Gübre yanığı mı besin kitlemesi mi ? Acil yardım

Bu tatar

Üye
49 günlük auto blue dream bitkilerim var 29 gündür çiçeklenmedeler bitkiler. İlk başlarda overwatering olmasın diye çok cimri davrandım sulama konusunda. Şuan 1 litre gübreli su veriyorum tang çizelgesine göre besliyorum. Saksılar 19lt bez saksı. Bunlar gübre yanığı mı yoksa besin kitlemesi mi çözemedim. Şuan ne yapmam gerekir ? Flush atmalı mıyım yoksa 1-2 hafta daha böyle devam edip hasattan 2 hafta önce mi başlamalıyım flushlamaya ? Veya gübreyi mi azaltayım şuan

babusharmaniz

Yeni üye
kankacım aynısı benim başıma geldi 2 hafta önce başladı şuan o bitkide sadece sömekler kaldı mk düzelmesi zor bu saatten sonra ph kaynaklı kükürt eksikliğinden toprak yapısı bozulmuş dedi @silas reis ph down olarak ne kullanıyosun kullandığın suyun ph ını ayarlaman lazım ph ölçer cihazın dandikse ondanda yapabilir sen ph ayarladım sanıyosun ama bok oluyo malesef ben ufak bi flush attım çok önemsemedim benim zaten final olucak 1 hafta 10 güne ama senin daha varmış. @silas reis görürse yazar zaten

S

silas

Guest
Özellikle ph düşürücü diğer besinler toprakta tuz ve kireç birikmesine neden olmuş bitki besin alamamış sende basmışsın gübreyi biraz yanmış. Flush at, ph düşürücünü değiştir, ph düşürücü ne kullanıyorsun?

Ü

Üye silindi 12891

Guest
ph kaynaklıdır stabil 6.2 vermen lazım coco değilse toprağın, sömekler için sorun yaratmaz bitkinde yaprak kalmaması şişme devam eder ama ph ayarlı ara flush atıp 2 sulama sade su ile keçi boynuzu vermen daha iyi olur ben 1lt suya 1 kaşık katıyorum

BosCo

Kıdemli Üye
Özellikle ph düşürücü diğer besinler toprakta tuz ve kireç birikmesine neden olmuş bitki besin alamamış sende basmışsın gübreyi biraz yanmış. Flush at, ph düşürücünü değiştir, ph düşürücü ne kullanıyorsun?
Benimde basima geldi biobiz in ph down u kullandim 3 yaprakta aniden morardi gecen hafta, Flush attim.
Son evrelere yaklastigim icin, fazla yuklenmiyorum. Ph metrem sikintili onu biliyorum. (sari aletlerden)
Malzeme kaliteli olucak onu anladim

Bende sarı pH ölçeri kullanıyorum ama kullanmadığım zamanlarda saf suda probunu geçmeyecek şekilde bırakıyorum kalibresi bozulmuyor,aynı günlük bd var daha hiç bir yaprağında böyle sıkıntılar olmadı.

BosCo

Kıdemli Üye
Bende sarı pH ölçeri kullanıyorum ama kullanmadığım zamanlarda saf suda probunu geçmeyecek şekilde bırakıyorum kalibresi bozulmuyor,aynı günlük bd var daha hiç bir yaprağında böyle sıkıntılar olmadı.
Kalibre tozlarini saf suda actim, hatta 4.0 ve 6.8 sivilari hala kavanozda duruyor. Belki saklama olayini yanlis yapiyorumdur bilemedim ama 6.5 ph indan emin oldugum suyu bazen 6.8 bazense 6.1 gosteriyor. Kalibre ettigim zaman duzeliyor. Suan idare ediyorum bisekilde ama adwa alicam. Kullanimi ve saklamasi basit.

Bu tatar

Üye
kankacım aynısı benim başıma geldi 2 hafta önce başladı şuan o bitkide sadece sömekler kaldı mk düzelmesi zor bu saatten sonra ph kaynaklı kükürt eksikliğinden toprak yapısı bozulmuş dedi @silas reis ph down olarak ne kullanıyosun kullandığın suyun ph ını ayarlaman lazım ph ölçer cihazın dandikse ondanda yapabilir sen ph ayarladım sanıyosun ama bok oluyo malesef ben ufak bi flush attım çok önemsemedim benim zaten final olucak 1 hafta 10 güne ama senin daha varmış. @silas reis görürse yazar zaten
AN sensi bloom kullanıyorum tang çizelgesine göre. Ph perfect özelliği olduğu için hiç ph ayarlamadım ph metremde yok zaten. Şuan bi flush atayım mi? Veya ne yapabilirim

Kanka

Administrator
Yönetici
Ben tamamen farklı düşünüyorum , Fosfor eksikliği olduğunu düşünüyorum. Ve sonrasında potasyum eksikliğiyle yanık gibi bir hal almış gibi gorunuyor diye düşünüyorum

Ü

Üye silindi 16048

Guest
Ph düşürücüyü halıya veya peçeteye dökün 1 2 gün sonra kuruduğunda kireç gibi olduğunu farkedersiniz elinizden geldiğince ph düşürücü kullanmadan ph ayarlı gübreler kullanın

Bu tatar

Üye
Bugun 6-7 litre ph ayarlanmış su ile sade sulama yaptım kuruyunca tekrar yapayım mı bu işlemi yoksa gübre azaltıp devam mı edeyim ?

El_Takashi

Kıdemli Üye
Benim anlamadığım bir konu var, bu sade sulama yapıldığında overwatering olmuyor mu ? Yani 6-7 litre su çok değil mi stres oluşturmuyor mu bitkiye
6/7 lt bişey değıl saksının 3 katı oluyo normalde flush , fakat EC PPM ölçer cihazın varsa alttan akan su değerınden dusukse 10 lt verdın mısal EC le alttan cıkanı olctun epey dustu , kuruyuca gubreye devam etcen kanka , tabı flush da da bıtkı strese giriyor , ama sen az yapmışsın ve tabı kı faydası olmuştur , bı dahakı growunda paraya kıyıp HANNA EC olcer al kı hep kontrollu gıdersın.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** hahahaha******* ** hahahahahahahaha *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ** ****** * ***** ****** hahahaha ** **
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ** ******** hahahaha*** ** **** hahahaha ******** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • I ichbinkrytpon:
    *** * ** **** ****** ******** ****** ***** hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • Ahh Mi Sahh Ko Ahh Mi Sahh Ko:
    **** ** ******** hahahaha* **** ******** ** ********
    hahahaha** ****** ***** ******** ** ******* *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** *** hahahaha ****** ***** ******** **** hahahaha** ******** *** ** **** ******** *******
    +1
    ********** ***** ***** ********* ****** hahahaha** *
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
    *** ******** ***** ********** **** ****** hahahaha*** ****
    +1
  • E Extremist:
    ***** hahahaha
  • A Asidty:
  • E Extremist:
  • A Asidty:
    ********** **** ***** ******* ******** ***** ******** **** ****** **** ********** ***** ** *****
  • E Extremist:
    ********** ********** *** **** ******* ****** ******** hahahaha ** ********** **** hahahaha* hahahaha
    ********** **** ***** ******* ******** ***** ******** **** ****** **** ********** ***** ** *****
  • A Asidty:
  • A Asidty:
    **** ***** hahahaha ******* ******** ******** *****
  • E Extremist:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
    **** ***** hahahaha ******* ******** ******** *****
  • E Extremist:
    E Extremist: ** ***** *****