Fazla uzadılar sanki.

cesy114

Yeni üye

Merhaba arkadaşlar, çorbacıya ocağıma incir ağacı dikince kendi başımın çaresine bakmaya karar verdim haliyle ilk grow.

Konulara göz atıp bişeyler öğrenmeye çalıştım fakat imkanlar bu kadarına el veriyor maalesef.

Tohumlar çorbacıdan aldığım otun içinden çıkan tohumlar ne olduğu hakkında bi fikrim yok ama sanırım indica.

Toprak markette satılan 10 tl lik torflu bitki toprağı, ışık odanın kendi ışığı sarı ampül, bitkiler ile ışık arasında 2 metre var, ışığın yakın olması gerektiğini biliyorum fakat imkanlar bu şekilde.

Size sorum bu kadar uzamaları normal mi, daha doğrusu bu şekilde uzasalarda sömeklenirler mi? Işığın 2 metre yüksekte kalacak olması( hep öyle kalacak ) engel olur mu hasatlık haline gelmesine.

Şimdiden teşekkürler.

isik bitkine uzak oyuzden bu kadar uzadilar benimkilerde boyleydi iki yaprak açınca dostu bitkiler isiga yaklastirman lazim

Brother

Doktor
Bu şekilde olmaz dostum
oda lambasıyla olacak işler değil sadece lamba ile bitmiyor
doğayı taklit etmen gerekiyor

Dolar$

Kıdemli Üye
abicim bu oda ampuluyle olacak iş değil şartlar el vermiyorsa yapmayacaksın https://www.tohumsuz.com/threads/esrar-a-z-ye-nasıl-yetiştirilir-tohumdan-hasata-kadar.9400/ buradaki yazıları oku sonra gel bu işin çadırı gübresi toprağı ışığı nem makinesi ısısı havalandırması kokusu var. odadaki ampul max 20w bu bitkilere 100-150w ışık gerekiyor. aldım tohumu atıyım toprağa koyiyim balkona büyütüyim diye bir şey yok. Doğayı evde taklit etmen gerek

#Cigâ

Doktor
Peki uygun bir ampul alsam gelişmeye devam ederler mi yoksa artık işe yaramazlar mı?
kankam en azından uygun fiyatlı TORCH LED vegde beyaz çiçekte sarı ağırlıklı kullanabilirsin tanesi ortalama 50w olacak torchların, tohumun varsa elinde bunları hiç edebilirsin önemi yok en baştan güzelce başlarsın yok eğer ledleri hemen ayarlarım dersen gövdeyi toprakla doldur iyice böyle sap gibi takılmasınlar kanka

cesy114

Yeni üye
cevaplar için teşekkürler, söylediğiniz gibi çubukla destekleyip yakınlaşan ışık alacağım.

başka tohumum olmadığı için bunları düzeltmeye çalışacağım.

uygun ampülü migrostan vs. bulabilir miyim, ne demeliyim satıcıya alırken bunuda cevaplarsanız çok sevinirim.

kral Arthur

Kıdemli Üye
cevaplar için teşekkürler, söylediğiniz gibi çubukla destekleyip yakınlaşan ışık alacağım.

başka tohumum olmadığı için bunları düzeltmeye çalışacağım.

uygun ampülü migrostan vs. bulabilir miyim, ne demeliyim satıcıya alırken bunuda cevaplarsanız çok sevinirim.
Kanka torc ampulü bulamasan LED olan dışı plastik olan ampuller den al yada şöyle tarif edeyim o kıvrımlı cam ampulü al cfl dedikleri.yanilmiyor sam. Ama elini çabuk tut birde acemilik dönemde bu kadar bitkiye bakmak zor olacak ama ottur günahı yoktur Allah yardımcın olsun

cesy114

Yeni üye

Bitkileri söktüm, yeni tohum ektim. 30 w torch ampul aldım ışığı yakınlaştırdım.

Bu şekilde bitkiler büyür mü? bu ışık ne kadar yeterli gelir? Bu ışığın ilk haftalarda kullanılmasının iyi olduğunu okudum, fakat sanırım sonradan daha iyi bir ışık gerekecek. Ne zaman başka ışığa geçmeliyim vede hangi ışığı önerirsiniz ampul olarak.

Okso

Üye

Bitkileri söktüm, yeni tohum ektim. 30 w torch ampul aldım ışığı yakınlaştırdım.

Bu şekilde bitkiler büyür mü? bu ışık ne kadar yeterli gelir? Bu ışığın ilk haftalarda kullanılmasının iyi olduğunu okudum, fakat sanırım sonradan daha iyi bir ışık gerekecek. Ne zaman başka ışığa geçmeliyim vede hangi ışığı önerirsiniz ampul olarak.
Bunun 50 w olan halinden en az 3 tane lazim kafalarina pet şişe gecir neme ihtiyacı var

cesy114

Yeni üye
pet şişeyi neyin kafasına geçireyim?

3 tane 50w alacağıma 1 tane 150w lamba bulsam olur mu ? 3 tane ışığı koyacak yerim yok.

Okso

Üye
pet şişeyi neyin kafasına geçireyim?

3 tane 50w alacağıma 1 tane 150w lamba bulsam olur mu ? 3 tane ışığı koyacak yerim yok.
150 w torch yok diye biliyorum ama dostum hevesini kırmak gibi olmasın bu şartlarda olucak iş değil sen en iyisi para biriktir bütçe ayır sonra başla en azından hevesin kaçmasın

cesy114

Yeni üye
iyi kötü bişeyler çıkarırım diye düşünüyorum olmazsada problem yok masraf etmedim çok.
yardımcı olmayacak yorumlar yapıp konuyu kalabalıklaştırmaya gerek yok knk 3 bitki icin uygun bir lamba önerisi istiyorum mümkünse.

az büyür çok büyür veya hiç büyümez problem değil hayat memat meseleside değil, ilk tecrübe.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    içiciadam içiciadam: ** **** **** ****** **** **