Forum kurallarına uygun konu başlığı açalım.

Greendream35

Yeni üye
HERKEZE SELAM KANKALAR

Ilk deneyimim
Kendi kurduggum bezdolaptan yetistirme odasi yaptim komple folyo kapli.
Odanin icindekiler..

-plagron light mix toprak

-12lt  (bez saksi)

-ısı nem olcer 

-soguk buhar makinesi (weewell)

-1 adet icerdeki havayi ceken 12w buyuk pc fani (dolabin ustune montaladim)

-1 adet iceriye hava ceken sessiz fan ufaklardan gayet guclu

-7 ADET 23w 2700k  1600 lumen isik bloom icin

-7 ADET 23W 6500k 1600 lumen isik grow icin

-Gubre sensi bloom A&B 500ML (PART A 3.0.0) (PART B 2.4.8)

-Super lemon haze 1 adet suda patlattim 

Kankalar tohumu diktim pet bardaga bugun simdi icerinin ısısı 23 25 derece arasinda  nemi de 50 ile 60 arasinda tutmaya calisiyorum. 
Simdiden isik vermelimiyim yoksa bitki yaprak cikarana kadar dogal oda ortamindami dursun 
 Ve son olarak( buhar makinam soguk buhar ufluyor) sizce bu normalmi bana akil verin lutfen ilk deneyimim oldugu icin ne yapacagimi bilmiyorum 
Ve forumda okadar cok sey okudumki kafam karisiyo  nasil hareket etmeliyim.

Buarada foto yuklemek istiyorum yapamiyorum telefondan

Yanlis yerden konu actiysam affola..  
Herkeze bol hasatlar. Dumaniniz bol olsun

Ripley ustat bi yardimci oluver ne olur

R

Ripley'sOG

Guest
Sistemin gayet başarılı.Buhar makinesinin soğuk üflemesi sorun değil ancak bitkiye doğru değilde başka yönlere üflemesine dikkat et.Ve şu dönemde nem durumu minumum 60 max 75 arası tutmaya bakın.Tohum  konusana gelicek olursak fide ışıksızda  filiznecektir.Ilk görüntü alındıktan sonra tek bir cfl (grow için olan) ile ışık serüveni  başlatılmalı.Fanların çıkış yolu pek kuvvetli değil okunduğu kadarı ile burda dikkat etmen gereken  nokta giriş hava borusunun sürekli temiz hava (özellikle co2) aldığından emin olmak.Indoor sistem yapıyorsunuz sisteminizi bir odaya kitlemeyim bir cam artık açık kalıp oda havalandırılmalı ya da aleminyum boru  ile hava tahliyesi sağlanmalı.Bitkiniz bu arada photoflowering neden bloom gübresi ile başladınız? Benim konumdan etkilendiyseniz malasef o çizelge Autoflowering türler için geçerli.

İşin rast gitsin

Greendream35

Yeni üye
Cvp: Forum kurallarına uygun konu başlığı açalım.

Greendream35' Alıntı:
HERKEZE SELAM KANKALAR

Ilk deneyimim
Kendi kurduggum bezdolaptan yetistirme odasi yaptim komple folyo kapli.
Odanin icindekiler..

-plagron light mix toprak

-12lt  (bez saksi)

-ısı nem olcer 

-soguk buhar makinesi (weewell)

-1 adet icerdeki havayi ceken 12w buyuk pc fani (dolabin ustune montaladim)

-1 adet iceriye hava ceken sessiz fan ufaklardan gayet guclu

-7 ADET 23w 2700k  1600 lumen isik bloom icin

-7 ADET 23W 6500k 1600 lumen isik grow icin

-Gubre bitcoin bloom A&B 500ML (PART A 3.0.0) (PART B 2.4.8)

-Super lemon haze 1 adet suda patlattim 

Kankalar tohumu diktim pet bardaga bugun simdi icerinin ısısı 23 25 derece arasinda  nemi de 50 ile 60 arasinda tutmaya calisiyorum. 
Simdiden isik vermelimiyim yoksa bitki yaprak cikarana kadar dogal oda ortamindami dursun 
 Ve son olarak( buhar makinam soguk buhar ufluyor) sizce bu normalmi bana akil verin lutfen ilk deneyimim oldugu icin ne yapacagimi bilmiyorum 
Ve forumda okadar cok sey okudumki kafam karisiyo  nasil hareket etmeliyim.

Buarada foto yuklemek istiyorum yapamiyorum telefondan

Yanlis yerden konu actiysam affola..  
Herkeze bol hasatlar. Dumaniniz bol olsun

Ripley ustat bi yardimci oluver ne olur

Greendream35

Yeni üye

Öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim. En kısa surede tahliye havasını değiştiricem. Sabah baktığımda tohum biraz kalkmıştı üstünde 1 adet 2400 k cfl var isik 18/6 yapıyorum. Şuan bardakta filizlenip saksıya aldıktan sonra bloom harici bi gubre vermelimiyim. Buhar makinem 7/24 calisiyor. Sendedikten sonra nemi 60 yaptım. 
Uygun konu başlığı açmadığım için özür dilerim. Telefondan giriyorum siteye tam hakim olamadım. Cevabını 4 gözle bekliyorum ripley başkan. Dumanın bol olsun.

R

Ripley'sOG

Guest
Greendream35' Alıntı:
Öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim. En kısa surede tahliye havasını değiştiricem. Sabah baktığımda tohum biraz kalkmıştı üstünde 1 adet 2400 k cfl var isik 18/6 yapıyorum. Şuan bardakta filizlenip saksıya aldıktan sonra bloom harici bi gubre vermelimiyim. Buhar makinem 7/24 calisiyor. Sendedikten sonra nemi 60 yaptım. 
Uygun konu başlığı açmadığım için özür dilerim. Telefondan giriyorum siteye tam hakim olamadım. Cevabını 4 gözle bekliyorum ripley başkan. Dumanın bol olsun.

Cfl 6500k veya ona yakın bir kelvin derecesi olur ise daha makul olur.Gubre için çok ama çok erken en az 2.5-3 hafta var önümüzde acele etmeye gerek yok o konuda.

Hasatin bol olsun

Greendream35

Yeni üye

Cfl 6500k veya ona yakın bir kelvin derecesi olur ise daha makul olur.Gubre için çok ama çok erken en az 2.5-3 hafta var önümüzde acele etmeye gerek yok o konuda.

Hasatin bol olsun

Var elimde cfl 6500k lümeni fark edermi üstat

R

Ripley'sOG

Guest
Şu aşamada fark etmez :) ama ilerleyen veg döneminde yüksek olması bitkinin  yararına!

Greendream35

Yeni üye

Üstadım peki 2700 k 10.000 lumen olarak someklenme ye basladigindami veriyoruz. 

Dayanamıyorum bi an onca büyüsün istiyorum bugün belki 50 60 kere açıp bakmışımdır dolabi ?

Saygılar..

R

Ripley'sOG

Guest
Greendream35' Alıntı:
Üstadım peki 2700 k 10.000 lumen olarak someklenme ye basladigindami veriyoruz. 

Dayanamıyorum bi an onca büyüsün istiyorum bugün belki 50 60 kere açıp bakmışımdır dolabi ?

Saygılar..

• Şunu ilk olarak açıklayayım.10k lümen stabil olarak bütün grow döneminde olması gerek.(Sadece filizlenmenin ilk haftası gerek yok kalan bütün dönemler olması gerek) Kelvin dereceleri ise veg  dönemi 6500k,Bloom dönemi ise 2700k olarak devam etmeli.
  • Bitkiyle fazla ellesmedigin sürece sorun yok ama sabir etmen gerek yoksa zaman geçmez.Yapman gereken ihtiyaçları ihya etmen sonrasını zamana bırakıp diğer işlerin ile uğraşmak basında gardiyan olmana gerek yok.

Sabrın sonu selamettir demiş büyüklerimiz.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ********* **** ***** **** ********** hahahaha*** **** ** ****** ****** ******* *** ** **** **** ** hahahaha*
    S SuperKafa: ********* **** ***** **** ********** hahahaha*** **** ** ****** ****** ******* *** ** ****...