Gümrüğe takılmadan tohum geçirmek (arkadaştan arkadaşa)

Kankalar hepinize selam yurt dışı kaynaklı bi site beni tester olarak seçti ve 12 adet tohum göndereceğini söyledi ama trye gönderim yapmadıklarını söyledi. Bunun üzerine tohumları italyadaki bi arkadaşımın adresine söyledim ve geldi tohumlar. Arkadaş yakın tarihte trye gelmeyi düşünmediği için mecbur kargolama yapmamız gerekiyor.
Mektup içinde gönder diyen var ama gümrükte artık mektuplar da açılmıyor mu?
Kuruyemişin içinde gönderttim diyen var ama trde kuruyemiş mi yok, gümrüktekiler işkillenmez mi?
İtalyan kahvesi hesabı kahve içinde göndertsem geçer mi?

Daha önce bu işe girişip başarılı olmuş kankaların değerli tavsiyelerini bekliyorum.

nasa

Doktor
Kankalar hepinize selam yurt dışı kaynaklı bi site beni tester olarak seçti ve 12 adet tohum göndereceğini söyledi ama trye gönderim yapmadıklarını söyledi. Bunun üzerine tohumları italyadaki bi arkadaşımın adresine söyledim ve geldi tohumlar. Arkadaş yakın tarihte trye gelmeyi düşünmediği için mecbur kargolama yapmamız gerekiyor.
Mektup içinde gönder diyen var ama gümrükte artık mektuplar da açılmıyor mu?
Kuruyemişin içinde gönderttim diyen var ama trde kuruyemiş mi yok, gümrüktekiler işkillenmez mi?
İtalyan kahvesi hesabı kahve içinde göndertsem geçer mi?

Daha önce bu işe girişip başarılı olmuş kankaların değerli tavsiyelerini bekliyorum.
kanka öncelikle mektuplar açılmıyor. gümrükten sadece paketlenmiş ve açılmamış ithali yasak olmayan yiyecek içecek girebilir kuruyemişin bi pakede konup etiketlendiğini düşünürsek geçeceğini düşünmem ki gümrü gelince de açar bakarlar büyük ihtimallede yerler :D . kahve de gümrükte sıkıntı çıkabilir türkiyede üretimi olmayan bir ürün olduğu için gerekli gümrük mevzuatına bakmak lazım ( çoğu bu tarz ürünlerin ithali için özel izin gerekiyor).
en güveniliri kalın durmayan bir mektubun içine dizmek lazım ancak bu da şu konuda sıkıntı çıkabilir üstüne basılabilir ezilmiş olarak gelebilir gümrükte sıkıntı çıkmasada türkiye içi taşınırken bu tarz ezilme olayı çok mümkün ondan dolayı %100 bir yöntem yok ancak en mantıklı mektup

Bak dostum adamlar kirmiziyla isaretledigim yerin dikislerini sokmus, citcitli posete tohumlari tek sira yanyana dizip boru gibi yerlestirmisler acik yerden, bu sekilde 2 paket halinda 8 tohum geldi. Ben bilmeme ragmen bulamadim adamlara mail atiyodum tasakmi geciyosunuz diye az daha kendimi rezil ediyodum hesap et.
Ekli dosyayı görüntüle 5559
Kıyafet içinde geçirme de yalan o zaman bu seçeneği de eliyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • S SuperKafa:
  • H happyworld:
    *** ****** ***** ******** *** ********* **
  • S SuperKafa:
  • H happyworld:
    ***** *** **** ********* **** ****** ****** *** ******* ** ******** ******* *****
  • S SuperKafa:
  • B boldpilot34:
    hahahaha ***** ****** ***** hahahaha***** hahahaha ***** ** hahahaha*
  • S SuperKafa:
    hahahaha **
  • H happyworld:
    ******** ****** ***** ** hahahaha*
  • H happyworld:
    ** hahahaha ******* ****
  • B boldpilot34:
    +1
  • H happyworld:
    **** hahahaha*** ******* *** *** *** **********
  • S SuperKafa:
    **** hahahaha* ***** *** *******
  • S SuperKafa:
    ***** ****** ** **** ***** ** ****** *** hahahaha***** *** ** **********
  • H happyworld:
    ***** ****** ****** hahahaha**** **
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
  • H happyworld:
    ***** ****** ****** ******** hahahaha* ******
  • H happyworld:
    hahahaha* ***** hahahaha
  • H happyworld:
    ***** ******** ** hahahaha* ****
  • S SuperKafa:
  • H happyworld:
    ***** **** hahahaha*** ******* hahahaha******** ********** **** hahahaha* **
    +1
  • H happyworld:
    ******* ****** ********* hahahaha***
  • H happyworld:
  • S SuperKafa:
  • Y yasopro2001:
    ********* hahahaha** ***** ** ******* ***** ******** ***
    Y yasopro2001: ********* hahahaha** ***** ** ******* ***** ******** ***