Gübre ve Sulama Hakkında Tavsiyeler

Pıtır

Üye
Çok sevgili tohumsuz üyeleri ve editörleri! Öncelikle çok amatör bir arkadaşınız olarak iyi geceler diliyorum ve ardından sorularıma geçiyorum

Bugün bitkimle 8. günümüzü geride bırakıyoruz ve çok yakında gübreye başlamam gerekeceğini hissediyorum. Elimde Biobizz'in
- Grow
-Bloom
-Top Mix
ürünleri var. Tablodan anlamaya çalıştım ama esas soru su miktarını nasıl ayarlayacağım. Kurudukça vereceğim ama haftalık gübre dozunu da aşmak istemiyorum. Yardıma ihtiyacım var lütfen destek.
WhatsApp Image 2020-11-17 at 02.24.31.jpegWhatsApp Image 2020-11-17 at 02.24.31 (1).jpegWhatsApp Image 2020-11-17 at 02.24.32.jpeg

Organik

Kıdemli Üye
Söyle ki guzel dostum oncelikle kac L saksi kullaniyorsun 10L saksiya 1litre su demisti bir ustadim fakat bu degerler oynayabiliyor ben 8litre kullaniyorum 1-1.5arasi yapiyorum sulamami.Sana tavsiyem biraz daha beklenemen 14.gunu devirdikten sonra gonul rahatliyla gubrelere baslayabilirsin ph(6-7) ini surekli kontrol et ilerde sikinti yasama haftada 1kere sulamada yapabilirsin topragin kuruma durumuna bagli tamamen atiyorum pazartesi yaptin sulamani gubreli olucak sekilde o hafta icinde eger topragin kurursa duz su geciceksin diger pazartesiye kadar gubre vermiyceksin bu kadar basit olay :)

Organik

Kıdemli Üye
Ayriyetten extra olarak calmag (kalsiyum magneziyum)ve alg-a mic(Stres giderici,hastaliklara karsi direnc saglayici) almani oneririm bitkinin eksiklerini guzelce tamamliycak gubrelerdir bunlarda hatta 14.gunden sonra bir bakariz sikinti varmi diye

Pıtır

Üye
Söyle ki guzel dostum oncelikle kac L saksi kullaniyorsun 10L saksiya 1litre su demisti bir ustadim fakat bu degerler oynayabiliyor ben 8litre kullaniyorum 1-1.5arasi yapiyorum sulamami.Sana tavsiyem biraz daha beklenemen 14.gunu devirdikten sonra gonul rahatliyla gubrelere baslayabilirsin ph(6-7) ini surekli kontrol et ilerde sikinti yasama haftada 1kere sulamada yapabilirsin topragin kuruma durumuna bagli tamamen atiyorum pazartesi yaptin sulamani gubreli olucak sekilde o hafta icinde eger topragin kurursa duz su geciceksin diger pazartesiye kadar gubre vermiyceksin bu kadar basit olay :)
Kardo 11L saksılarım maddi olarak dediğin şeyleri şuan alamıyorum ama belli olmaz kafam atarsa alabilirim de :) tek seferde sulama fikri beni biraz korkuttu su çok gelip sıkıntı yaratmaz değil mi

Metgen7

Kıdemli Üye
Kardo 11L saksılarım maddi olarak dediğin şeyleri şuan alamıyorum ama belli olmaz kafam atarsa alabilirim de :) tek seferde sulama fikri beni biraz korkuttu su çok gelip sıkıntı yaratmaz değil mi
İi günler gübre tablondaki miktarları bölerek ver 1 lt 2 ml diyor haftalık dioyorsan 1 ml1ml ver ? Dene yada bi ardışık periyot

Aguş

Doktor
Selamlar,
Öncelikle topraktaki 14. günü bitirsin zaten toprakta ilk başlardaki ihtiyacına yetecek kadar besin bulunmakta
15. günden sonra litreye 1ML grow vererek başlayabilirsin (500 ML suluyorsan 0.5 ML),Ph ıda bu dönemde 6.1 ile 6.5 arası tutarsan bitkinin gübre alınımı daha fazla olur

Organik

Kıdemli Üye
ben haftada bir sulama yapıyorum şuan korkulucak bişey yok toprak ne istiyosa onu vericeksin kankam haftada bir gübreli sulamanı yaparsına tıyorum o hafta içi kurudu düz su altından su aktıgını gördüğün anda yeterli demektir su fazlasına gerek yok ^^

Pıtır

Üye
ben haftada bir sulama yapıyorum şuan korkulucak bişey yok toprak ne istiyosa onu vericeksin kankam haftada bir gübreli sulamanı yaparsına tıyorum o hafta içi kurudu düz su altından su aktıgını gördüğün anda yeterli demektir su fazlasına gerek yok ^^
tamam ozaman o şekilde ilerleyeceğim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ******* ***** **** ******* ******** ** ******** ********** hahahaha*
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    **** ******* hahahaha ***** ****** **** ****** ********** ********** *****
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
    ****** *** ******** ***** ********** *** ** **** ******** ******** **********
  • zero00 zero00:
    ********* hahahaha* ****** hahahaha **** **** hahahaha**
  • Mest Mest:
    ***** **** ****** ********* *** *** ****** ****** ****** ****** ********* ****
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    hahahaha** ********** * **
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
    **** hahahaha ***** ****** ********* hahahaha* ***
  • Emmy Emmy:
    hahahaha*** *****