forumda bulamadığım bilgiler

kankalar herkese merhaba

daha öncesinde ufak çaplı bi grow deneyimim oldu ve ihtiyacım olacak her türlü bilgiye bu forumdan sizler sayesinde ulaştım lakin kafama takılan bikaç şey var.

https://hizliresim.com/OLVhEb

10 günlük 3 tane lemon growum var içtiğim lemonlardan ayırdığım tohumlar. 
ilk sorum sizce erken mi ekmişim marmara bölgesinde yaşıyorum yağmurlar bitip güneş çıkar çıkmaz salladım tohumları eğer erken derseniz bu ayın sonunda bikaç tane daha filizlendiricem. 

ikinci sorum bu boyuttaki saksıda erkek mi dişi mi ayırt edilecek boyuta gelebilirler mi bana gelebilirler gibi geldi önceki ekişimden yola çıkarak. 

üçüncü ve son sorum da outdoor için müsait bi bahçem var dişi olanları ayırdıktan sonra 20 litrelik bir saksıya mı alayım yoksa bahçede bunları ekeceğim alanı çimlerden yabani otlardan vs. arındırıp güzelce belleyip oraya mı ekeyim hangisi daha verimli olur?

Cvp: forumda bulamadığım bilgiler

mertingen' Alıntı:
kankalar herkese merhaba

daha öncesinde ufak çaplı bi grow deneyimim oldu ve ihtiyacım olacak her türlü bilgiye bu forumdan sizler sayesinde ulaştım lakin kafama takıla bikaç şey var.

ilk sorum sizce erken mi ekmişim marmara bölgesinde yaşıyorum yağmurlar bitip güneş çıkar çıkmaz salladım tohumları eğer erken derseniz bu ayın sonunda bikaç tane daha filizlendiricem. 

ikinci sorum bu boyuttaki saksıda erkek mi dişi mi ayırt edilecek boyuta gelebilirler mi bana gelebilirler gibi geldi önceki ekişimden yola çıkarak. 

üçüncü ve son sorum da outdoor için müsait bi bahçem var dişi olanları ayırdıktan sonra 20 litrelik bir saksıya mı alayım yoksa bahçede bunları ekeceğim alanı çimlerden yabani otlardan vs. arındırıp güzelce belleyip oraya mı ekeyim hangisi daha verimli olur?

1 2 hafta daha beklesen de olabilirdi kuzen ama cok sorunu olacağını sanmıyorum güvenlik sorunun yok herhalde outdoor yapacağın için. 

Saksıları bence büyüt çünkü bahçe toprağında hastalık olabilir bitkini korumak adına toprak ve kaliteli torf almanı tavsiye ederim.

Erkek mi dişi mi olduğunu bitkin 4 5 haftalık iken anlarsın kanka

Evet bu saksıda erkek mi dişi mi olacağını anlayabilirsin ama yeterli büyüme saglayamazlar diye düşünüyorum. Velev ki disi cikti saksi değiştirmek bitki icin riskli bi durum bence şu aralar en azından 10/12 lt saksı alsan yeterli olur diye tahmin ediyorum. Hasadın bol olsun kardeşim

greenthumb

Yeni üye

mertingen' Alıntı:
kankalar herkese merhaba

daha öncesinde ufak çaplı bi grow deneyimim oldu ve ihtiyacım olacak her türlü bilgiye bu forumdan sizler sayesinde ulaştım lakin kafama takıla bikaç şey var.

kanka outdoor bilmiyorum ama bildiğim bir şey var vejetatif dönem bitmeden anlayamazsın bitkinin cinsiyetini ortalama 5-6 haftalıkken belli olur. 

tohumsuzun bi videosu vardı direkt bahçesindeki normal toprağa (saksı falan değil) autoları atıp geçmişti çok da güzel büyümüştü namussuzlar yanlış hatırlamıyorsam, saksıya alman daha güvenli olur ama bence direkt bahçeye ekmeyi de deneyebilirsin, domates biber oluyorsa bu niye olmasın **** üstelik baya inatçı bi bitki cannabis.

bitkileri zaten bu saksılarda büyütmicem bunlar cinsiyetlerini anlayana kadar geçici saksıları. dişi olduklarını anlar anlamaz da nihai yerlerine geçiricem. takıldığım nokta nihai yerlerini neresi yapsam. bahçede güneşi doğuştan batışa en iyi alan yerler hep toprak ve toprak varken de toprağa ekmeyip toprağın üzerinde saksıda yetiştirmek biraz absürd kaçıcak. ama saksıda daha güvenli olur börtü böcek yemez direkt toprağa ekmekle pek bi fark olmaz aynı hasatı alırsın derseniz saksıya da ekebilirim. 
bu arada grow dönemi için bio canna bio vega gübre aldım bloom dönemi için de bio canna bio flores ve bio boost almayı düşünüyorum bu ikinci growum yanlış düşündüğüm ya da yaptığım bi şey var mı şimdiden teşekkürler

greenthumb

Yeni üye

mertingen' Alıntı:
bitkileri zaten bu saksılarda büyütmicem bunlar cinsiyetlerini anlayana kadar geçici saksıları. dişi olduklarını anlar anlamaz da nihai yerlerine geçiricem. takıldığım nokta nihai yerlerini neresi yapsam. bahçede güneşi doğuştan batışa en iyi alan yerler hep toprak ve toprak varken de toprağa ekmeyip toprağın üzerinde saksıda yetiştirmek biraz absürd kaçıcak. ama saksıda daha güvenli olur börtü böcek yemez direkt toprağa ekmekle pek bi fark olmaz aynı hasatı alırsın derseniz saksıya da ekebilirim. 
bu arada grow dönemi için bio canna bio vega gübre aldım bloom dönemi için de bio canna bio flores ve bio boost almayı düşünüyorum bu ikinci growum yanlış düşündüğüm ya da yaptığım bi şey var mı şimdiden teşekkürler

normal bahçeye ektiğinde illa ki böcek vs riski kök sorunlarıyla karşılaşma ihtimalin falan daha fazla olacak bence gübreye falan para verdiysen riske atma güzel de bi toprak al saksıda büyüt

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ********** ******* ******** ******* hahahaha****** hahahaha***** ******** ** *******
    ******** *** ******* ********** ******** ***** *** ******* ******* ******* ********** ***** *** *** ***** hahahaha* *** ** ******* ******* ***** **** **** ********** ********
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** **** ******* ******* ****** hahahaha ********* ****
  • Emmy Emmy:
    **** ******* hahahaha* *** ******* ******
    ******* ********* *** *** ********* ***** ******** ****** hahahaha **** ******* ********* hahahaha****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** ****
    +1
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** **** ****** ***** hahahaha hahahaha
    ********** *** **** ***** ***** ********** hahahaha **** hahahaha* *** *** ********* ******* **** * ****** hahahaha*** **** **** ***** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** **
    **** ********* ******** ******* ******** ***** ****** **
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** ** ***** ******** ********* ** ** ****** *****
  • Emmy Emmy:
    ****** ********** *** ***** ***** ****** ***** ******* ******** ** ** **** *** **********
    ***** ********** ********** ****** **** hahahaha** *** ***** ***** **** ***** ******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ********** hahahaha* *** ** *** **** ***** *********
  • Emmy Emmy:
    hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
    +1