esrar çayı

Bluesmoke

Kıdemli Üye
Kenevir çayı, sıcak suda sömekler demlenerek yapılan rahatlatıcı bir içecektir. Kenevir çayı, bulantıdan kronik ağrıya kadar çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmek için bin yıldır kullanılmaktadır.

Otunuzu çay şeklinde içmek, yenilebilir ürünlerle aynı güçte ve uzun süreli etkileri sunar. Kenevir çayı ayrıca sigara içmekten hoşlanmayan veya potansiyel risklerden kaçınmak isteyen, ancak yine de esrardan faydalanmak isteyen kişiler için mükemmel bir seçenektir.

Kenevir çayının THC'sinin tüm etkilerinin başlaması yaklaşık 30 ila 90 dakika sürebilir.

Daha fazla yemeden önce kenevir çayınızı içtikten sonra en az iki saat beklemek önemlidir. Ayrıca, kenevir çayındaki THC, karaciğerde metabolize olur ve bu, onu çok daha güçlü ve uzun ömürlü 11-hidroksi-THC'ye dönüştürür. Kenevir çayının etkileri tipik olarak sekiz saate kadar sürer.

Kenevir çayı yapımı için gerekli malzemeler:
•1 gram kenevir
•1 yemek kaşığı tuzsuz tereyağı VEYA hindistancevizi yağı.
•4 bardak su.
•Bal veya tarçın gibi çaya ekleyeceğiniz herhangi bir malzeme.
•Bir çaydanlık veya tencere.
•Bir kaşık.
•İnce bir süzgeç, tülbent veya kahve filtreleri.

Başlamak için kenevirinizi parçalanana kadar öğütün, ancak tamamen toz haline getirmeyin. Ayrıca tomurcuğunuzu keskin bir bıçakla kesmeyi de tercih edebilirsiniz. Tüm sapları ve tohumları çayınızdan ayırdığınıza emin olun.

Çaydanlıkta dört bardak suyu kaynatın. Su kaynadığında, tereyağı veya hindistancevizi yağını ekleyin ve tamamen çözülmesini bekleyin. Bu yağlı katkı, kannabinoidler için bir bağlayıcı görevi görür, böylece çay içinde çözünürler.

Sonra keneviri ekleyin. Sık sık karıştırarak 7 ila 10 dakika kaynamaya bırakın.

10 dakika sonra çay iyice demlenmelidir. Çayınızı ocaktan alın ve şimdi çayınızı filtreleme zamanı. Süzgeç yardımıyla veya kullandığınız kahve filtresi ile çayınızın içindeki sömeği/yaprağı çaydan ayırın.

Demlenmiş esrar çayının tadını çıkarmaya hazırsın. Dilediğiniz kadar süt, tarçın, bal veya limon eklemekten çekinmeyin. Bal veya şeker gibi tatlı ilaveler, farklı esrar aromasını maskelemek için popüler seçeneklerdir.

Ola'Laa afiyet olsun o_O:D

IMG_20210228_154553.png

Son düzenleme:

sativasever

Müptezel
Tam demleme tarifi verebilir misin dostum? Ben daha önce denedim ne düzgün bir kafa geldi ne de tadı güzeldi. Aynı sigarayı farklı bir çok şekilde tükettim ama demleme sürecinde sanırım Thc leri çaya aktaramadım. Doğru sıcaklık mı yoksa zaman da mı hata yaptım bilmiyorum.

CahilKush

Doktor
Başarılı konu kanka ben sahsen yaprakları çay için daha uygun gördüm hem aroması daha lezzetli hemde içindeki canabiot sağ olsun sakinleştirici bir hal yapıyor ama kafa değil.

Somekle ilgili çay tarifi verirsen çok iyi olur.

Bluesmoke

Kıdemli Üye
Tam demleme tarifi verebilir misin dostum? Ben daha önce denedim ne düzgün bir kafa geldi ne de tadı güzeldi. Aynı sigarayı farklı bir çok şekilde tükettim ama demleme sürecinde sanırım Thc leri çaya aktaramadım. Doğru sıcaklık mı yoksa zaman da mı hata yaptım bilmiyorum.
Dostum istediğiniz üzere konuya ekledim. Teşekkür ederim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Didrug Didrug:
    *** ***** ***** ** **** ******** ******* ***** ***** ********* **
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    **** ***** ***** ** *** ******** ** **** ******* ********* ***** ****** ***** * ***** **** **** ****** ********* ***** ****** *** ******* ******* ***** **** ******* ***** hahahaha ******** ******* *** hahahaha** *****
  • Emmy Emmy:
    ******* ******* ***** ** ********* ** ********* **** ********** ****** ** ***** ******** ***** ******** *** hahahaha ***** ** **** ******** ******* ***** ***** ********* **
  • Emmy Emmy:
    ***** ****** ******* ** ******** ****** **** **** ******* ** ***** ******** ***** ********* ***** ****** ****** ***** **** ******* ***** hahahaha ******** ******* *** hahahaha** *****
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ******* ** ********** hahahaha*** *** ******** ***** ***** ****** *** *** ******* ***** ****** ***** ********* ******* ***** ** ********* ** ********* **** ********** ****** ** ***** ******** ***** ******** *** ******
  • D Darkroom420:
    ***** ***** ******* ***** ***** ** hahahaha ***** ******* ** **** ******** *** ***** ** ********** ********* ****** ***** **** ******* **
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** ******* ***** ***** ** hahahaha ***** ******* ** **** ******** *** ***** ** ********** ********* ****** ***** **** ******* ** *** ***** ** ** **** ***** *****
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
  • D Darkroom420:
    *** *** hahahaha* ********
  • Emmy Emmy:
  • D Darkroom420:
  • Emmy Emmy:
  • D Darkroom420:
  • Emmy Emmy:
    *** ***** ***** *** ***** ***** ****** hahahaha* **** ******** ** ****** *** ******
    *** ***** ***** *** ***** ***** ****** *** hahahaha*** ****** ****** ****** *****
  • Emmy Emmy:
    ** ***** ******** ********** ****** *** ** **** ***** **** ** ****** **** **** ****** ********* *** * ** ********
    +1
    Emmy Emmy: ** ***** ******** ********** ****** *** ** **** ***** **** ** ****** **** **** ****** *********... +1