Flush atıp 3günlük karanlık başlıyor ?

Hocaam

Üye
İmbb geldi ağalar :)

MalrukLord

Doktor
Kanka toprak yaşken alınmaz bitki karanlığa flush atıcan toprak kuruyacak sonra sararma evresi var. Ondan sonra alabilirsin karanlığa. Bitki iyice yaprakları sarartana kadar beklemen lazım. Yoksa flushın bir anlamı kalmıyor tam temizlenmiyor gübre bitkiden. Eee yapraklardaki gübreyi kullanmak için de ışığa ihtiyacı var.

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Doğru atılabilir ama organikte son sulamayı boş yapsada yeterli boşa flush atmasına gerek yok.
Kankacım gerek olmaz olur mu hiç, organik de gitsen katı yada sıvı besin takviye ediyorsun. Evde hazırlanan gübre dahi uygulasan toprağında az yada çok tuzlanma oluyor, verdiğin her türlü besin toprakta parçalanır kökler emer ve bir kısmı çözünemeyerwk toprağında yer tutar. Hasattan önce flush atılması Allahın emri gibi bişeydir.

Üstelik son flush için ph ayarlamaya falan gerek de yok, koy küvete ver soğuk musluk suyunu o kadar kolay bir uygulama...

Son stresi verip tricomları etkilemesi de bonusu.. lütfen böyle tavsiyeler vermeyelim yeni arkadaşlarımıza, hasat flushu çok önemli bir uygulamadır

Sleepless

Müptezel
Kankacım gerek olmaz olur mu hiç, organik de gitsen katı yada sıvı besin takviye ediyorsun. Evde hazırlanan gübre dahi uygulasan toprağında az yada çok tuzlanma oluyor, verdiğin her türlü besin toprakta parçalanır kökler emer ve bir kısmı çözünemeyerwk toprağında yer tutar. Hasattan önce flush atılması Allahın emri gibi bişeydir.

Üstelik son flush için ph ayarlamaya falan gerek de yok, koy küvete ver soğuk musluk suyunu o kadar kolay bir uygulama...

Son stresi verip tricomları etkilemesi de bonusu.. lütfen böyle tavsiyeler vermeyelim yeni arkadaşlarımıza, hasat flushu çok önemli bir uygulamadır
kanka son sulamayı alttan hafif akacak şekilde boş su veriyorum yine stres için karanlığa koyarken buz koyuyorum toprağa aynı şey oluyo aslında.
Bak 2 ağaca denedim birine flush diğerini bu şekil ikisininde tadı kokusu harikaydı..
bi yandan tercih meselesi diyebiliriz ama sadece organikte.

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kanka son sulamayı alttan hafif akacak şekilde boş su veriyorum yine stres için karanlığa koyarken buz koyuyorum toprağa aynı şey oluyo aslında.
Bak 2 ağaca denedim birine flush diğerini bu şekil ikisininde tadı kokusu harikaydı..
bi yandan tercih meselesi diyebiliriz ama sadece organikte.
Kurban olduğum tercih meselesi değil niye yüreğimi çekiyon :) medyayı temizlemek gövdeyi temizlemektir, önemli olan sadece içiminin iyi olması değildir, olabildiğince bitkimizdeki tüm fazlalıkları atmaktır, haa sen yine atmayacaksan atma sana lafım yok ama grow yapan kardeşlerime genel diyeceğim, flush bitkinin boy abdestidir ;)

Sleepless

Müptezel
Kurban olduğum tercih meselesi değil niye yüreğimi çekiyon :) medyayı temizlemek gövdeyi temizlemektir, önemli olan sadece içiminin iyi olması değildir, olabildiğince bitkimizdeki tüm fazlalıkları atmaktır, haa sen yine atmayacaksan atma sana lafım yok ama grow yapan kardeşlerime genel diyeceğim, flush bitkinin boy abdestidir ;)
Tamamen temizlemek istersen son hafta boş sulama yaparsın mesela son 3 4 sulamanı o daha mantıklı flush dan :)
Ama son sulama boş su versende sorun yok onu demek istiyorum. Kimyasal gibi dokunmaz..

Bluesmoke

Kıdemli Üye
Tamamen temizlemek istersen son hafta boş sulama yaparsın mesela son 3 4 sulamanı o daha mantıklı flush dan :)
Ama son sulama boş su versende sorun yok onu demek istiyorum. Kimyasal gibi dokunmaz..
Adam haklı çok kasmayın. Bi kimyager olarak söylüyorum kimyasal gübre kullanıyorsan flash daha fazla önemsemen lazım organik devam ettiysen ve zaten ph derecesini koruduysan öyle boy abdesti aldırmana gerek yok ha yine aldırılır eyvallah ama allahın emri değil ;)

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Adam haklı çok kasmayın. Bi kimyager olarak söylüyorum kimyasal gübre kullanıyorsan flash daha fazla önemsemen lazım organik devam ettiysen ve zaten ph derecesini koruduysan öyle boy abdesti aldırmana gerek yok ha yine aldırılır eyvallah ama allahın emri değil ;)
Kankacıım kimya ve ziraat o kadar farklı ki :)Ben de bir ziraat......Neyse ya siz bildiğiniz gibi şaapın ;)

@Abu Hay'OT reise tamamen katılıyorum bence bunu savunan arkadaşlar gerçekten flush atılmış temiz bir cuhara içmemişlerdir her türlü tuz birikir o tricomlarin içerisindeki sıvının gübre mi olması yoksa saf su mu olması mantıklı arkadaşlar bitki en son ne varsa bunu basıyor en son saksıda tuz olur kanka sen hatta organik toprağına yeni bı growa başla olduğu gibi toprağıda yıkama sakın ilk 15 gün boş su ver geç

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* *** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ** ***** hahahaha** ******** ****** **** ****** ***
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** ********* ******** ** ***** ****** ********* ********* **** *** ** ****** ***** ********* ***** ***** **** ***** *** ******** ******* ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** ********* ** **
  • NewGardener NewGardener:
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** ****
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* ******* ********* ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** **** ********* ***** ** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ******** *** **** ********* ****** **** ******* ******* **** **** ******* ********* ******** ***** hahahaha* ********** ** ******** ***** ***** ***** ********** ******** ****** ****** ********* **********
  • Night owl Night owl:
    hahahaha **** **** ******* ***** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ***** ******** hahahaha ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
    I ichbinkrytpon: ***** ********