Evlatlarım ölüyorlar lütfen yardım edin

Kızlarımın 29 günü bi türlü iyileşmediler tohumlar sponsordan aldım.
3x alaskan thunder
3x swisscheese
Gübre canna terra vega haftalık 1 ml veriyorum sulamayı silasın sulama konusunu dikkate alarak su veriyorum .
Suyu veriyorum ertise gün kendilerine geliyorlar sonra tekrardan çöküyorlar 25 gününe kadar 250 ml 350 ml arası sulama yapıyordum çette suyu az verdiğimi söylediler ve boş sulama yapmamı söylediler .
Suyun ph şını ayarladım ve saksının altından çay tabağı kadar su çıkana kadar su verdim 750 ml olarak ayarladım suyu verdikden ertesi gün sonra çok güzel oldular aha iyileştiler kurtular demeye kalmadan 1 gün sonra gene çöktüler birşeyi yanlış yapıyorum ama neyi bilmiyorum bulamadım .

Çadır sıcaklığı ışık açıkken 25 •c
Işık kapalıyken 18•c kadar düşüyor
Nem 50 ile 60 arasında oluyor hep

suyun ph ölçüp sulama yaptıkdan ertesi gün
https://imgyukle.com/i/YJpnkM
Şimdiki halleri
https://imgyukle.com/i/YJiUg1

Burak_1975

Yeni üye
kankam arkadaşlarında dediği gibi ya fazla sulamışsın yada az sulamıışsın düzelecektir sıkıntı yapma

Aynen knka az veriyomuşum saolsun bi arkadaş uyardı sonra suyunu ayarladım saksının altından çay tabağı kadar su çıkana kadar yavaş yavaş yedire yedire suyu verdim sonra çok güzel oldu düzeldi dedim ama gene çöktü

Bakalım knka çadır içindeki şişeleri çıkardım onlar yüzünden toprağın kurumadığını düşündüm havalandırmayıda saksıların altına doğru verdim zaman göstericek artık nasıl olucağını

a-420

Müptezel
Kızlarımın 29 günü bi türlü iyileşmediler tohumlar sponsordan aldım.
3x alaskan thunder
3x swisscheese
Gübre canna terra vega haftalık 1 ml veriyorum sulamayı silasın sulama konusunu dikkate alarak su veriyorum .
Suyu veriyorum ertise gün kendilerine geliyorlar sonra tekrardan çöküyorlar 25 gününe kadar 250 ml 350 ml arası sulama yapıyordum çette suyu az verdiğimi söylediler ve boş sulama yapmamı söylediler .
Suyun ph şını ayarladım ve saksının altından çay tabağı kadar su çıkana kadar su verdim 750 ml olarak ayarladım suyu verdikden ertesi gün sonra çok güzel oldular aha iyileştiler kurtular demeye kalmadan 1 gün sonra gene çöktüler birşeyi yanlış yapıyorum ama neyi bilmiyorum bulamadım .

Çadır sıcaklığı ışık açıkken 25 •c
Işık kapalıyken 18•c kadar düşüyor
Nem 50 ile 60 arasında oluyor hep

suyun ph ölçüp sulama yaptıkdan ertesi gün
https://imgyukle.com/i/YJpnkM
Şimdiki halleri
https://imgyukle.com/i/YJiUg1
Vantilatorun yetersiz acil vantilator al icredeki hava surkilesi yetersiz kanka

S

silas

Guest
Toprak tam kurumadan su veriyorsun, az su falan değil aşırı ve sık sulama stresi kesinlikle. Gübreyi azalt! arada boş sulama yap. Ph'ı neyle düşürüyorsun? Kullandığın gübreler, çıkış fanın ve ışığın ne? Beni etiketle bakalım tekrar.

@silas34
120x120 kabin

440 watt harvest master pro grow Led

467m3 HM Karbon Filtre 380 m3 Sessiz

Gübreler

Canna start

Canna terra vega

Canna terra flores

Canna pk 13/14

Toprak biobizz Light mix

Dm hidroponik ph düşürücü kullanıyorum

Gübrelerden terra vega veriyorum sadece

S

silas

Guest
Aşırı ve sık sulama dışında bir problemin yok. Toprak tam kurumadan su veriyorsun. Ayrıca canna gübrelerde de bu enzim sorunu var, enzim fazla gelmiş bitkilere gübreyi azaltman gerek. Yaprakların düşmesi ve marul gibi buruşuk olmasının nedeni aşırı sık sulama. Altta kalan yaprakların sararması gayet normal, bitkin yakında çiçeğe girecek, ışığı az alan eski yaşlı alt yapraklardaki potasyumu çektiğinden sararmış.
Saksıların arasını aç, sisteme vantilatör ekle, fırtına çıkarmayacak şekilde toprağa ve saksılara vursun, buharlaşma artsın toprağın daha hızlı kurusun, dibdibe koyma saksıları. Gübreyi azalt, 1 lt suya 1 ml vega , 0,5ml flowers ver. Ayrıca calmag almanı tavsiye ederim, 2 sulama gübreli yaptıysan 1 sulama boş sadece 1 lt suya 1 ml calmag ver.
Sulama hakkında yazdıkları mı oku, 12 lt saksıya ortalama 3-4 günde 1 600-700 ml su verirsin, bir dahaki sulamayı gübresiz ph ayarlanmış suyla yap sadece, daha sonra dediğim şekilde gübreleme yap.

S

silas

Guest
küçük saksı kullanmak hasat kalitesi ve miktarın önemli oldu kadar, büyük saksı kullanmakta sıkıntılı. toprağın kurumaz havalandırması zorlaşır. Auto yapıyorsan 12-15 lt saksı seçmen yeterli. Önemli olan çok gübre kullanmak değildir, bitkiye illaki faydası olur fakat aklındna çıkarma az gübre iyidir, telafisi kolaydır, fazla gübre sıkıntıdır telafisi olmaz. Sende fazla gübre sorunu var zaten. Canna gübrelerde yüksek enzim var, fakat alacaksan boostu tavsiye ederim, faydasını görürsün.

S

silas

Guest
Hayır bu şekilde devam et. sıkıntı yok. Sulama dikkat et, hava sirkülasyonunu attır, kabini 21-28 derece arası ve %60 derece bende tutmaya çalış yeterli toparlar onlar.

@silas34
Knka bide böyle bişey yaptım giriş fanına boruyu taktım borunun altından ve yanlarından delik deldim saksıların altına ve saksılara vurmasını sağladım doğru bişey mi yapmışım yoksa çıkartıyım mı ?

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31:
    ******* ****** **** ***** ** ** **** *** *** *** **** ******** ** ****** ***** ****** ********** ***
  • B biggie34_:
    **** hahahaha
  • B biggie34_:
    ** ***** ****** ******* ***** **
  • S sefilzenci:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ******* ********** ***** ******** ***** **** *** *** **** *** *** **** hahahaha*** ********** ****** ***** *** **** ***
  • NewGardener NewGardener:
    ****** ***** **** hahahaha*** ******** *******
  • TabldotLife TabldotLife:
    ******** **** **** *** ******** ***** *** **** ******** **** ******* ******** ***** ********* ***** **** ******* ***** **** ******
    ******** ***** ****** *** **** ******** **** ******* **** ********** **** **** *** ******** ***** *** **** ******** **** ******* ******** ***** *********
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    hahahahahahahahahahahaha*
  • S sefilzenci:
    hahahaha ******* ******* ******* hahahaha*** ******** ********** **** ********* **** ******* hahahaha*
    ****** **** ***** ******** *** ****** ********** ***** * **** ********** hahahaha*
    ***** * ****** ***** * **** ***** ***** hahahahahahahahahahahaha***
    +1
    +1
    +1
    Tommy vercetti Tommy vercetti: ****** ****** +1