First Grow - Pes Etmeye Çok Yaklaştım Kankalar Yardım Lütfen

Aka

Yeni üye
Selam dostlar. Binbir zorlukla daldım mevzuya görebileceğiniz gibi ışık ve topraktan başka hiçbir şey yok parasızlıktan. Gübre vs hiçbir şey yok. Tohum da zaten içtiğimiz, türünü bilmediğim ama fena da sayılmayacak bir strain'in tohumu. Artık bu dalaverelere girmemek için kendi kendime yeteyim diye daldım işe ama uzun zaman oldu ve daha cinsiyet bile belli değil. Temmuz 1 gibi saksıya aldığım arkadaşlar ilk başlarda oldukça hızlı büyüdüler, biraz boy vermeye başladıklarında kendimce LST eğitimi verdim geniş saksı olduğu için biraz alana yayılsınlar diye. Son 2 haftadır filan hiçbir yere yatırmayıp tamamen saldım artık. Ama son 1-2 aydır iyice yavaş büyümeye başladılar, cinsiyet belli etmiyorlar. Üstelik eğer auto ise hasat kısmına geçmiş olmam lazımdı artık. Photo ise de bi ara feminized tohum gelecek diye iki gün karanlıkta bırakıp ışık düzenini 12-12'ye geçirdim yine de çiçeklenmeye girmediler. Şimdi tekrar 18-6 düzene geçirdim bir haftadır. 

Nedir, ne değildir, sizce yapmam gerekenler neler? Bu kadar sürmesi normal mi? Bi süre daha bu ışık süresinde tutayım mı yoksa tekrar, bir kaç gün karanlığa alıp sonra ta ki çiçeklenmeyi kabul edene kadar 12-12 de mi tutayım?

Belki daha da önemlisi, ilk ayın sonlarına doğru minicik, siyah, şeffaf kanatlı sinekler bastı. Bir ara inanılmaz sayılara ulaştılar. Biraz sirke sulandırıp sprey yaptım. Çok az faydası oldu. Sonra bu son ay nikotinli su sprey yapmaya başladım, havaların da soğumasıyla birlikte oldukça azaldılar ama hala varlar.

Aşağıda ilgili beş altı foto var arkadaşlar. Biraz uzun oldu ama yeteri kadar bilgilendirmeye çalıştım. Yardımlarınız için şimdiden eyvallah, umarım boşa gitmez çabalar ve beklentiler.

üstten ve yandan tüm fotoğraflar

Rigby1

Yeni üye
yavaş yavaş çiçeklenmeye giriyor gibi o tek dal çekimdekiler ilk pistillere benziyor

hulolop

Yeni üye
Cvp: First Grow - Pes Etmeye Çok Yaklaştım Kankalar Yardım Lütfen

Dostum kolay gelsin 12 / 12 de ne kadar süre tuttun?

Aka

Yeni üye

kkdri' Alıntı:
yavaş yavaş çiçeklenmeye giriyor gibi o tek dal çekimdekiler ilk pistillere benziyor

onlar da muhtemelen diğerleri gibi çiçeklenmeden ziyade dal ve fan yaprağına dönüşecek gibi geliyor bana. 

Cinsiyetini tahmin edebilen çıkar belki diye paylaştım aslında o fotoyu

hulolop' Alıntı:
Dostum kolay gelsin 12 / 12 de ne kadar süre tuttun?

2,5 hafta tuttum dostum cinsiyetini öğrenebilmek adına az hasat almayı göze aldım açıkçası o an

HighTimes' Alıntı:
Gübre olarak youtubede uygulamasını  izliyebilirsin güvercin gübresinin , bir çok ücretsiz gübre bulabilirsin, çiçeklenme olayına tavsiyem 1 gün zifiri karanlıkda klasın sonra 12-12 ışık periotuna devam. çiçeklenme döneminde süreç yavaşlar bu normaldir. Küçük sinekler çok lanet ben birtürlü kurtulamadım yeni toprak almaya karar verdim

ev yapımı gübreleri aylarca haftalarca sürüyor diye biliyorum yapmak. eğer bu saatten sonra yetiştirebileceğim, ücretsiz bir önerin varsa başlayayım hemen.

2 günden fazla beklettim karanlıkta. Sonrasında iki buçuk hafta 12-12'ye aldım. 

Sinekler de muhtemelen topraktanmış. Bir arkadaşıma aynı toprağı vermiştim, allahın çamını bile sinek bastı. Ucuz a101 toprağı tabi... toprak değiştirince düzelmiş miydi sende sorun? bir de bu saatten sonra toprak değiştirmem mümkün mü benim?

Aka

Yeni üye

Valla harbiden girdi çiçeklenmeye kankiler. Bu başlığı bekliyormuş haha. Ama asıl sıkıntı şimdi başlıyor kankalar. 7 hafta içinde bedelliye teslim oluyorum. Bi üç hafta boyunca burada olmucam. Evdekiler bu işin altından kalkabilecek kadar güven vermiyor bana. Sizce çiçeklenmeden hasada yetişir mi bu süreç? Yoksa bi şekilde tekrar filizlenmeye geri mi döndüreyim? O zaman daha dayanıklı olur, ben gelince tekrar çiçeklenmeye sokarım. Nolur nolmaz dört sap klon aldım ama çok kuvvetli dallar sayılmazlar. Eğer bir tanesi bile filiz verecekse risk alma şansım artar.. LÜTFEN ÖNERİ VE CEVAP.

uflenti

Moderator
Torbacı tohumlari en az 3-4 ayda hasada hazır olurlar. 11-13 ışıklandırma ya gecersen bide lamba hps ise yetisirsin.

Efexx

Yeni üye

Dostum ilacın benim senin ben de imkansızlar içinde imkansızlık varken doğruyu bulmak için bir çok genetik öldürdüm. Eee ne yapalım bilader yoklukla yiğitlik olmuyor gübreye dökecek onca parmız yok,  dinle ben sana o cıtı pıtı kaşarları cıldırtacak formülü veriyorum şimdi gidiyorsun eskimiş en az 1 sene beklemiş bi koyun gübresi buluyorsun bunu bulmakta o kadar zor değildir haralde 5 lt bidonun yarısına kadar koyuyorsun üstüne su cekiyorsun en az 1 en fazla 3 yada 4 gün bekletiyorsun sonra süzüyorsun toprak sulanana kadar dökyorsun oda sanırım 2 litre cıvarı geliyor aradan 1 2 gün gectikten sonra tekrar sade suyla sulama yap ciceklenmede koyun gübresi cimlenmede güvercin gübre şerbeti ama PH ı düzenlemeyi unutma yoksa gübrenin faydası olmaz ememez bitki onun cözümüde bidonu  önce 1 yemek kaşıgı limon. Gerisi senin fantazileriiine kalmış.

Respect99

Yeni üye

Efexx' Alıntı:
Dostum ilacın benim senin ben de imkansızlar içinde imkansızlık varken doğruyu bulmak için bir çok genetik öldürdüm. Eee ne yapalım bilader yoklukla yiğitlik olmuyor gübreye dökecek onca parmız yok,  dinle ben sana o cıtı pıtı kaşarları cıldırtacak formülü veriyorum şimdi gidiyorsun eskimiş en az 1 sene beklemiş bi koyun gübresi buluyorsun bunu bulmakta o kadar zor değildir haralde 5 lt bidonun yarısına kadar koyuyorsun üstüne su cekiyorsun en az 1 en fazla 3 yada 4 gün bekletiyorsun sonra süzüyorsun toprak sulanana kadar dökyorsun oda sanırım 2 litre cıvarı geliyor aradan 1 2 gün gectikten sonra tekrar sade suyla sulama yap ciceklenmede koyun gübresi cimlenmede güvercin gübre şerbeti ama PH ı düzenlemeyi unutma yoksa gübrenin faydası olmaz ememez bitki onun cözümüde bidonu  önce 1 yemek kaşıgı limon. Gerisi senin fantazileriiine kalmış.

Yarasa gübresi  çiçeklenme dönemi için yeterli  gerek yok o kadar teferruata.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ******* ** ******** hahahaha
    **** ******* ******** ********** ******** ****** ** ******* ****** ****** **
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ****** **** hahahaha***** ***** ***** ****** ***** *** **** ***** ****** ******* hahahaha ****** hahahaha ***** hahahaha*** ********** *********
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ******* hahahaha* ********* ***** ******** *** ****** ***** ******** **** ******* *** ******** ********** *** ***** ****** ******* **
    ******** ******* **** hahahaha* **** ** *** ***** ** ****** ******* *****
    ********* ******* **** ** ******* hahahaha* **** ******* ****** **** hahahaha***** ***** ***** ****** ***** *** **** ***** ****** ******* hahahaha ****** hahahaha ***** **********
    hahahaha*** hahahaha ******* **** ** ******* hahahaha* **** **
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha* *** ***** ****** **** ****** hahahaha********* ******* **** ** ******* hahahaha* **** **
    ******** ******** hahahaha** ********* **
    ***** ****** hahahaha**** ***** *** *** hahahaha ** ***** ***** *** ****** * **** ******** * **** **** ******* *** ******** **
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ** ******* hahahaha ******* hahahaha** hahahaha*** ******** hahahaha** ********* **
    ***** ******** ********* ******* ********** ****** hahahaha*** *** ***** ****** **** ****** hahahaha
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    hahahaha****** ***** ******** ****** ** *** * ******* ******
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha ******** ********* ******* ********** ****** **
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** hahahaha******** **** ******** * ******* ********* ***** hahahaha ***** ** **** ***** *****
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** **** hahahaha* ******** ***
    hahahaha**** ******** ****** hahahaha**** hahahaha******** **** ******** * ******* ********* ***** **
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ****** hahahahahahahaha******* ******** ****** **********
    ******** ****** **** **
    **** *** ********* hahahaha**
    ** **** ******** **
  • T terbiyeligunahkar:
    *** **** ******* ** ******* ******** ****** *** ********* hahahaha**
    ******* ******** ***** *** ******** **** ******** **
    VisneliKadayif VisneliKadayif: ******* ******** ***** *** ******** **** ******** **