full spektrum cob ışıklandırma yapıyorum

IMG_20240419_215619.jpgÜrünler dış kasa, iç soğutma kasası, ve trafo haricinde 1.813 tl tutuyor

harici olarak 500w trafo'ya 600, 40x90cm bir aleminyum bir soğutma bloğuna'da 300 veya 400 tl diyecek olursak çok para ediyor....

IMG_20240419_215547.jpg

ışık değerleri ise buradaki gibi,

4.400 lümen, 10 adet kullanacağım için 500w değerinde full spektrum 44.000 lümenlik bir ışık şiddeti yakalıyor,

bu ışık değerleri bitkileri beslemek için yeterli olurmu ?

kabin ölçülerim x60cm y120cm z200cm

iki veya 3 çiçeği hızlı şekilde büyütmek için yeterli olur mu ?

lümen değeri ayarlanabilir olucak.

yapmaya değer görür iseniz hemen satın alım işlemlerini halledeceğim, saygı değer üstadlarım.
Ustalara daha iyi bilir tabi ama çok teferruattli ve riskli gözüküyor bukadar uğraşacağına biraz daha para biriktir al Bi Led tak çalıştır daha mantıklı coblar yazın nekadar soğutma yaparsan yap aşırı isi yaydigindan büyük sıkıntı ve risk oluşturuyor bende hazır cob almıştım 250 watt her 50 watin başında fan olmasına rağmen nasıl Bi sıcaklık yapıyorsa ustundeki canları eritti şansa denk geldim yoksa yangın bile çıkardı bana kalırsa bukadar fantazi riskten başka birsey değil tabi imkansızda değil sadece fikrim bu yönde dumanın bol olsun .

bu sisteme güvenip growa başlarsanız yarım kalma ihtimaliniz biraz yüksek. ben belki 10 kere yaptım bundan, en fazla 2-3 ayda patlıyor.5 kere fan değiştirdim olmadı, radyatörü en iyisinden aldım olmadı, gittim kombi eşanjöründen bakır radyatör yapıp 220 w fanla çalıştırdım yine patladı. çok küçük bir alanda çok fazla ısı oluşuyor, istediğin kadar soğut bir noktada patlıyor. eğer kendin yediğini alıp led patladığı zaman bağlayamayacaksan bununla yola çıkmak üzebilir.

ama levha şeklinde geniş alana yayılmış olan 100w-200w ledlerden iyi bir soğutmayla yapılırsa tercih edilebilir. fiyatının da makul olması lazım tabi. ali expresteki 100w-200w ışıktan pahalıya geldikten sonra bir anlamı olmaz. bu gün ışığı spectrum levhalar çok popüler kullanılıyor ve gördüğüm kadarıyla geniş alana yayıldıkları için çok bir ısı problemi olmuyor. elinden gelen, ben temin eder yaparım diyen arkadaşlar değerlendirebilir.

Vendetta

Üye
kanka cob led bence kışın soğuk bölge growu dışında problemli ekleyebiliyorsan quantum board bak

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ********* **** ********* ***** *** ********* ** ***** *** ***** ********* *********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********* **** ********* ***** *** ********* ** **** **** ******* ********** ** ***
    ********* **** **** ***** **** ******** ******** ******* ********** ****** ****** *** ******* ****** ********
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
    ****** hahahaha* ***** **** ****** ***** ******* ****** ***** ****** ********
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
    ***** ******** ***** ***** *** ****** ******** ********** * ******** ********** ******** hahahaha ***** ******** ****** hahahaha*** ***** ****** hahahaha***
  • lavrens lavrens:
    ******* *** **** **
    ******* ***** **** ****** ***** ******* ****** ***** ****** ******** ** **** ******** ***** ***** * **** ** ** ******* *******
  • Didrug Didrug:
    **
  • lavrens lavrens:
    ***** ********* ****** hahahaha hahahaha* ****
    lavrens lavrens: ***** ********* ****** hahahaha hahahaha* ****