Flushladım ama daha kötü oldu

Blackcat

Yeni üye
Kanka 1 haftada bu hale geldi her şey iyi gidiyorken azot fazlalığından bitki ölüyordu flush yaptım sonra bu hale geldi ne yapmalıyım Acil.

Blueberry

Stay High
Merhaba kardeşim.
1.Bitkiye hangi gübreleri kaç ml kullanıyorsun.
2. ışık kaç w. bitki ile mesafesi ne?
3. sıcaklık ve nem kaç?
4. suyun ph kaç olarak ayarlıyorsun.
5. kaç günde bir suluyorsun.
bu bilgileri de yarzarsan sana yardımcı oluruz.
Benim fikrim ise.flus da yaptıysan işe yaramadıysa revive kullanman. stresten kurtarmanın en iyi yolu bu

Blackcat

Yeni üye
Merhaba kardeşim.
1.Bitkiye hangi gübreleri kaç ml kullanıyorsun.
2. ışık kaç w. bitki ile mesafesi ne?
3. sıcaklık ve nem kaç?
4. suyun ph kaç olarak ayarlıyorsun.
5. kaç günde bir suluyorsun.
bu bilgileri de yarzarsan sana yardımcı oluruz.
Benim fikrim ise.flus da yaptıysan işe yaramadıysa revive kullanman. stresten kurtarmanın en iyi yolu bu
Gübreyi tabloda yazana göre veriyordum ama sanırım grow gübresini kesmem gerekirdi sonradan öğrendim. Şimdi tabloda yazanın yarısı kadar Bloom micro rhino Skin monster pro veriyorum. Monster proyu çok az veriyorum.
250w ışık. Sıcaklık 30.5 derece nem 30 35 civarı durum kötü olduğu için 8 saat dinlendiriyorum. Gübreli verdiğim için su pH 6.9 falan. Az az sık sık taktiği ile 2 günde bir 700 ml veriyorum kurudukça 14 lt saksıya. Bu şekilde kanka. Revive nedir?

Biggiee

Yeni üye
Bende bir kere köftecime flash yaptım bu şekili aldı sonra kopardım attım kötü gözüküyor umarım kurtarırsın dostum sıcaklık yüksek nem de düşük değil mi ?

Kanka

Administrator
Yönetici
Tamam bu kadar nokta atışıyla problemi çözdük :D , çeşme suyunuda verıyorsan eğer son ortalama saksı ağırlı kadar suyu ph ayarlı dınlendırılmış suyla vermeliydin

hermesforever

Kıdemli Üye
Tamam bu kadar nokta atışıyla problemi çözdük :D , çeşme suyunuda verıyorsan eğer son ortalama saksı ağırlı kadar suyu ph ayarlı dınlendırılmış suyla vermeliydin
Rabbit kanka benim de 2 sene boyunca outdoor bitkilerim haziran, temmuz sıcaklarında fön gibi rüzgarlar esince buna benzer görüntüler eşliğinde yandı. Ben hep en az 2 gün dinlendirilmiş su kullanırdım. Ne yaptıysam fayda etmedi gölgeye aldım, flush yaptım kurtaramadım. Soruma gelecek olursak revive siparişi verdim bundan sonra böyle bir şey başıma gelirse diye. Revive bu noktaya kadar gelmiş bikiye yardımcı olur mu?

Kanka

Administrator
Yönetici
revive yardımı her donem yapar ama aşırı azot ıcerdıgı ıcın cıceklenme sömeklenme zamanı dolgun sömek oluşumuna faydası olmaz , ama yapraklardakı yanık tarzındakı bır anlık değişimin sararmanın sebebinden bırıde kök sorunudur bunada dıkkat edın

hermesforever

Kıdemli Üye
revive yardımı her donem yapar ama aşırı azot ıcerdıgı ıcın cıceklenme sömeklenme zamanı dolgun sömek oluşumuna faydası olmaz , ama yapraklardakı yanık tarzındakı bır anlık değişimin sararmanın sebebinden bırıde kök sorunudur bunada dıkkat edın
Çok sağol kanka, zaten yanmalar çiçeklenmeye girmeden veg döneminin zirvesinde oluyordu. Saksıları ve toprak markalarını komple değiştirdim. Yeni gübreler almaya çalışıyorum gücüm yettiğince. Umarım güzel bitkiler yetiştirebilirim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* *** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ** ***** hahahaha** ******** ****** **** ****** ***
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** ********* ******** ** ***** ****** ********* ********* **** *** ** ****** ***** ********* ***** ***** **** ***** *** ******** ******* ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** ********* ** **
  • NewGardener NewGardener:
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** ****
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* ******* ********* ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** **** ********* ***** ** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ******** *** **** ********* ****** **** ******* ******* **** **** ******* ********* ******** ***** hahahaha* ********** ** ******** ***** ***** ***** ********** ******** ****** ****** ********* **********
  • Night owl Night owl:
    hahahaha **** **** ******* ***** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ***** ******** hahahaha ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
    I ichbinkrytpon: ***** ********