  • R RainGrow:
    **** ********* ****** ******** *** ***** ** ******** *** hahahaha ******** ***** hahahaha** ******* ****** ***** **
    +1
  • T thescq:
    ******* *** hahahaha* ** **** hahahahahahahaha
  • T thescq:
    *** ****** ******* ******* ******** **** *** ******** hahahaha****
  • G ganjasevdalısı:
  • G ganjasevdalısı:
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    ***** **** **** ***** ******* hahahaha
    *** ********* ******** ******** ***** hahahaha**