Flush sonrası sömekde çıkan muzcuklar.

Ksvael

Yeni üye
Selamun aleykum kankalar. Bitkime dün keçiboynuzu ile flush attım, heryerinden yeni pistiller çıkmaya başladı ama sömeğin birinden 3 tane muzcuk gibi şeyler çıkmış. Bunların ne olduğu hakkında fikri olan varmı önemsiz birşeymidir kankalar ? Genetik Grand Daddy Purple auto , herkese hayırlı growlar.

420x

Üye
bitkin top olmuş kanka kendi kendini dölleyecek o muzlar erkeklik organı düşün polen olarak yayılacak bitkine hasat vaktin gelmiş zaten bu vakitte ilk defa gördüm böyle oldugunu

sanırsam bişe olmaz karanlıktan sonra kes hemen bol dumanlar

Ksvael

Yeni üye
bitkin top olmuş kanka kendi kendini dölleyecek o muzlar erkeklik organı düşün polen olarak yayılacak bitkine hasat vaktin gelmiş zaten bu vakitte ilk defa gördüm böyle oldugunu

sanırsam bişe olmaz karanlıktan sonra kes hemen bol dumanlar
Teşekkür ederim kanka cevabın için. Çıkış fanım olmadığı için toprak çok geç kuruyor, sanırım 7-8 güne anca kurur toprak kuruduktan sonra 3 günde karanlık var 10-12 gün içinde bana sorun yaşatırmı kanka? Ayrıca kabinde iki adet bitkim daha var, onlar içinde sorun olurmu bu muzlar ?

420x

Üye
evet kesinlikle diğer bitkiler için sıkıntı kanka.

bir kaç güne o muzlar açılacak ve dölleme başlayacak haberin olsun ona göre önlemini almanı tavsiye ederim

420x

Üye
bu arada çok fazla pk gübresinden kaynaklı oluyor genelde haberin olsun bitkinin sonuna geldim yükleneyeim bişe olmaz diyip yüklendiysen bitkiye gübre de strese girmiş.

Ksvael

Yeni üye
bu arada çok fazla pk gübresinden kaynaklı oluyor genelde haberin olsun bitkinin sonuna geldim yükleneyeim bişe olmaz diyip yüklendiysen bitkiye gübre de strese girmiş.
Aynen öyle yaptım kanka, toprağım geç kuruduğu için ard arda abandım biraz, Flush atarkende Ph dengesizliği yaşadığı içinde olmuş olabilir mi kanka ilk 15 litreyi Ph ayarlamadan verdim

420x

Üye
Aynen öyle yaptım kanka, toprağım geç kuruduğu için ard arda abandım biraz, Flush atarkende Ph dengesizliği yaşadığı içinde olmuş olabilir mi kanka ilk 15 litreyi Ph ayarlamadan verdim
yok ph sorunu değil bu kanka dediğim gibi aşırıdoz overdos olmuş bitki ondan kaynaklı neyse tecrübe olur sana bitkin 1 haftada değil de 10 günde kurur en fazla kestikten sonra.

onun için de havalandırma falan yapıp ekstradan ilgi göster küflenmesin budların

420x

Üye
Çok teşekkür ederim kanka kesiyorum o halde vakit kaybetmeden. Dumanın bol olsun
bu arada kestikten sonra da bitki içindeki son vitaminleri kullanmaya tabiricaizse yaşamaya devam eder bir süre daha.

o süre zarfında da diğer bitkilerinle pek aynı havayı solumasınlar muzcuklar da gelişir açılırsa döllenirler bilgin olsun

Ksvael

Yeni üye
bu arada kestikten sonra da bitki içindeki son vitaminleri kullanmaya tabiricaizse yaşamaya devam eder bir süre daha.

o süre zarfında da diğer bitkilerinle pek aynı havayı solumasınlar muzcuklar da gelişir açılırsa döllenirler bilgin olsun
Tavsiyelerin için teşekkürler kanka,vurdum baltayı, dolaba astım. :) Küflenmemesi için kontrol ederek kuratacağım, yarında bi ufak vantilatör ekleyeceğim dolabın içine.

420x

Üye
kanka sanırım başına gelen bir durum bu kadar tecrüben olduğuna göre peki muzcuğu ince makas yardımı ile sömekten ayıramayız mı
ayırabilirsin ama şöyle düşün o muzcuğun içi polen dolu çok dikkatli bi şekilde ıslak bi peçeteyle etrafını sarıp neşter yardımıyla kökünden alınabilir fakat dediğim gibi çok dikkatli olmak lazım sünnet eder gibi :D

Mikoo

Kıdemli Üye
Bro onlari dikkatlice sök al. Patlatma. Cekincegelir. Bu saatten sonra bisey olmaz. Sen kopsr al onlari. Bundan1 2hafta once olsaydi sorundu ama şuan stresten çıkartmış

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********