Flush

Entrikaci

Kıdemli Üye
Dostlar 4 gün önce 5 lt suya 5ml canna flush karıştırıp bitkiye reset attım bugünden itibaren tekrar gübrelemeye başlamayı düşünüyorum ama sanki 1 kere daha mı flushlasam diye düşündürüyor beni bitkinin durumu gubrelemeye devam mı yoksa son kez bir flush daha ister mi

C

Canna

Guest
Bitkinin yapraklari resimde gördügüm yesil tonunda ise hala azot fazllaligindan dolayisi besin kitlenmesi var. O alttaki sari,yesil ebruli, yani karisik renkli yaprakalar bitkinin calmag ihtiyaci oldugunu söylüyor, ama eger azot fazllagi varsa ki yapraklarin bu koyu yesil tonu hala azoz fazllaigi var diyor, bir kez daha sadece ph ayarli su ile yika topragi ve önce calmag ver, toprak tekrar kurudugunda gübreli suya baslarsin, bitkinde hala gübre yaniklari var.Tekrar gübreye basladiginda gübre miktarini %20 azalt

C

Canna

Guest
Hayir önce flush sonra calmag, dostum bitkinde besin kitlenmesi var, bitkin verdigin besinleri alamiyor.

C

Canna

Guest
Hayir veremezsin, önce topragin kurumasini bekliyeceksin, yoksa kök cürümesi baslayabilir, ayrica o su ile flush atmana gerek yok, azotun bir miktarini temizliyeceksin hepsini degil, saksinin büyüklügü kadar lt su yeter. Alttan cikan suyu at.

Entrikaci

Kıdemli Üye
Hayir veremezsin, önce topragin kurumasini bekliyeceksin, yoksa kök cürümesi baslayabilir, ayrica o su ile flush atmana gerek yok, azotun bir miktarini temizliyeceksin hepsini degil, saksinin büyüklügü kadar lt su yeter. Alttan cikan suyu at.
Benim saksı 20 lt 5 lt su ile flushlasam kafi midir bir de flush attıktan sonra callmag 1ml olarak mı devam edeyim yoksa 0.5 daha arttırsam mı?

C

Canna

Guest
Dostum atltan 2 su bardagi kadar su ciksin yeter, hayir calmag miktarini arttirma 1 lt 1 ml olarak devam.

bu bitkinin flusha veya temizlenmeye ihtiyacı yok bence.tepe dalların arasından pistil çıkıyor gibi bi hali var.bitki daha fazla gübre ve düzgün bir ph istiyor olabilir.alt yaprakların köşelerden simetrik şekilde renk atması tamamiyle azot eksikliğinden kaynaklı.yeni açan dallarda böyle bi problem yok.
genel olarak ph problemi yok,calmag problemi de yok.bitki stretch döneminde bol bol gübre istiyor sadece.
varsayalım all mix toprak.flushla bile 20lt toprak ayara oturmaz kolay kolay.o yüzden yapılacak tek şey gübrelemek.alt dallar artık iflah olmaz.zaten ömrü dolmuş yaklaşık 40-50 günlük photo bitkiye benziyor.budayıp geçmek en doğrusu.

C

Canna

Guest
Dostum yapraklarin nekadar koyu yesil oldugunu görmüyor musun, o asagidaki yesil sari karisimi yapraklar azot eksikliginden degil calmag ekskliginden, azot eksikligi diyorsun bitki zaten azot fazlalagindan besin kitlenmesine girmis.bitkiye su anda verdigin her gübre zehir, zaten hepsini alamayacak besin kitlenmesinden dolayi aldigi elementlerde sicacak bitkinin icine.

34Trip

Üye
Dostum yapraklarin nekadar koyu yesil oldugunu görmüyor musun, o asagidaki yesil sari karisimi yapraklar azot eksikliginden degil calmag ekskliginden, azot eksikligi diyorsun bitki zaten azot fazlalagindan besin kitlenmesine girmis.bitkiye su anda verdigin her gübre zehir, zaten hepsini alamayacak besin kitlenmesinden dolayi aldigi elementlerde sicacak bitkinin icine.
Gübreleri azar azar vererek devam etsek aslında en baştan bu yana bi sıkıntı çıkmaz herhalde değil mi ? Azı çözebiliriz ama fazlası sıkıntı oluyor sanırsam

C

Canna

Guest
Dostum eger ithal sivi gübre kullaniyorsan kullandigin gübrenin semasina göre gimelisin, yok basaka gübreler kullaniyorsan önerilen miktarlar var, ama yerli gübrelerd gübre yogunluna dikkat etmen gerekir. Bitkimize gerekli gübreyi vermeliyiz, az verirsen gelismesi yavas olur, eger fazla verirsek yapraklar reaksiyon gösterir, fazla gübre belirtsi gördügümüz anda gübeyi azaltmaliyiz.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****