Evde mini bir growth tek saksılık yardım lütfen

dolco

Yeni üye
Dostlar evim ufak kendime icmelik 1 saksılık mini bir growth sistemi kurmak istiyorum bu siteyi bile 2 gün önce keşfettim bilgim çok çok az 1 saksılık yapmak istememin sebebi aynı zamanda evde hanım istemiyor gelen giden olur eve falan , çok ufak ve işimi gorebilcek bir organizasyon icin böyle balkona ardiyeye ufak bir yere koyucam önerilerinizi bekliyorum..

Mertali54

Doktor
Nerde yapicaksin evdemi evdeki ortam çok önemli ailen yani eşin buna sıkıntılı bakıyorsa tavsiye etmem

Mertali54

Doktor
Çok ufak bir kit yapsam ikna ederm diye düşünüyorum tek saksılık bir şey göze batmicak sekilde
Tmm ozaman ben sana bilgiyi veriyim sen degendir düşün taşın .
Bir bitki auto için : 60 * 60 alan lazım adam gibi yetişmesi için boyuda en az 120 cm yada 130 cm lazım ama ben tam verim almiyim biraz daha küçük olsun hasatın biraz daha az olsun diyorsan bunu 45 * 45 cm yaparsın bu kutuyu yada MDF yi yada çadırı artık aklında ne var bilmiyorum hadi diyelim ki çadır yada kutu içersinde yaomiycaksin sana ışık lazım ışık olarak güneşi mi kullanicaksin yoksa ışığın varmi

dolco

Yeni üye
Tmm ozaman ben sana bilgiyi veriyim sen degendir düşün taşın .
Bir bitki auto için : 60 * 60 alan lazım adam gibi yetişmesi için boyuda en az 120 cm yada 130 cm lazım ama ben tam verim almiyim biraz daha küçük olsun hasatın biraz daha az olsun diyorsan bunu 45 * 45 cm yaparsın bu kutuyu yada MDF yi yada çadırı artık aklında ne var bilmiyorum hadi diyelim ki çadır yada kutu içersinde yaomiycaksin sana ışık lazım ışık olarak güneşi mi kullanicaksin yoksa ışığın varmi
Işığım yok kanka en az masraflı bir şekilde bana gerekli şeyleri yazarmisin

Mertali54

Doktor
verim konusunda marka ...cree.. en iyi markalardan biri diye biliyorum.. parçaları birleş tirip çalıştırcam kanka ..
İşin zor tavsiyem ise biraz pahalı olsada ömürlük hasat kısmında ise daha fazla verim verir elektrik tüketimi için de ideal ve elektriği en az tüketecek olan kuantum board yani Samsung 281 ya da 301 modelini tercih edebilirsin hazır yapılmış zaten sadece fişi takacaksın bitkinin üzerine koyacaksın olay bundan ibaret

Mertali54

Doktor
Banada. Böyle bişi lazm tak fişi çalışsın
Kardeşim boşuna uğraşma işte bunları alacaksın lehimleyeceksin kablo bağlayacaksın bir sürü teferruatı var bunun sarı sayfada var Bu ürünler sen sadece 281 ya da 301 Samsung kuantum board alacaksın olay bu 120 wattlık tek bitki için ideal harika işler çıkartırsın

dolco

Yeni üye
Kardeşim boşuna uğraşma işte bunları alacaksın lehimleyeceksin kablo bağlayacaksın bir sürü teferruatı var bunun sarı sayfada var Bu ürünler sen sadece 281 ya da 301 Samsung kuantum board alacaksın olay bu 120 wattlık tek bitki için ideal harika işler çıkartırsın
Kanka baktimda baya pahalıymış 2/3 k

dolco

Yeni üye
O kadar yok 1 k 1.5 kbya bu işi cozebilirsin ikinci el alabilirsin ama ben ikinci el al ya da alma diyemem
Kanka ben 1/2 saksılık evde denemelik ufak bir bez gardrop kabin dandikten ışık falan yani 100/150 alsam yeter mantığıyla ses koku az bir sistem kurmaya çalışsam ne kadar maal olur bana tohumlar hariç

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • needrich10 needrich10:
    ******* ****** ******* ******** ***** ********** *** ******** ********* ********** **** ********
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha ******** ***** ********* *********
    +1
  • needrich10 needrich10:
    **** **** hahahaha** ******** ***** ********* *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ****** hahahaha hahahaha* ***** hahahaha* ****** *** ** ***** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ***** hahahaha** ** ******** ***** **** hahahaha*** ** *** ****** ****** ****** ******** hahahaha ******* ** hahahaha* ****** ** hahahaha* ********* ******** ******* ******* ****** ******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ****** ********* ******* ****** ********** ** *** hahahaha* ********** hahahaha ***
    +1
  • needrich10 needrich10:
    **** ***** hahahaha hahahaha * * *** ** ****
  • needrich10 needrich10:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******* ** ***** ***** hahahaha* ** **** **** **** **** **
    +1
  • needrich10 needrich10:
    ***** hahahaha** ** **** ** ***** ******** *****
  • needrich10 needrich10:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** ** * * ****** hahahaha* ****** ********* ****** *** ****** ********** * * **** ***** ******
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha** ********** ****** ********** **** ****
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
    ********** ******** hahahaha******* ********** ****** ********** **** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********** ** ******* *** ** hahahaha*
  • needrich10 needrich10:
    ***** ***** ****** ** ********** ** ******* *** ** hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros: