fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

bongcubaba

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba, fikirlerinize ihtiyacım var. 60x60 kabin, 250w general grow lamba,
26 litre serapot saksı, biobizz allmix toprak,
Biobizz grow gübre, ak47 sponsordan tohum,
kızım tek başına 54. güne sağlıklı bir şekilde geldi. Fakat fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi hala veg döneminde. hala gelişiyor hanım kızımız. Çiçekleme dönemi neden başlamadı? Başlamalı mı? Eğer başlaması gerekiyorsa yapılacaklar nelerdir? konuyla ilgili fikirlerinizi alabilir miyim? Şimdiden çok teşekkürler.

mami10_

Doktor
photo mu auto mu ?
photoya benziyor,eğer photo ise ışık döngüsünü 12/12 ye çekmen lazımblooma girmesi için velambayı da bloom lamba ile değitirmen lazım

bongcubaba

Yeni üye
Haydaaa. Ee kimlere gidem başımı hangi taşlara vuram? Sponsorumuza güvenimiz tamdı. Nolacak şimdi ya hay skiyim.

Gıddo

Üye
Haydaaa. Ee kimlere gidem başımı hangi taşlara vuram? Sponsorumuza güvenimiz tamdı. Nolacak şimdi ya hay skiyim.
Kardeş bence hiç can sıkma bende auto bakıyorum keşke photo bakıp 1-2 ay fazla bekleseydim diye kendime kızıyorum hala.ilk growum fakat ikincisinde kesin photo bakarım zaten auto ile aynı elektriği vereceksin kafana göre eğit istediğin zaman çiçeğe sok genede bunlar benim fikrim saygılar..

bongcubaba

Yeni üye
Kardeş bence hiç can sıkma bende auto bakıyorum keşke photo bakıp 1-2 ay fazla bekleseydim diye kendime kızıyorum hala.ilk growum fakat ikincisinde kesin photo bakarım zaten auto ile aynı elektriği vereceksin kafana göre eğit istediğin zaman çiçeğe sok genede bunlar benim fikrim saygılar..
Yok kardeşim zaten bu saatten sonra yapacak birşey yok. Haklısın. Ama şuna sinirlendim. o zaman siteye auto photo ikisi de çıkabilir gibi birşey yazabilirlerdi. Ben de en başından beri bilinçli bir şekilde photo prensibinde yaklaşırdım kızımıza. Topping lst rimming bu tarz eğitimleri ona göre planlardım. Hatunu gereksiz strese sokmazdım. Acele ettirmezdim. Neyse nasip kısmet diyeceğiz. Teşekkürler yorumun için.

bongcubaba

Yeni üye
Bro selam. Valla seni 7-9 hafta arasında bir çiçeklenme dönemi bekliyor eğer 12-12 başladıysan. Üzülme photo olduğu için hasatın çok daha kaliteli ve fazla olacaktır düzgün bitirirsen işi. Arada tohumlar heryerde karışabiliyor. Dikkatli ol 5 li paket söylediysen hepsi photo olma ihtimali de var. Bir sonraki growda 5. Hafta bittiğinde hala çiçek başlamazsa bilki gene foto ve hemen 12-12 ye çek ışığı. Hadi sen şanslısın. Balkonda bakan adamı düşün ağıstosda atar auto nasıl olsa ekime hasat alırım diye ama hüsrana uprardı bu durumda.
Hemen 12-12ye çekip bloom ışığını taktım. Tek tesellim bol hasat ve kaliteli sömekler olması zaten sponsordan 5li paket dışında bişey söyleyemiyoruz galiba. Yani varsa da ben göremedim. İlk growum olduğu için heveslenmiştim, umarım içinden bir iki tane auto çıkar dediğin gibi bi sonrakinde 5. Haftaya daha çok dikkat edeceğim. Peki birşey soracağım çoğu bilgiler autoya göre. Photo bakım için ekstra başka şeyler yapılıyor mu? Yoksa aynen devam mı babba? Bununla ilgili bilgi verebilirsen çok sevinirim. Yorum için teşekkürler.

Goldtashak

Yeni üye
Hemen 12-12ye çekip bloom ışığını taktım. Tek tesellim bol hasat ve kaliteli sömekler olması zaten sponsordan 5li paket dışında bişey söyleyemiyoruz galiba. Yani varsa da ben göremedim. İlk growum olduğu için heveslenmiştim, umarım içinden bir iki tane auto çıkar dediğin gibi bi sonrakinde 5. Haftaya daha çok dikkat edeceğim. Peki birşey soracağım çoğu bilgiler autoya göre. Photo bakım için ekstra başka şeyler yapılıyor mu? Yoksa aynen devam mı babba? Bununla ilgili bilgi verebilirsen çok sevinirim. Yorum için teşekkürler.
[/QUOTE bende yeniyim kardeşim ama aynen devam ekstra bişey yok.. sulamana ve gübrelensene dikkat et sadece.. 20-25 günde bir flush yapmanı tavsiye ederim bol sömek almana yardımcı olur.. her sulamada gübre verme

bongcubaba

Yeni üye
Photo bitki çok dallanır budaklanır. Küf vs sorunu yaşamaman adına her sulamada alttan başlayarak 3-5 arasında büyük yaprakları çıkar. Tavsiyem youtube da izle budama nasıl yapılır diye çıplak bırakma kızı sonra şoka sokarsın süren uzar. Supercropping de yapabilirsin ama o bi tık daha uzman ellerde güzel olur.
Onun dışında herşey aynı diyosun? Tamamdır teşekkürler

bongcubaba

Yeni üye
@Bykush @Byfendi arkadaşlar bi sorum daha olacak. 12/12 döngüsüne geçtim ışığı da blooma çevirdim. Yarın sulama yapacağım. Biobizz grow -biobizz bloom kullanıyorum bunun yanında destek olarak ne kullanmalıyım? Carboload vs hangisi ?

Byfendi

Kıdemli Üye
Kabin yukseklik kacti kanka?biobizz kullanmadim! A.n. ekliycek isen , elindekilerle de hasat alirsin.Ancak carboalad in yanina big bud son iki hafta icin over drive tavsiye ederim. Yerin vaktin varsa,photo gibi davranıp en az bir ay daha vej.te tutsan gubrelerin yanina b52, vodoo eklesen bud factor x .... diye gider on numara olur. 5ay :rolleyes:

bongcubaba

Yeni üye
Kabin yukseklik kacti kanka?biobizz kullanmadim! A.n. ekliycek isen , elindekilerle de hasat alirsin.Ancak carboalad in yanina big bud son iki hafta icin over drive tavsiye ederim. Yerin vaktin varsa,photo gibi davranıp en az bir ay daha vej.te tutsan gubrelerin yanina b52, vodoo eklesen bud factor x .... diye gider on numara olur. 5ay :rolleyes:
Hocam valla artık aldım çiçeklenmeye geçsin diye yeter bu kadar veg dönemi : ) şimdi biobizz grow biobizz bloom carboload ve big bud mı ekleyeyim fazla gelmesin yakmayalım kızımızı ?

Byfendi

Kıdemli Üye
Son iki hafta icin over drive eklersen daha sonra guzel olur.. Iki haftaya growu azaltip bloom agirlikli gidebilirsin carboload big bud devam edersin miss.sulamana dikkat. Phini mutlaka ölç kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    **** ******** **
  • kkush kkush:
    *** hahahaha ******* * *********
  • kkush kkush:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ** ****** **
  • kkush kkush:
    **
  • Coke Coke:
    ********* ********* hahahaha***** ********
    +1
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ******** hahahaha***
    +1
  • Mordecai Mordecai:
    **** hahahaha ****** ****** ****
    +1
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
    hahahaha* hahahaha ****** ****** ****
    ******* ***** ***** hahahaha ** hahahaha ****** hahahaha ****** ****** ****
  • kkush kkush:
    hahahaha **** ***** ***** ****** **** ** ********** ******
    ******* ***** ******* **
  • kkush kkush:
    ********* ***** hahahaha* hahahaha **********
  • kkush kkush:
  • NewGardener NewGardener:
    **** *** *** *** hahahaha ******** ** *** * ** *** **
    ** ** ***** ** ***** *** ** ****** ********* ********* ********* * ****** ********* ******* ********* * **** ***** hahahaha* hahahaha***** ** ***** ******* **********
  • kkush kkush:
    ****** **** hahahaha*** ** ** ** *** ** *** *** hahahaha** *** *** ***
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    *** ********* ***** hahahaha
  • kkush kkush:
    ******** ** ** * **** ***** ***** **** ***** **** **** hahahaha****
    NewGardener NewGardener: ********* ********