Gübre kombinasyonu ?

G_man

Kıdemli Üye
Merhaba önümüzdeki zamanlarda yeni sezona başlayacağım.

İlk 2 grow da biobizz starter kit kullandım.
2. grow da agrotime kal ve canna pk 13/14 ekledim.
Şuan elimde biobizz grow bitti, bloom az bir şey, Top max yarım şişe kadar kaldı.

General Hydroponics FloraNova (Terra Aquatica Novamax) Grow ve Bloom aldım.
özellikle bloom gübresinin açıklamasında cal-mag ve 13/14 gübre kullanmaya gerek yok yazıyor ve benim takip ettiğim youtuber da grow bloom hariç hiç bir şey kullanmıyor, güçlü ve şişkin bitkiler yetiştiriyor.

Şimdi ben floranova seti kullanıp, bloom da top max ile canna pk 13/14 kullanmayı planlıyorum.

Bitkilere gereksiz gübre vermek istemiyorum ama elimdekini ziyan etmek de istemiyorum.
İnternetteki kullanım tablolarına göre bire bir versem zararı olur mu yada gereksiz olur mu?

Night owl

Müptezel
Merhaba önümüzdeki zamanlarda yeni sezona başlayacağım.

İlk 2 grow da biobizz starter kit kullandım.
2. grow da agrotime kal ve canna pk 13/14 ekledim.
Şuan elimde biobizz grow bitti, bloom az bir şey, Top max yarım şişe kadar kaldı.

General Hydroponics FloraNova (Terra Aquatica Novamax) Grow ve Bloom aldım.
özellikle bloom gübresinin açıklamasında cal-mag ve 13/14 gübre kullanmaya gerek yok yazıyor ve benim takip ettiğim youtuber da grow bloom hariç hiç bir şey kullanmıyor, güçlü ve şişkin bitkiler yetiştiriyor.

Şimdi ben floranova seti kullanıp, bloom da top max ile canna pk 13/14 kullanmayı planlıyorum.

Bitkilere gereksiz gübre vermek istemiyorum ama elimdekini ziyan etmek de istemiyorum.
İnternetteki kullanım tablolarına göre bire bir versem zararı olur mu yada gereksiz olur mu?
Novadan başka bir şey kullanmana gerek yok bence yeterli orda novamax kullanım çzielgesinee terra aquatıca sitesinde easy ve expert modu var oraya bakabilirsin

Night owl

Müptezel
Kanka bunun yanına ek olarak booster, köklendirici, ya deniz yosunu yafa humik fulvik asit, ve son olarak silikat ekle derim git hammdde dükkanından silikon dioksit al bu silikon ihtiyacını giderir yada tarıma gıdaya uygun diyatomlu toprak al böcek ilacı diye geçer ama öyle değil kalsiyum ve silikon kaynağıdır

Night owl

Müptezel

Burda pdf indir expert kısmında maksimum ne kullanablrsn yazıyor ama easy modunda baştan sona yaparsın bi kaybın olmaz novamax çok yoğun ve etkili bir orgomineral bi gübre yerı organik yaarı sentetik ve piyasada bunun kadar etkili bir gübre yok bence novamax adamdır

G_man

Kıdemli Üye
Kanka bunun yanına ek olarak booster, köklendirici, ya deniz yosunu yafa humik fulvik asit, ve son olarak silikat ekle derim git hammdde dükkanından silikon dioksit al bu silikon ihtiyacını giderir yada tarıma gıdaya uygun diyatomlu toprak al böcek ilacı diye geçer ama öyle değil kalsiyum ve silikon kaynağıdır
toprak için bir şey düşünmedim şuanlık aklımda all mix almak vardı fakat bu tarifi deneyebilirim teşekkürler.

Burda pdf indir expert kısmında maksimum ne kullanablrsn yazıyor ama easy modunda baştan sona yaparsın bi kaybın olmaz novamax çok yoğun ve etkili bir orgomineral bi gübre yerı organik yaarı sentetik ve piyasada bunun kadar etkili bir gübre yok bence novamax adamdır
baktım tabloya benimde baktığım yerle aynı vermiş miktarları hatta şöyle bir tabloda hazırladım:1711107121313.png

NovaMax ı yabancı bir growerden gördüm youtube videolar atıyor bitkiler çok sağlam sömekler çok şişkin oluyor hep ve sadece novamax kullanıyor. satın almadan önce anca baktım tam içeriğine gerçek den çok güzel tam benim aradığım şey her şey bir arada

G_man

Kıdemli Üye
peki şimdi elimde full şişe canna pk13/14 ve biobizz topmax yarım şişe var. kalsınlar mı bunlar yada kullansam bitkiyi yakar mıyım?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • zero00 zero00:
    * ******* hahahaha*** **** ** hahahaha**** ******** **** hahahaha******** ****
  • Mest Mest:
    ******** ** * hahahaha** ***
  • Mest Mest:
    ** ** **** ** ***** *** ***** ******* **
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ***** **** ******* *** ******* * ******* hahahaha*** **** ** hahahaha**** ******** **** *****
  • zero00 zero00:
    ******** ** ******** ********** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******* ***** **** ******* ******** ** ******** ********** hahahaha*
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    **** ******* hahahaha ***** ****** **** ****** ********** ********** *****
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
    ****** *** ******** ***** ********** *** ** **** ******** ******** **********
  • zero00 zero00:
    ********* hahahaha* ****** hahahaha **** **** hahahaha**
  • Mest Mest:
    ***** **** ****** ********* *** *** ****** ****** ****** ****** ********* ****
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    hahahaha** ********** * **
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
    **** hahahaha ***** ****** ********* hahahaha* ***
  • Emmy Emmy:
    hahahaha*** *****