forumda bulamadıgım bı sorun

G0FRET

Üye
Arkasaşlar öncelikle herkese selamlar bitkilerim genel durumu iyi fakat arkadaşım bugün sulama yaparken bir iki yaprakta (fotodaki gibi) kesikler olduğunu söyledibaşka var mı diye sordum fakat göremediğini söyledi sizce bir sorun var mı yoksa normal olağan bir şey mi?

genetik:ak-48

kullandığım gübreler: calmag- biobizz grow

Ü

Üye silindi 21953

Guest
Böcek sıkıntısı bu kardeşim neem azal al uygula çiçeğe girmeden hallet

G0FRET

Üye
Vantilatör hızlı çalışıp yapraklar birbirine sürterse yırtılabilir.Böcek haşerat varsa karnını doyurmuş olabilir :)

ikiside imkansız kanka böcek vb tür sürekli gözlemliyoruz asla olmuyor vantilatör de pc vantilatörü usb ile çalışıyor bunun ihtimali diğerine göre daha yüksek başka bir şey olabilir mi sence?

Ü

Üye silindi 21953

Guest
Sana açık ve net konuşuyorum thrips damage olmuş bitki böcek sorunu sen gözünle göremezsin tecrübe ile sabit bu dediklerim. Şu an o minnaklar tırtıl şeklinde yarın birgün kanatlanıp uçacaklar minnak beyaz sinek olacaklar gözle zor görürsün mikroskob varsa yaprakların altını üstünü incele görürsün

G0FRET

Üye
Kanka böcek olma ihtimali yüksek eğer ilaç vurmak istemiyorsan doğal antibiyotik olan sarımsağı ezerek olan yaprağa sür birazda köke bırak böyle dene ama böcek de yapraklarda nokta nokta sararmalar olur bilemedim kanka @silas üstada sormak lazım umarım yardım eder

Sarımsak olayı mantıklıymış kanka nr kaybedebilirim ki zaten sarımsak doğal zarar gelmez diye düşünüyorum ki sorun böcek olduğunu rmin olmadan ilaç almak istemiyorum maddi açıdan beni zora sokar peki sadece böyle olan yapraklara mı süreyim sarımsak yoksa bütün yapraklara mı? Birde toprağın üstüne doğru serpiyorum değil mi? Toplamda 3-4 diş sarımsak yeter mi?

Aemili31

Müptezel
Neem yağı kullan o da doğal içeriz ve zararlılara bire bir çözüm sonucunu hemen alamazsın 10-15 gün içinde etkisini gösterir sana

G0FRET

Üye
Neem yağı kullan o da doğal içeriz ve zararlılara bire bir çözüm sonucunu hemen alamazsın 10-15 gün içinde etkisini gösterir sana

hocam teşekkür ederim cevabın için. Şimdi siteye baktım 250 ml si 215 lira nerden baksan ml si 1 lira benim bunu alacak durumum yok şuan sarımsak olayı sizce olur mu? Maddi açıdan çok işime yarar eğer olursa

Kanka

Administrator
Yönetici
Kanka bana kalırsa dışarıdan bır mudahale sonucu bu olmuş hıc bı toprak sıkıntısı yırtmaz yapragı bence bıyere takılmıştır bu kadar ufak şeylerı takma öncelıkle sıkıntı olmaz dumanın bol olsun (buyuk harfle konu yasak kankam duzelttım)

G0FRET

Üye
Kanka bana kalırsa dışarıdan bır mudahale sonucu bu olmuş hıc bı toprak sıkıntısı yırtmaz yapragı bence bıyere takılmıştır bu kadar ufak şeylerı takma öncelıkle sıkıntı olmaz dumanın bol olsun (buyuk harfle konu yasak kankam duzelttım)

özür dilerim büyük harfle yazdığım için dikkatli olurum bundan sonra. Arkadaşımda aynısını diyor bir yere takılmıştır bak bence sıkıntı yok vb tarzı en iyisi beklemeye alayım en ufak böcek düşüncesinde dediğiniz işlemlere başlayayım en iyisi<3

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    ******* ****** ***** *** *** * ****** *** ***** ********** ********* ** **** ********** hahahaha *******
  • tezcanbirdur tezcanbirdur:
  • bandaleros bandaleros:
    **** ********* ********* ******* ****** ** *** ******** ****** ******* *****
  • K kiraquma:
  • T thescq:
    hahahaha ******** **** hahahaha ********* ******** *** ***
  • T thescq:
    hahahaha *** ********* hahahaha
  • T thescq:
    **** *** **** hahahaha** ***** ***** *******
  • T thescq:
  • T thescq:
  • T thescq:
  • T thescq:
    ********* ******* ******* ********* *** * hahahaha ********* *******
  • T thescq:
    ********** ********** hahahaha* ***** ***** ***** hahahaha
  • K kiraquma:
    hahahaha ****** ***** ***** **** ***** ****** ****
  • bandaleros bandaleros:
    *** ****** ******** ******* ****** **** *** ********** **** ******* ********* **** ***** ****** ***
    tezcanbirdur tezcanbirdur: ********