foto bitki çiçeklenmeye nasıl zorlanır??

Kankalar ben de hepiniz gibi artık köftecilerle uğraşmak istemediğimden bu yaz bahçemde deneysel yetiştiricilik yapayım dedim ve bikaç tane bitki büyütmeye başladım(stres tekniklerinde deneyim kazanmak için). Bu bitkilerden 2 tanesi direkt toprakta 1 tanesi saksıda. bitkilerin hepsi foto ve saksıdaki 1.5 aylık. şimdi diyorumki ben bu saksıdakini alsam 12/12 ışık döngüsüne soksam çiçeklenmeye zorlasam çiçeklenmeye girer mi? Az da olsa verim alabilir miyim? Ya da soktum diyelim 1.5 ay erken mi biraz daha beklemeli miyim? Daha önce yapan varsa nasıl bi süreç beni bekliyor? Bunların doğal yolla çiçeklenmeye başlamasını beklersem hasatı kurutması curingi vs. içilebilir hale gelmeleri kasımı bulacak. şu sıralar fena harmanım köfteciler de korona ayağına fiyatları uçurdu paramı kaptırmak istemiyorum artık kamillere çözüm arayışındayım.

https://ibb.co/84B3FJm

bitki bu boyu 40 cm falan

12/12 ışık Döngüsüne Geçtiğin andan itibaren çiçeklenme evresine geçer bitki Tamemen bu istersen 20 gün istersen 60 günde sokabilirsin.Verim tabiki alırsın ama hasat miktarın Değişir. bitkinin ne kadar büyük ve çok sömekli olursa verim her zaman artar. Bir çok farklı yöntem var low stres, scrog, kelle koparma vs. Hasat için bir çok faktör ve ayrıntı var.. sana kimse net bişey söyleyemez yani :D 3 bitkin var zaten 1 ni İndoor Deneyebilirsin hem Daha erken hasat edip harmanlığını çözersin hemde tecrübe edinirsin...
Biraz forumda gezersen Bu konuda uzman growerlerin yazılarını okumanı tavsiye ederim...

12/12 ışık Döngüsüne Geçtiğin andan itibaren çiçeklenme evresine geçer bitki Tamemen bu istersen 20 gün istersen 60 günde sokabilirsin.Verim tabiki alırsın ama hasat miktarın Değişir. bitkinin ne kadar büyük ve çok sömekli olursa verim her zaman artar. Bir çok farklı yöntem var low stres, scrog, kelle koparma vs. Hasat için bir çok faktör ve ayrıntı var.. sana kimse net bişey söyleyemez yani :D 3 bitkin var zaten 1 ni İndoor Deneyebilirsin hem Daha erken hasat edip harmanlığını çözersin hemde tecrübe edinirsin...
Biraz forumda gezersen Bu konuda uzman growerlerin yazılarını okumanı tavsiye ederim...
forumda çok gezdim zaten ama çiçeklenmeye zorlamakla ilgili bi şeye rastlamadım hasat verim gibi bi derdim yok zaten maksat harmanlığımı alsın çiçeklenmesinin üzerinden 4-5 hafta geçsin başlarım zaten ufak ufak koparmaya :D kartondan bi kutu yapıp bugün kapattım bitkiyi bakalım inş ışık almıyodur deneyerek öğrenicez 1 gün bile kaçırmamak lazımmış 12/12ye alınca yoksa bitki büyüme dönemine geri dönüyomuş biraz meşakatli iş

indoor için bazı kurallar ve şartlar var, Asgari düzeyde ekipman -ışık-besin ve havalandırma sağlaman gerekli. Bunları sağlarsan Hasat bir şekilde alırsın dostum. Şimdiden başarılar Bol şanslar sana

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
    **** *** ** * ******* ********* *** hahahaha
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
    ** ***** **** ******** ******** ******** hahahaha **** ******** *** ***** *** ****** ********** ** ***** ****** ***** *******
  • W wickedstick:
    **** ********* ******** ** *** *** ********* hahahaha*** ******* **
  • H Heisenberg01:
    hahahaha* ********** ********** hahahaha***** ***** *** **** *** **
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01: