ESRARI BIRAKABİLMEK

Wolfgangg

Yeni üye
Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık beş yıldır aktif olarak esrar içiyorum.Aktif olaraktan kastım haftada ortama 4 gün diyebiliriz.Arada 2 kez 1.5 ay içmediğim dönemlerde oldu.

Bir süredir hafızamdan ve nasıl denir pratik düşünebilme yetisinden faydalanmam gereken ciddi bir sınava hazırlanıyorum(kpss).Farkettiğim kadarıyla esrar hafızamı ciddi anlamda olumsuz etkiliyor sık kullanmaktan mı kaynaklı bilemiyorum ama bu durumun ciddi şekilde ceremesini çekiyorum.

Burada da uzun süredir esrar kullanan aklı başında insanların olduğunu biliyorum.Sizden ricam duygusal yaklaşmadan esrarı daha kolay nasıl bırabiliceğim hakkında tavsiyeler vermeniz.Hafıza ve beyin üzerindeki olumsuz etkileri kalıcı mı yada tarayıcıda doğru dürüst bişey bulamadım.Bırakıp eski haline dönebilen var mı,ömür boyunc a içmek isteyecek miyiz?

Çok teşekkürler yanıtlar için.

Zagartin

Üye
Dostum 15 yaşından bu yana yani 35 yaşıma kadar düzenli esrar tüketimim var. Unutkanlığı esrara değil psikolejiye bağlıyorum. Hayatında unutmaya çalıştığın şeyler varsa, genel anlamda mutsuzsan.. Unutmaya çalıştıkça motor sistem unutma eğilimine giriyor. Sudoku tarzı beyin jimnastiği yapabilirsin.

İlla esrar ile ilgili bir şeyler yapacaksan tüketimini azalt. Örneğin her gün 16.20 de bi sigara sar iç. Bunun dişinda psikolejik destek alabilirsin.

Wolfgangg

Yeni üye
Dostum 15 yaşından bu yana yani 35 yaşıma kadar düzenli esrar tüketimim var. Unutkanlığı esrara değil psikolejiye bağlıyorum. Hayatında unutmaya çalıştığın şeyler varsa, genel anlamda mutsuzsan.. Unutmaya çalıştıkça motor sistem unutma eğilimine giriyor. Sudoku tarzı beyin jimnastiği yapabilirsin.

İlla esrar ile ilgili bir şeyler yapacaksan tüketimini azalt. Örneğin her gün 16.20 de bi sigara sar iç. Bunun dişinda psikolejik destek alabilirsin.
Teşekkürler tavsiyeleriniz için

Selam dostum 32. Yıl esrar ile aramdaki bağlantı, emin ol senle alakalı psikolojin ile alakalı. Eğer bir sınava hazırlanıyorsan creatin kullanmaya başla son 2,3 ay vücuda her hangi bir zararı yoktur hatta vücut genç yıllarında bunu üretir 30lu yaşlarda üretimi kısar, creatin ucuz bir takviyedir ve hafıza üzerinde (+) etkileri kanıtlanmıştır.her gün 5g alabilirsin ,bol su tüket, sana 1,2 kg sıvı ağırlığı katar ,derdimizi esrar a bağlamaktansa çözüm bulmak en iyisi.basarilar sınavında.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
    Night owl Night owl: ***