FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM

BT1919

Yeni üye
Merhaba Arkadaşlar.Cigaranız Bol Olsun. :) 
Havaların Isınmasıyla Birlikte Ekim işlemlerine Başlamaya Hazırlanıyorum, Sizlerden Tavsiye Alarak 1 Hafta İçinde İlk Adımlarımı Atmak İstiyorum. Degeneticadan 7Euro Olan Auto Tohumlardan 5 Adet Sipariş Vereceğim, 2 Sini Çalılar Arasında, 3 Ünüde Balkonumda Yetiştirme Fikrindeyim.İlk Ekimim Olacağı için Fazla Cilve İstemeyen Bakımı Kolay Bir Genetik Önermenizi İstiyorum. Yeterli Güneş, Su, ve İlave Bir Kaç Dokunuş İle Orta Halli Bir Eser Çıkarsam Yeterlidir. Önerilerinizi Bekliyorum. ? ? :)
İndicaların Gelişimi Bakımı Daha Kolay Olduğunu Okumuştum İlk Tecrübeme İndica İle Başlamayı Düşünüyorun. 
                                                                      FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM

Saltoa

YÖNETİCİ
Basında sonunda kush olan herhangi bir bitki ile baslayabilirsin.  Yada Northen lights iyi hasarlar.

BT1919

Yeni üye
Cvp: FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM

Teşekkür Ederim Fikrin İçin. 
Peki Okuduğum Metinde Yazan Doğrumu İndicalar Daha Kolay Mı Büyür?

Cvp: FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM

Sakın bubba kush auto alma, ben aldim photo cikti bitki alicaksan og kush al, photo olsa daha iyi hem disarda bakicaksan

Tieyçsi

Yeni üye
İndica ağırlıklı genetikler anavatanları hindistan-pakistan-afganistanın dağlık,taşlık arazileridir.Bu dağlık arazilerdeki zor şartlara evrimsel süreçte dayanıklılık kazanmışlardır.
indica Genetik isimlerinde sürekli ismini duyduğumuz "kush" hindistan-pakistan sınırında bir dağın ismidir. İndica genetiklerin anavatanı burası olduğu için genetiklere bu isimler verilmiştir.

İndica ağırlıklı genetiklerin iyi yanları:

-Bakımı Kolaydır. Küf ve çürümeye karşı dayanıklıdır.
-Sativa ağırlıklı genetiklere göre kötü iklim şartlarına daha dayanıklıdır. Fazla su,fazla güneş istemez. Sativa gibi nazlı kız değildir. 
-Bol hasat verir. İndica genetikler daha fazla hasat verirler. (mt2 başına)
-Aşırı soğuğa ve sıcağa sativalara göre daha dayanıklıdırlar. 
-Boyları daha kısa olur. Bu da fark edilmelerini zorlaştırır. Sativalar gibi 3 metre olmazlar. Kendi halinde 1-1.5 metre büyür.
-Daha kısa çiçeklenme dönemleri vardır. Daha hızlı hasat demek oluyor :)
-Suyunu vermedin mi küsmez hemen naz yapmaz :)

Sana en uygun olduğunu düşündüğüm genetik NORTHERN LİGHTS 
ilk grow için uygun,çiçeklenme dönemi kısa,hasatı bol olan,dayanıklı taş gibi bi genetik. Fazla bakım istemez. Mutlu eder.
Bol hasatlar

Benim bu indica dayanıklılığı hakkında kafama takılan bir olay var..
İndica dayanıklıdır fakat bunun bir ölçümü değeri var mı ne kadar dayanıklıdır. 
Atıyorum X adındaki sativa genetik 32 derece gördümü strese giriyor..
Northern light genetiği kaç derecelere kadar dayanır ortalama mesela.
Merak etme sebebim de şu. 
Kabinim gündüz 40 dereceyi görüyor ortalama. Taşınmayı düşünüyorum 2 ay sonra.
Taşınmadan bu evde nothern yada mazar patlatsam 20/25 gün olduklarında taşınma işlemini gerçekleştirsem strese falan girip çiçeğe başlar mı acaba.
Bunu yapmamın sebebi de zamandan tasarruf anlayacağınız üzere.
Yeni eve geçip 70 gün beklemek yerine 50 gün beklesem kar kardır.
Ama siz riske gerek yok diyeceksiniz muhtemelen görüşlerinizi merak ediyorum.

Bu soruyu tam cevaplamak zor çünkü stres bir çok şeye bağlı aynı genetik iki bitkinin ısıya toleransı bile farklı olabilir özellikle hibrit ise ama kendi düşündüğümü yinede paylaşayım öncelikle yapı olarak bir birinden ayrılar buda sulama güneş görme ihtiyaçlarını vs değiştiriyor bunu biliyoruz  soru ne ısıya ne kadar dayanır ben bundan ziyade neye göre daha fazla dayanabilir bunu yorumlayacağım bitkinin istediği sıcaklığı hassasiyet diyelim sativa bitkilerin uzun boyları bize güneş kaynağına daha fazla ihtiyaç duyduğunu gösteriyor  yani uzun boyu ile bir sativa yüzde 70 hassasiyete sahip indica ise kısa boyu ile bize çok fazla güneşe ihtiyaç duymadığını dolayısı ile yüzde 40 hassasiyeti olduğunu var sayabiliriz şimdi şöyle düşünebilir sativa güneşi daha çok seviyorsa daha sıcağa dayanması gerekmez mi? hayır şöyle düşün o günel için 70 alıcı bulunduruyor ve sen hepsini limitin üstünde uyarıyorsun indica da bu oran yüzde 40 ı limitin üstünde uyarabileceğin anlamına gelir buda sıcağa daha dayanıklı olabileceğini gösterir ek olarak indica söylendiği gibi sabahları çok sıcak akşamları çok soğuk olan yerlerde yetişen bitkiler olduğu için kolay etkilenmezler sativalarda daha çok az güneş alan yerlerde yetiştiklerinden fazla sıcak yapılarında pek hazır olmadığı bir şey.

Benim fikrim, düşündüğüm bu taşıma konusuna gelince nasıl bir yol izleyeceksin bilmiyorum ama saksıyı eline alıp bir araca binip yeni eve taşımaksa hiç bir şey olmaz ama değişik yöntemler kullanacaksanda işlemin çok uzun sürmediğine emin ol kafanda belli ise o yol hafif bahset fikir türesin genel  olarak taşımadan sorun olacağını sanmıyorum, iyi forumlar.

Bilgilendirme için teşekkür ederim üstadım.
Taşıma olayı dediğin gibi saksıyı araca koy 1km ilerdeki eve götür şeklinde. 
Amacım zamandan tasarruf sağlamak biraz da olsa..
Ya dediğim gibi ekeceğim bitkiyi 20/25 gün sonra taşınacağım şekilde proje hazırlayacağım. Yeni eve geçtiğimde grow 20/25 günlük olacak yani çiçeklenmeye girmesine az kalacak. 
Ya da yeni evi biraz daha erken tutacağım sistemi kuracağım oraya growu ekip hergün ziyatet edeceğim taşınana kadar. 
Projeli gitmek istiyorum bu konuda nedense taşınma olayı bayağı yoruyor beni kolay iş değil bir de grow olunca işin içine hesap kitabı yapıp zaman kaybetmemem gerekiyor. 
Ak47
White widow 
Nothern lights
Power plant
Super skunk
Mazar
Bu genetikler mevcut ben mazar ve nothern lights ile işe girişeyim diye düşünüyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ****** hahahaha**** ***** ******** **** hahahaha **** ****** ***** ***** ****** ******* *** ***** ****** ******* ****** ****** ********* ***
  • F Firstgrow0:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Night owl Night owl:
    ******** hahahaha ******** ******
  • Night owl Night owl:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ******* ** ***** ******** hahahaha ******** hahahaha*
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ***** ******* ***** ***** ******** ********** hahahaha* ***** ******* ***** ***** ***** ********** ******* hahahaha ***** *** hahahaha****** ****** ********** ****** **** *** ********
  • D despotdes:
    ** ****** ******** ***** *** ***** *** hahahaha*** ***** ********* ********** ********* hahahaha ***** ***** ****** ***** *******
  • D despotdes:
    ********* * ****** hahahaha***** ****** ****** hahahaha****
  • D despotdes:
    ** ******* *** ****** ****** hahahaha hahahaha* ***** ******** ***** ****** ***** **********
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    hahahaha*** **** ********** ********** ******* ****** *******
  • D despotdes:
    ***** ******* hahahaha** ***** ** ******* *** ******* ********** ***** ******** **** hahahaha**** ***** ****** ********
  • D despotdes:
    ******* **** hahahaha** hahahaha ****** ********** **** hahahaha**
  • D despotdes:
  • 420x 420x:
  • D despotdes:
    ** * ******* ********* ********* **** hahahaha ***** ******* * ** **** ******* ****** ** ****
  • D despotdes:
    ** ***** **** ********** ***** ***** hahahaha***
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    ********* ********** hahahaha* ***** *** ********** **** **** ******* hahahaha* *** ** ***** ********* **** ****** * ******* hahahaha* ******* ** hahahaha* **** hahahaha* ***** hahahaha*** ***** *****
    D despotdes: ********* ********** hahahaha* ***** *** ********** **** **** ******* hahahaha* *** **...