Fulsh nasil yapilir

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Bilader direk all mixde mi patlattın tohumu??

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Sende bak fotoyu kanka olay alt fotodaki yaprak gibi yesiloda çözümü böyle anlatıyor
Bence 2 seçeneğin var gibi
1. si cal mag vererek gözlemlemek bitkiyi ama bu toprağındaki ppm değerini bilmediğin için risk oluşturabilir daha da yükleyebilirsin toprağın ppm değerini bu da orda okuduğun gibi durumu boka sarabilir.
2. Seçeneğin basarsın flushı phı 6,3-6,5 ayarlanmış suyu en sonda yarım besleme ve litre başı 1 ml cal mag da ekleyerek beslersin ve bitkini gözlemlersin. Böylece riske girmezsin. Karar senin.

Lazy

Yeni üye
Bence 2 seçeneğin var gibi
1. si cal mag vererek gözlemlemek bitkiyi ama bu toprağındaki ppm değerini bilmediğin için risk oluşturabilir daha da yükleyebilirsin toprağın ppm değerini bu da orda okuduğun gibi durumu boka sarabilir.
2. Seçeneğin basarsın flushı phı 6,3-6,5 ayarlanmış suyu en sonda yarım besleme ve litre başı 1 ml cal mag da ekleyerek beslersin ve bitkini gözlemlersin. Böylece riske girmezsin. Karar senin.
Yani 2. Seçenek daha iyi gibi gözüküyor riske gerek yook

Arkadaş lar merhaba benim de bir sorum var .yapraklar da noktalı sarar ma başladı .o da mı calmag eksikliği .calmag alicam ama fulsh yapmaya gerek yok değil mi .calmag ph ayarlı su ile mi sadece vermem yeterli

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Arkadaş lar merhaba benim de bir sorum var .yapraklar da noktalı sarar ma başladı .o da mı calmag eksikliği .calmag alicam ama fulsh yapmaya gerek yok değil mi .calmag ph ayarlı su ile mi sadece vermem yeterli
Merhaba foto atarsan teşhis koymada elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Yada www.yesiloda.co dan bakıp sorunun ne olduğunu net öğrenebilirsin hatta çözümleride gayet açık yazar.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Kardeşim gözlemleme aşamasındayım ama sarı renkler belirginlgini kaybediyor ilk flush denemem di ama sıkıntısız oldu gibi gözüküyor. Tam olarak sorun kalkarsa bilgilendiricem yardımın için sağol kanka
Sevindim bitkinin toparlamasına 2-3 güne kendine gelir bitkin diye umuyorum. Rica ederim.

Sulama kaç lt su ile ve gübre olarak ne kullanılıyor?
[
Sulama kaç lt su ile ve gübre olarak ne kullanılıyor? Kullandığın toprak ve saksının litresini de öğrenebilir miyim?
Walla ilk deneyimim bitki bi ara balkona aldım .10 gün oldu kabin içinde şuan kendine geldi büyüme hızlan Dı.
Sulama 2 günde 1 gübre 2 gün sonra ph ayarlı su sadece .gübreler ise bitki satan yerlerden aldım ustam .biobizz falan değil .norma organik gübre

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Cal-magdan ziyade besin yanığına benziyor. Ben olsam ne yapabilirdim? Öncelikle gübreli suyunda phını muhakkak ölçerdim. Bitkin vegetatif evrede olduğu için npk oranı gübrenin arkasında yazar N oranı yüksek bir gübre kullanırdım bu evrede ama kontrollü ve yavaş yavaş. Gübrende cal mag var mı bilmediğim içinde gübresiz sulamalarımda toplamda 3 lt de su versem 1 ml calmag kullanırdım.

Lazy

Yeni üye
Sevindim bitkinin toparlamasına 2-3 güne kendine gelir bitkin diye umuyorum. Rica ederim.
Kardeşim sıkıntılı olan bitkimin yeni yaprakları gayet güzel gözüküyor sanırım promlemi aştık yanlız auto bitkilerim nezaman sömeklenme evresine geçer normal bı auto bitki kaç kaftafa sömeklenme ye başlıyor?

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Kardeşim sıkıntılı olan bitkimin yeni yaprakları gayet güzel gözüküyor sanırım promlemi aştık yanlız auto bitkilerim nezaman sömeklenme evresine geçer normal bı auto bitki kaç kaftafa sömeklenme ye başlıyor?
4-5 hafta ancak bitkiyi soktuğun her stress kaynaklı işlem bunu geciktirebilir.

Lazy

Yeni üye
4-5 hafta ancak bitkiyi soktuğun her stress kaynaklı işlem bunu geciktirebilir.
Yani tohum patladikdan sonra 4 5 hafta öyle mi.? Benimkiler 5.haftaya girdi ama henüz bı sömeklenme işareti yok bazen bazi yapraklar yan dönüyor sonra kendi kendine düzeliyor falan strese giriyor ister istemez nem çok çünkü heralde bir hafta on güne başlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** hahahaha ** hahahaha ***** *** ******** **** *** * **** ****** **** **** * **** *********
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ***** **** ******* hahahaha** ******* ****** hahahaha**
    hahahaha *** ******* ********* ********** ***** ***** *****
  • kkush kkush:
    **** **** ****** ****** **
    ****** hahahaha** *** ****** **** ***** ********** ******* **** **********
  • kkush kkush:
    ****** hahahaha* ****** **
  • kkush kkush:
    ***** ***** *** ******** ********* hahahaha hahahaha hahahaha* ***** **********
    ******* **** **** hahahaha* hahahaha* ** ******** ** ** *****
  • kkush kkush:
    * ********* ******** ***** **
  • kkush kkush:
    *** ***** ****** ******* **
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    +1