Gübreleme sıklığı hakkında

Selam kankalar ne kadar sık gübreleme yapmamız gerektiği konusunda kafam karışık.Mesela ben AN gübre kullanıyorum.Tabloya göre haftalık 1 litre suya 1ml yazıyor bitkilerim genelde 3 günde bir kuruyor ve sulama yapıyorum.her sulamada gübrelersem haftada 2ml gübre vermiş oluyorum aslında bakarsanız tablonun yarısını yani 0.5 ml veriyorum.sizce her sulamada gübre katmalı mıyım ? şimdiden teşekkürler.

An gubre tablosu haftalik kanka, Haftada 2 kere sulama yapiosun aşağı yukarı tabloyu 2 ye bolerek verebilirsin. Yada tam doz verip bir dolu bir bos yapabilirsin. Her sulama alttan su bardagi kadar alttan aksin tuzlanmayi onlemeye yardimci olur. Ama sana tavsiyem bitane en dandiklerden ec metre alip ppm ile vermen ucuz ve kolay cozum.

kanka henüz 2. hafta olduğu için 150 ml suluyorum alttan akması pek mümkün olmuyor.ppm metre ile akan suyu mu ölçecez

An gubre tablosu haftalik kanka, Haftada 2 kere sulama yapiosun aşağı yukarı tabloyu 2 ye bolerek verebilirsin. Yada tam doz verip bir dolu bir bos yapabilirsin. Her sulama alttan su bardagi kadar alttan aksin tuzlanmayi onlemeye yardimci olur. Ama sana tavsiyem bitane en dandiklerden ec metre alip ppm ile vermen ucuz ve kolay cozum.
kanka şimdi baktımda ec metre=ph metre bende var ondan.ph 6.5 ayarlıyorum başka bir işe yarıyor mu gübre konusunda

Ec yada ppm de olcuo mu ph metren ozmn cok iyi . Cesme suyu kullaniosan once dinlendir 1 gun biyerde sonra ppm olc suyun 100 200 arasıysa idare eder. 300 400 cikarsa once suyunu degistir. Sonra gubrelerini ekle fideler 500 600, veg 800 900 çiçekte 1000 1100 ppm ayarla suyunu ver alttan akan suyun ppmine bak verdigin sudan yuksekse sonraki sulamanda ya gubreni azalt yada bos sulama yap , çıkış suyu az ise gübreni cogalt. Yaprak rengi de sana yardimci olacaktir azla baslamak herzmn daha iyi az gubrenin telafisi kolay olur. En guzeli cannabis ppm ec run off diye arat google amcaya sana daha guzel anlatir dumanli kafayla bukadr :)

mastergrower

Yeni üye
Gözlerim yaşardı bu cevabı görünce :))))

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 420x 420x:
    ********* ***** ** ****** ***** ******* ***** **** ******* *** ***** ***** ** * **** ***** ******* ** ******** *****
    +2
  • T Tropikal.MR:
    ***** ****** ******* ******** hahahaha*
  • 420x 420x:
    ***** hahahaha** **** **
  • NewGardener NewGardener:
    hahahahahahahaha
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** *** ******** ** hahahaha*** ****** ** ***** ***** ******** **** ***** * hahahaha* ******** ******* *** ******** ********** ********** ******** *** **** **** *** ****** *** ******* ****** *** ******* *** ********* ******** ** ** ********* ***** ** ****** ***** ******* ***** **** ******* *** ***** ***** ** * **** ***** ******* ** ******** *****
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    * ****** ***** ***** hahahaha **** ********** *** **** ********* ******** ****** **** ** ******** ** ********* hahahaha* hahahaha* * ******* ** ******** *** *** ********** ***** ******* ********* ******* ******* ********* ** ** ********** ***** **
    +1
    ******* ******* ** hahahaha*
  • lavrens lavrens:
    ********** hahahaha** ***** ******** *** **** ****** hahahahahahahahahahahaha****
    ********* ****** ***** ********* ***** **** ******** *** ***** ********** hahahahahahahaha**
    +1
  • 420x 420x:
    ***** *** ******** ** hahahaha*** ****** ** ***** ***** ******** **** ***** * hahahaha* ******** ******* *** ******** ********** ********** ******** *** **** **** *** ****** *** ******* ****** *** ******* *** ********* ******** ** ** **** hahahaha** ***** *** *******
    +1
    ***** **** *** ******* **** **** **** **** ******** ****** ******* ******* ** hahahaha*
    ******* ** ****** ******** ****** hahahaha* *** ***** **** *** ******* **** **** **** **** ******** ******
  • 420x 420x:
    ********* ********* ***** **
    +1
    **** ******* **** hahahaha ****** ****** * ***** hahahaha ***** hahahaha ****** ***** ********* ***** **** ******** *** ***** ********** **
    ********* ***** hahahaha* ********
  • 420x 420x:
    ***** hahahaha ******* *** ** **** ** **** ***** ******* *** ***** ****** *****
    *** ****** *** ********* *** **** ****** *
    ****** hahahaha** *****
    ********** ***** ***** *** ****** *** ********* *** **** ****** *
    NewGardener NewGardener: ********* **********