Fan hızı Ayarlama

horoz cemal

Yeni üye
Herkese merhaba dostlar;

1X5 - 1X5 - 2 dolabıma yanlışlıkla tp 500 fan aldım haliyle büyük geliyor ve vakum oluşturuyor.
Giriş için 125 mini aksiyel fan kullanacağım.
TP fanı sessiz diye almıştım ama bu kadar büyük olunca seste yapıyor haliyle.
Fanların hızını kontrol etmek için dimmer var sanırım, daha önce kullanan ya da öneren nerede bulabileceğimi bilen var mıdır?

H0P3

Üye
yarım saat önce baktım moruk işini görür bu.

husyn

Doktor
cihazı inceledim güzel bir cihaza benziyor sıkıntı çıkarmaz 4000w senin bütün sistem bu güce denk gelmez

horoz cemal

Yeni üye
cihazı inceledim güzel bir cihaza benziyor sıkıntı çıkarmaz 4000w senin bütün sistem bu güce denk gelmez

eyvallah hocam, bunu direk fana bağlayabilirim değil mi

higthead

Jolly Green
Arkadaşlar bu tazrz orjınal olmayan. Fanınızın hız anahtarı olmayan urunlerı kullanmayınız. Nedeni ise akımı dengesiz düşürerek fanınız kısa sürede arızalanır.Kendı veya pahalı hız anahtarları ise akımı cihaza göre dengeleyip düşürüyor. Fanınızdan olmayın. 200 liralık ürünler varken biz neden orjinal hız anahtarı kullanıyoruz bir düşünün bakalım. Karar sizin

husyn

Doktor
Arkadaşlar bu tazrz orjınal olmayan. Fanınızın hız anahtarı olmayan urunlerı kullanmayınız. Nedeni ise akımı dengesiz düşürerek fanınız kısa sürede arızalanır.Kendı veya pahalı hız anahtarları ise akımı cihaza göre dengeleyip düşürüyor. Fanınızdan olmayın. 200 liralık ürünler varken biz neden orjinal hız anahtarı kullanıyoruz bir düşünün bakalım. Karar sizin
ac ve dc motorlarda volt düşmeleri dengesizde olsa önemli değil ama motor yük altına girdimi burdaki dengesizlik hem verim hemde ısı yapacaktır bobin sargı yani bobin telinin üstünde kaplama vardır bu kaplama 130°c 240°c orta seviyeli erime oluştumu ve teller birbirine değerse tekrardan sardırmak biraz palı olabilir ama böğle fan gibi sistemlerde yük yok dene bilir birde ben emin olmadığım yanı ne olduğunu bilmediğim bir şeyi önermem kefil olamam ama ben kendi açımda ben beğendim elektronik bilgim fena değildir

Son düzenleme:

horoz cemal

Yeni üye
ac ve dc motorlarda volt düşmeleri dengesizde olsa önemli değil ama motor yük altına girdimi burdaki dengesizlik hem verim hemde ısı yapacaktır bobin sargı yani bobin telinin üstünde kaplama vardır bu kaplama 130°c 240°c orta seviyeli erime oluştumu ve teller birbirine değerse tekrardan sardırmak biraz palı olabilir ama böğle fan gibi sistemlerde yük yok dene bilir birde ben emin olmadığım yanı ne olduğunu bilmediğim bir şeyi önermem kefil olamam ama ben kendi açımda ben beğendim elektronik bilgim fena değildir
sağolasın hocam, bilmediği halde her sorana illa en pahalı ürülü satın al diyene inat böyle çözümler üretmeniz çok güzel. Forum bu yüzden güzel, sevgiler.

horoz cemal

Yeni üye
Bir de trendyoldan buldum aynı ürünü de, bununla aynı mıdır?

husyn

Doktor
ben işçiliğini beğenmedim ama AC düşürücü olduğu için devre basit bir sistem mesela bütün matkap ve hiltilerde vardır
Bir de trendyoldan buldum aynı ürünü de, bununla aynı mıdır?

ben işçiliğini beğenmedim ama AC düşürücü olduğu için devre basit bir sistem mesela bütün matkap ve hiltilerde vardır

karga ile berber 5 tl daha ucuz

horoz cemal

Yeni üye

karga ile berber 5 tl daha ucuz
fiyat farkı çok az o önemli değil ama sadece aynısı değil mi diye sormuştum?

higthead

Jolly Green
hocam yardımcı olmayacaksan kalabalık etmesen?

Pardon anlamadım. Ben kimseye kabalık etmem aksine herkes bilir beni yardımcı olduğıumu. Ben konunda cevabımı yazmıştım sana.

Ve yıne yardımcı olayım hazırladıgın kabloda 3 renk var bır renk topraktır 1 rengı kullanma 2 rengı kullan.Sakın ola o sacma sapan dımmerdan bozma aleti en düşük hızda çalıştırma cihazın zorlanır sesinden anlarsın.

Nasıl olsa cihazım yandı diye ileride yakınıcaksın ama kullan tecrube et dostum. Biz ilk baslarda neler yapmadık neler.Her şey tecrube olur.

horoz cemal

Yeni üye
Pardon anlamadım. Ben kimseye kabalık etmem aksine herkes bilir beni yardımcı olduğıumu. Ben konunda cevabımı yazmıştım sana.

Ve yıne yardımcı olayım hazırladıgın kabloda 3 renk var bır renk topraktır 1 rengı kullanma 2 rengı kullan.Sakın ola o sacma sapan dımmerdan bozma aleti en düşük hızda çalıştırma cihazın zorlanır sesinden anlarsın.

Nasıl olsa cihazım yandı diye ileride yakınıcaksın ama kullan tecrube et dostum. Biz ilk baslarda neler yapmadık neler.Her şey tecrube olur.
bunu daha önce de söylediniz, anlıyorum ama herkesin bütçesi var malesef ben kotamı doldurdum. şimdi mecburen böyle bişey yapıyor ve ucuz çözüm arıyorum. Yoksa söylediğiniz tabii ki mantıklı. ama herkes her ürünün en iyisini alamıyor. Çok teşekkürler yardımın için.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • D despotdes:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ***** ** *** ** hahahaha* **
  • H Holland*:
    ***** ***** ********* ******* hahahaha ******* ********** **** ********* ******** ******

• D despotdes:
  • D despotdes:
    ******* * ****** hahahaha ***** ********** ***
  • H Holland*:
    ********* ***** ***** **** ***** ** **** *** **** * ******* ****** ***** ** ******** ** ********** *** ***** hahahaha* ** ******* *****
  • H Holland*:
  • D despotdes:
    hahahaha ******* ***** hahahaha
  • Emmy Emmy:
    ******** **** *** ** ***** ***** hahahaha********** ******* ***** hahahaha
  • NewGardener NewGardener:
  • ghostt7 ghostt7:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ******* ** hahahaha ***** **********
  • Emmy Emmy:
    ***** *** ***** ***** ***** ******* ******** **
  • ghostt7 ghostt7:
  • Emmy Emmy:
    ******** ***** *** *** ***** * **** ** *** *** * ** **** * ** *** ****** ** ** **** *******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** ** ****** hahahaha** *** ********** ********** hahahaha* ******** hahahaha* ** **** ***** ** *** *** ** **** ******** ** **** ***
    Emmy Emmy: ***** ** ****** hahahaha** *** ********** ********** hahahaha* ******** hahahaha* **...