Forumda olmasını istediğiniz konular ?

Benimde iki konu hakkında başlık önerim var.
1- Kök: Genellikle yetiştiriciler sömek boyutlarına odaklanıyor, onları çoğaltmaya ve daha çok büyütmeye çabalıyor, nasıl bir yöntemle yetiştirilirse yetiştirilsin büyük sömekleri bitkilerin kesinlikle ortak olan bir özellikleri var, sağlıklı ve güçlü kökleri. Kök gelişiminin önemi, bakımı, kök besinleri, mikoriza vb destekleyiciler hakkında derli toplu bir başlık fena olmazdı.

2- Su Kalitesi: Çeşme suyu ile sulama yapan yetiştiriciler oldukça fazladır tahmin ediyorum. Klorun uçması için 1-2 gün açık olarak bekletiyorlardır. Açıkta 2 gün beklemiş suyu sanırım kimse içmek istemez, bitkininde bundan hoşlandığını sanmıyorum. Suyun kalitesini attırmak için havalandırma, canlandırma vb işlemler, kabarcık yapan pompalar, akvaryum taşları, filtrasyon, hazır içme suyu kullanımı vb. alt başlıklar var, kaliteli suyun bitkiyi dinçleştiriceğine inanıyorum.

ayteach

Müptezel
Kendin yap tarzinda bi bölüm de olabilir youtubeden felan ornekler verilebilir. Gubre yapma led yapma karbon filtre yapma vs

Kanka

Administrator
Yönetici
Aslında birçoğu bunların konu olarak var ama biri bi kategoride biri bi kategoride net bilgiye ulaşmak ıcın bazı konularda konuları toparlayıp 1 konuda birleştiricem bazılarını açıklamak gerekicek.

Hoca666

Müptezel
Eyw kanka da ben genetik hic icmedigim icin genetik kafa deneyimlerinin oldugu bi ekstra bi ana konu basligi acilsa fena olmaz. Atiyom ww boyle kafa yasadim lemon su kafa felan diye muhabbet doner. Hem boylece tohum alirken de ne alacagimiza daha rahat karar veririz. Hatta icince yasadiklari seyler de anlatilirsa tadindan yenmez :))

Kanka

Administrator
Yönetici
Eyw kanka da ben genetik hic icmedigim icin genetik kafa deneyimlerinin oldugu bi ekstra bi ana konu basligi acilsa fena olmaz. Atiyom ww boyle kafa yasadim lemon su kafa felan diye muhabbet doner. Hem boylece tohum alirken de ne alacagimiza daha rahat karar veririz. Hatta icince yasadiklari seyler de anlatilirsa tadindan yenmez :))
kanka bu çok genel olur ama en son tanıdığım ww tüttüren @Icarus1925 bi profılıne sor tarif edermısın de sana yardımı olur :)

Hoca666

Müptezel
kanka bu çok genel olur ama en son tanıdığım ww tüttüren @Icarus1925 bi profılıne sor tarif edermısın de sana yardımı olur :)
Haklisin kanka. Ben de genel bi konu foruma eklenip daha yesillendirilebilir miyiz diye dusundum. Su an ww auto ekimindeyim. Gunlugu de yakinda olusturacam zaten. Bi sonrakine photo ww, lemon ya da blue dream dusunuyorum. Acikcasi deneyenlerin deneyimlerini merak ediyorum. Forum cok sey katti. Sanirim okumadigim kismi kalmadi. Boyle bi ana konu iyi olur diye dusundum. Tabi imkanlar el verir mi bilmem :)

Kanka

Administrator
Yönetici
Haklisin kanka. Ben de genel bi konu foruma eklenip daha yesillendirilebilir miyiz diye dusundum. Su an ww auto ekimindeyim. Gunlugu de yakinda olusturacam zaten. Bi sonrakine photo ww, lemon ya da blue dream dusunuyorum. Acikcasi deneyenlerin deneyimlerini merak ediyorum. Forum cok sey katti. Sanirim okumadigim kismi kalmadi. Boyle bi ana konu iyi olur diye dusundum. Tabi imkanlar el verir mi bilmem :)
senı anlıyorum ama görsel bi efecte dayanmayıp tamamı hissiyatsal olarak kalıyorsa bunun aktarımı zor olur kanımca

Icarus

Kıdemli Üye
WW'yi anlatırsam bu konu çok alırbaşını gider :D Soru varsa baya cevaplayabilirim konuma yazabilirsin baştan sona incelemeni tavsiye ederim .

Hoca666

Müptezel
senı anlıyorum ama görsel bi efecte dayanmayıp tamamı hissiyatsal olarak kalıyorsa bunun aktarımı zor olur kanımca
Anliyorum kanka da tabis adece hissiyat elbet olmaz. Kankalar sorar m2 ne kadar aldin falan. Ben kafayi merak ediyom. Kimi indica ci kimi sativa ci. Tabi Sativa var sativa var. Demek istedim su: ornegin ww ile ilgili eksisozluk de baya yorum vardi. Yasanilanlar falan. Hem bana fikir verdi hem de okumak zevkliydi. Keske daha cok yazan olsa dedim. Deneyimim olsaydi yazacaklarim da olurdu. Foruma girip bitkisiyle ilgili sorununun cevabini alip da tsk bile etmeden kacanlardan olmadigimdan hem foruma iyi gelir hem bize diye dusundum. Hem bazi genetikler meshur olmus gidiyo. Diger genetikler hakkinda da bilgi ediriz diye dusundum. Bu arada kanka gelmis. Ben ona bi dadanayim :)) @Icarus1925 kanka senin gunlugu biliyodum zaten ordan yazacam. Burayi daha fazla bogmayayim. @RabbitKanka ilgi ve cevap icin tsk. "Genetik deneyim" baslik yine de iyi olur sanki diyerek kactim :))

Ü

Üye silindi 15132

Guest
Photo ve Auto karşılaştırması, aralarındaki farklar, artıları eksileri nelerdir gibi bir konu olsa güzel olurdu bence var mı bilmiyorum bana denk gelmedi

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Bandaleros Bandaleros: ** ****